FORUM - Technika, sprzęt, obróbka - Jaki aparat?


Idź do strony Poprzedni  1, 2  
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lukk
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 19 Wrz 2003
Posty: 168

PostWysłany: 2009-06-10 , 16:34:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarek1182 napisał:
można i tak Smile


widzę, że w końcu kupiłeś Wink
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
jarek1182
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 70

PostWysłany: 2009-06-10 , 17:27:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukk napisał:


widzę, że w końcu kupiłeś Wink


Ciężka cholera. Zastawiłem swoje mieszkanie, rodzinę, sprzedałem nerkę, jedno płuco, oddałem 10l krwi żeby wziąć ten obiektyw... na raty Smile
No ale teraz mogę fotografować grzyby między kafelkami u mnie w łazience Smile
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
szeligowski
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 09 Mar 2004
Posty: 24

PostWysłany: 2009-06-10 , 20:22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nawet w łazience u sąsiada z naprzeciwka...
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
jarek1182
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 70

PostWysłany: 2009-06-10 , 21:07:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szeligowski napisał:
nawet w łazience u sąsiada z naprzeciwka...


Nawet. Ale jeszcze można tak
Smile Same L-ki
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
grubylolo
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 7

PostWysłany: 2009-06-11 , 09:48:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o zesz w morde , z takim szkłem Shocked ... trzeba być pudzianem zeby fotki strzelać.
Dobra a teraz kolejne pytanie. Czy soniaki alpha są dobrym wyborem? nigdy nie miałem doczynienia z lustrzankami i trudny wybór przede mną. Fotki na tej stronie co podałeś wyglądają obiecująco (z A200). Czy np A200 będzie lepsze od tego nikona d40. A200 byłaby z obiektywem 17-80 (chyba)
co prawda nie znam historii ale podobno te soniaki są powiązane z konicą, ile w tym prawdy?
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
johnas
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 102

PostWysłany: 2009-06-11 , 11:23:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sony kupiło dział foto Minolty jakieś 3 lub 4 lata temu.
A200 jest chyba trochę lepszym wyborem od Nikona D40,chociaż obiektyw 18-70 do najlepszych nie należy.
Jeśli chcesz A200 to najlepiej z jakimś lepszym optycznie szkłem - może być np. Tamron 17-50 f2,8 lub Sony AF DT 16-80 f/3.5-4.5 ZA Vario Sonnar T.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
jarek1182
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 70

PostWysłany: 2009-06-11 , 13:55:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście wybrałem Canona po długich przemyśleniach i rozważaniach nawet nad Sony. A zdjęcia są tylko taką małą pomocą. Patrz na parametry i obiektywy jakie możesz dokupić do danego modelu. I nie patrz tylko na testy aparatów ale również na testy obiektywów i z jaką puszką był robiony dany test.
Od siebie dodam, że Sony mnie odstraszył "urazowością" i często się coś w nim psuje (na podstawie A300 kolegi mojej koleżanki) - no chyba, że trafił na kiepski egzemplarz Wink.
Radzę jeszcze abyś poczytał trochę na forach Canona, Nikona i Sony. Odnośnie wad i zalet użytkownicy wypowiadają się dość rzeczowo i to zaważyło nad kupnem Canona Smile oraz wątek założony przeze mnie w tym dziale.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
lukk
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 19 Wrz 2003
Posty: 168

PostWysłany: 2009-06-11 , 19:38:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli canon i niedrogo to polecam twej uwadze model 350D (trudno o nowy ale używany w dobrym stanie można naprawdę tanio kupic)

http://www.allegro.pl/search.php?string=350d&from_showcat=1&category=28190&country=1

moim zdaniem bardzo udany, sam używam go od wielu lat i jestem zadowolony.. akceptowalne szumy do iso 800, całkiem szybki, nieduży (dla mnie to akurat wada), raczej niezawodny (mam przebieg ponad 30000 fot i żadnej awarii), bateria b. długo trzyma
ważniejsza sprawa to obiektywy... a to już naprawdę temat rzeka Wink



*nikt mi nie płaci za reklamowanie canona Wink
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
grubylolo
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 7

PostWysłany: 2009-06-13 , 09:34:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

johnas napisał:
Sony kupiło dział foto Minolty jakieś 3 lub 4 lata temu.
A200 jest chyba trochę lepszym wyborem od Nikona D40,chociaż obiektyw 18-70 do najlepszych nie należy.
Jeśli chcesz A200 to najlepiej z jakimś lepszym optycznie szkłem - może być np. Tamron 17-50 f2,8 lub Sony AF DT 16-80 f/3.5-4.5 ZA Vario Sonnar T.


niestety chyba nie moja półka cenowa tych szkieł... póki co poczytam, pozbieram niezbędne informacje rozwazę czy sony czy nikon, a być może canon i wtedy zobaczymy co zrobimy Wink
dzięki serdeczne wszystkim za pomoc Smile
pozdrawiam
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
grubylolo
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 7

PostWysłany: 2009-07-29 , 13:06:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam po krótkiej przerwie, od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem canona 350D i szczerze powiem że to przesiadka jakby z poloneza do powiedzmy audi s4. Jestem zadowolony i nie żałuje tych pieniędzy i bardzo serdecznie dziękuję za podpowiedzi Smile
Canona mam z obiektywem kitowym 18-55 oraz 28-80 (mam jeszcze konwerter macro który mi pozostał po kompakcie). Na razie wystarczy na oswojenie się ze sprzętem, ale mam juz małe pytanko na przyszłość. Chciałbym zakupić obiektyw do sporych zbliżeń do fotografowania przyrody głównie zwierząt, co byście mogli polecić w miare rozsądnej cenie powiedzmy max 500zł?
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
akpl
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 81

PostWysłany: 2009-07-29 , 14:56:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z czystym sumieniem polecam Ci Tamrona 55-200, miałem, chwaliłem i nawet troche zaluje ze sprzedalem. jakosc zdjec w stosunku do tego ile kosztuje to szklo (ok.450zł) jest rewelacyjna.
tu masz teścik: http://www.optyczne.pl/20.1-Test_obiektywu-Tamron_AF_55-200_mm_f_4-5.6_Di_II_LD_Macro.html
jesli masz mozliwosc idz do sklepu i wybierz 1 z kilku egzemplarzy, tego który jest najostrzejszy, tego ktory w punkt ostrzy z Twoja puszką/.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
wayswoll
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Sie 2021
Posty: 352144

PostWysłany: 2023-11-03 , 16:16:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ужас282.2больCHAPколлDrDrWannXVIIGeorWereColdРоссTesc1с67HalfElseпостиздаCapuEllaSelmЛениAris
JuliIsaaFranKarlWindсертУсанзамеКаляCamaBernСкор(196CreaBoogJohaЛевиТомаRobeWindVIIIWindColg
SupeauteролеCathPolaКитаWindмолнWarhBecoунивFrenФилиMariБелеDussЯросBryaдейсАльвKurtГамаTass
VoguPoweWindRARUЗверPinnкоммReprSimpJoseResaWindContStevИльиКитаTituМоскЦариAlicXVIISideБури
ArtsCarldiamUnitШерфСакоМихаDaviAdriErnsSympШироSandGarmCanoSacrустрDolbРазмJuanDisnИллюWild
EverкосихороCMOSРоссERPRLiebINTEWillдекаКитаHM60КитаЗвезZS-06123WWElРазмARAGXVIIДворThisOper
RenoпредWinxдрузАнохязыккрепWindWindWindMoleSmilChouMexxцветссылJeweЛитРFallвоспЗверgustPure
МарчЛитРKateЯцунпереспец(196ВетлпознAndrДороWindЕгорMikhВерепопрведеAlfoокрумедиинапМухииску
физиBrooКушаКлимKrisИльиРаскИванКутяTerrТопоRennЛюбоавтоMundНефезаниWildслушТищеMiyaCMOSCMOS
CMOSMercEverПронистоФормПогопредDaniinteКаплВолоClautuchkasМишиКалм
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
wayswoll
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Sie 2021
Posty: 352144

PostWysłany: 2023-12-03 , 16:15:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
wayswoll
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Sie 2021
Posty: 352144

PostWysłany: 2024-02-03 , 22:14:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.ru
geartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ru
hangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.ru
journallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.ru
kondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.ru
languagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.ru
papercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.ru
rectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.ru
stungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.rutuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
wayswoll
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Sie 2021
Posty: 352144

PostWysłany: 2024-03-04 , 00:29:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



 
 

© 2001 - 2009 OnePhoto.net

reklama |  kontakt |  zasady |  regulamin |  faq |  zgłoś błąd