FORUM - Technika, sprzęt, obróbka - D40 a vista problem z komunikacją


Idź do strony 1, 2  Następny  
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
czasoprzestrzenny
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 13

PostWysłany: 2009-02-08 , 09:51:03    Temat postu: D40 a vista problem z komunikacją Odpowiedz z cytatem

Tak jak w temacie, proszę dobrą duszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.
Po podpięciu aparaciku do kompa, widzi go jako dysk ale nieskończenie długo kopiuje pliki na komputer. Jestem zmuszony za każdym razem wyciągać kartę pamięci z aparatu, następnie muszę wtykać do małego urządzonka i kopiować pliki z normalną prędkością kilku mega na sekundę. A najwygodniej i z najmniejszą szkodą dla mojego nikifora było by abym nie musiał kilka razy w tygodniu wyciągać z niego karty pamięci, z obawą o uszkodzenie gniazdka które się w nim znajduje, a korzystać z komunikacji za pomocą kabla co w chwili obecnej jest niemożliwe.

Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
dzidek
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 14 Paź 2002
Posty: 436

PostWysłany: 2009-02-08 , 11:20:59    Temat postu: Re: D40 a vista problem z komunikacją Odpowiedz z cytatem

czasoprzestrzenny napisał:
Tak jak w temacie, proszę dobrą duszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.
Po podpięciu aparaciku do kompa, widzi go jako dysk ale nieskończenie długo kopiuje pliki na komputer. Jestem zmuszony za każdym razem wyciągać kartę pamięci z aparatu, następnie muszę wtykać do małego urządzonka i kopiować pliki z normalną prędkością kilku mega na sekundę. A najwygodniej i z najmniejszą szkodą dla mojego nikifora było by abym nie musiał kilka razy w tygodniu wyciągać z niego karty pamięci, z obawą o uszkodzenie gniazdka które się w nim znajduje, a korzystać z komunikacji za pomocą kabla co w chwili obecnej jest niemożliwe.



Nie wiem czy ktoś już nie poruszał tego tematu na Forum, ale ze swojej strony chciałem Cię uspokoić. Od wielu lat kopiuję zdjęcia przekładając kartę pamięci do czytnika i nigdy nie miałem z tego powodu problemów z gniazdem karty w aparatach ( korzystam z Canonów ).
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
zapolska
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 225

PostWysłany: 2009-02-08 , 14:32:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To proste, zabierz graty do sąsiadki, podepnij się oryginalnym kablem nikonowskim wraz z aparatem do jej peceta.
Jeśli sąsiadka ci się spodoba, montujesz na nowo system u siebie, pokopańcze.
Ja mieszkam na odludziu, u mnie transponuje kablowo i czytnikowo poprawnie.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
czasoprzestrzenny
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 13

PostWysłany: 2009-02-08 , 15:43:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myślałem, że ty tylko pod zdjęciami bredzisz, a jednak na forum też srasz głupoty,
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
beny
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 162

PostWysłany: 2009-02-08 , 15:47:25    Temat postu: :-) Odpowiedz z cytatem

czasoprzestrzenny napisał:
myślałem, że ty tylko pod zdjęciami bredzisz, a jednak na forum też srasz głupoty,

Laughing
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
czasoprzestrzenny
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 13

PostWysłany: 2009-02-08 , 15:50:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rozumiem dzidku jednak wolałbym korzystać z kabla, tak więc temat otwarty....
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
edo
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 16 Maj 2005
Posty: 7

PostWysłany: 2009-02-08 , 17:31:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prędzej Tobie padnie pewnie właśnie gniazdo kabla aparat-PC, niż gniazdo karty pamięci. U mnie gniazdo nie padło, ale jest bardzo wrażliwe na wygięcie wtyczki, co straszni drażni przy zrywającej się transmisji. Czytnik kart na USB rozwiązał problem i zachował nerwy w należytym stanie.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
zapolska
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 225

PostWysłany: 2009-02-08 , 17:47:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasu i przestrzeni od groma u ciebie, jakżeś dupek, 100 lat szukaj !
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
czasoprzestrzenny
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 13

PostWysłany: 2009-02-08 , 23:01:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rozumiem, że od wyciągania karty z aparatu trudno uszkodzić port(gniazdko) w aparacie, aczkolwiek wolałbym korzystać z kabla który jest w pełni sprawny, tak więc może ktoś miał podobne problemy i je rozwiązał??
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
dziadek
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 05 Lis 2002
Posty: 37

PostWysłany: 2009-02-09 , 08:04:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie spotkałem się z sytuacją uszkodzenia portu na kartę w aparacie, natomiast w czytniku lub przenośnym dysku tak. Co do samego kopiowania to prawdopodobnie przy kopiowaniu z czytnika leci prost na dysk kompa, natomiast przy podłączaniu aparatu idzie przez soft z aparatu w związku z czym będzie trwało długo. Od początku wejścia na rynek cyfry korzystam z tego wynalazku, zajechałem już kilkanaście aparatów i zawsze kopiuję przez czytnik wyjmując kartę z aparatu i zawsze po włożeniu do aparatu formatuję kartę, ale może robię źle nie wiem?
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
dzidek
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 14 Paź 2002
Posty: 436

PostWysłany: 2009-02-09 , 08:12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziadek napisał:
nie spotkałem się z sytuacją uszkodzenia portu na kartę w aparacie, natomiast w czytniku lub przenośnym dysku tak. Co do samego kopiowania to prawdopodobnie przy kopiowaniu z czytnika leci prost na dysk kompa, natomiast przy podłączaniu aparatu idzie przez soft z aparatu w związku z czym będzie trwało długo. Od początku wejścia na rynek cyfry korzystam z tego wynalazku, zajechałem już kilkanaście aparatów i zawsze kopiuję przez czytnik wyjmując kartę z aparatu i zawsze po włożeniu do aparatu formatuję kartę, ale może robię źle nie wiem?


Dziadku, robię dokładnie tak samo, więc formatowałem swoje karty już setki, tysiące razy ? Wszystko chodzi cały czas jak trzeba.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
mw12345
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 09 Gru 2005
Posty: 25

PostWysłany: 2009-02-09 , 08:34:18    Temat postu: Może ja żyję za krótko... Odpowiedz z cytatem

...ale od kiedy podłanczanie aparatu do kompa jest bardziej wygodne niż czytnik??? Odkąd mam aparat to jeszcze kabelka z woreczka nie wyciagnąłem. Czytnik szybszy, wygodniejszy, bezpieczniejszy, aparat /bateria/ mniej używana.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
zapolska
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 225

PostWysłany: 2009-02-09 , 09:02:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam kabel na stałe połączony z PC, kartę wyciągam z aparatu nader rzadko.
Poza domem korzystam z dołączonego czytnika firmy Sandisk, w torbie zawsze leży.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
czasoprzestrzenny
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 13

PostWysłany: 2009-02-09 , 20:36:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuję za posty, dysonans został zredukowany.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
wayswoll
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Sie 2021
Posty: 352144

PostWysłany: 2021-09-02 , 23:13:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



 
 

© 2001 - 2009 OnePhoto.net

reklama |  kontakt |  zasady |  regulamin |  faq |  zgłoś błąd