FORUM - Towarzyskie - fascynujące...


Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny  
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wronka
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 145

PostWysłany: 2012-01-20 , 20:56:12    Temat postu: fascynujące... Odpowiedz z cytatem

w ramach eksperymentu przeczytałam sobie dzisiejszego wieczora, gdzieś pomiędzy 21:50 a 21:52, kilka kolejnych stron z listy komentarzy. pierwsza merytoryczna (dotycząca fotografii, znaczy się) wypowiedź pojawiła sie na stronie piątej.
i była bardzo samotna...
ech...

w.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
voygraf57
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 09 Sie 2009
Posty: 301

PostWysłany: 2012-01-23 , 04:09:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wroneczko !
W ciągu 2 minut przeczytałaś komentarze z pięciu stron ?
To ile widzisz zdjec na stronie ?
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Odnośnie poziomu komentarzy...masz racje, ale ja tak sobie myślę, ze taka już jest natura człowieka, ze idzie po najmarniejszej linii oporu, na skróty, na przełaj. Aby go zmusić do wysiłku potrzebne są bodźce.
Do czego zmierzam - ano do tego , ze Redakcja powinna promować nie tylko dobre zdjecia, ale także dobre, kompetentne, ad meritum komentarze. Lubimy się wyróżniać, lubimy być doceniani, nagradzani. Wydaje mi się, ze jest wiele sposobów na to, aby Redakcja zaczęła promować inteligencje, umiejętność krytycznego spojrzenia na fotografie, zdolność pokazania dodatnich i ujemnych cech zdjecia.
Jestem pewny, ze jakość komentarzy znacznie się poprawi.
Na poparcie moich słów o tym jak może stymulować i dopingować jakakolwiek nagroda, zacytuje Jana Parandowskiego z jego "Alchemii słowa":
Istnieje dziś nagroda specjalnie utworzona dla cudzoziemców piszących po francusku i co rok jury powtarza te same słowa podziwu dla tych pisarzy w ich znajomości i głębokim odczuciu języka. Ich patronem mógłby
być Julien Green, syn Anglika i Amerykanki, który nie potrafi pisać w swoim języku ojczystym, choć zna go od dzieciństwa.

PS.Ciesze się, ze wróciłaś. Co prawda na razie z rzeczowymi i trafnymi komentarzami, ale mam przeczucie , ze już niedługo napiszę profesjonalną krytykę pod Twoim nowym zdjęciem.
Pozdrawia bezkrytycznie, rozanielony i zachwycony Twoim powrotem ...............Wojtek.
PS2. A już miałem pisać watek pod tytułem: Zniknieta Wronka.............................
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
wronka
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 145

PostWysłany: 2012-01-23 , 11:23:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wojtku,
Po pierwsze: powrót jest chwilowy, więc nie ma do czego przywykać :)
Po drugie: Czytanie opinii typu "fajne", ":)", "++" nie zajmuje szczególnie dużo czasu. Pisząc o liście komentarzy miałam na myśli opcję udostępnioną przez naszą sympatyczną Administrację - dostępną poprzez kliknięcie przycisku "pokaż najnowsze komentarze".
Pozdrawiam,
w.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
topielica
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 919

PostWysłany: 2012-01-23 , 15:38:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wronko bardzo mało osób stawia +.
Mało pisze "fajnie".

Wojtuś ja nie zakładałabym wątku , ale się zaczęłam martwić , bo zaginąłeś.
Very Happy
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
wagant
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 17

PostWysłany: 2012-01-23 , 18:22:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Portal jest taki jacy są jego użytkownicy . Co jakiś czas ktoś lamentuje nad poziomem zdjęć albo komentarzy ..... i bierze nogi za pas .
Jeśli Voygrafie , Wronko chcecie żeby było lepiej dajcie przykład . Fotograficzny i literacki Smile
A na marginesie ciągle nie mogę zapomnieć super merytorycznego komentarza o dręczonym psie .... Smile
A dlaczego mam nie stawiać ,, + " ? Jeśli krytykuję to piszę co mi się nie podoba ale jeśli mi się podoba to nie muszę się z tego tłumaczyć .
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
wronka
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 145

PostWysłany: 2012-01-23 , 20:24:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widzisz, Wagant, tak się składa, że mam na oph siedmioletni staż i ponad 300 zdjęć w portfolio (gdybyś tę subtelność przegapił to nie napisałam "znakomitych", "wybitnych" ani nawet "dobrych"). do tego ponad 10.000 wystawionych komentarzy. w ogromnej większości rozbudowanych w stopniu znacznie przekraczającym dwa słowa. część z nich oczywiście nie jest merytoryczna (bo ja też nie jestem ze skały), ale większość - owszem. kilka osób uznało je za przydatne, co naprawdę bardzo mnie cieszy - zwłaszcza, że wśród tych osób były takie, które uważam za znacznie bardziej utalentowane fotograficznie ode mnie.
Aktualnie osiem pierwszych komentarzy z listy "świeżo" wystawionych - chronologicznie - to, uwaga:
1. "bardzo"
2. "piizda i chuuj"
3. "uwolnić bałwanka..."
4. "Genialnie !!!!!"
5. "chuj pizda"
6. "Pięknie o Człowieku"
7. "Za trudne dla mnie"
8. "co to"
(ja Redakcję i ewentualnych urażonych strasznie przepraszam, ale to są cytaty i niestety nie musiałam czekać na odpowiedni moment, aby uzyskać odpowiednio dramatyczny efekt ;)
Merytorycznie, na temat fotografii, kulturalnie. Bez wątpienia zachęca do dyskusji. Zwróć, proszę, uwagę, że rzetelna krytyka jest w zaniku. A i umiejętnośc przyjmowania tejże wyraźnie niedomaga. Smutno mi się robi, jak na to patrzę i dlatego próbowałam zwrócić na ten stan rzeczy Waszą - użytkowników - uwagę. Ale najwyraźniej jedynie nielicznym on przeszkadza.
w.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
wagant
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 17

PostWysłany: 2012-01-23 , 20:56:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wronko . ja się z Tobą zgadzam .Tylko już się przyzwyczaiłem . Merytorycznych komentarzy jest mało . Takich z których można wyciągnąć naukę jeszcze mniej . A szkoda . Nie wszystkim się chce , nie każdy jest skłonny dzielić się wiedzą , a i nie każdy jest w stanie napisać dogłębny i rzeczowy komentarz . Tym bardziej ci którzy potrafią powinni to robić . Inną sprawą jest że, krytyka , nawet konstruktywna , jest czasem przyjmowana jak atak . Autor ma swoje prawa i jeśli sprawa nie dotyczy ewidentnych błędów techniczny jest już kwestią gustu .
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
pescador
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 25 Lip 2008
Posty: 296

PostWysłany: 2012-01-23 , 21:14:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2012/01/f5367145a2d1702206c18e804f7a0b72.jpg?1327275846
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
E6
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 148

PostWysłany: 2012-01-23 , 21:17:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pescador napisał:
http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2012/01/f5367145a2d1702206c18e804f7a0b72.jpg?1327275846


nikt nie będzie płakał popeskadorze Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

U mnie wszystko jak dawniej,
tylko jeden samobójca więcej,
tylko jedna znów rodzina rozbita,
tylko życie pędzi coraz prędzej.
Gdzieś obok rozbił się samolot,
trochę dalej trzęsła się ziemia.
Kiedy patrzę na to wszystko tak jak dziś...

U mnie wszystko jak dawniej,
tylko świat jest mniej kolorowy,
tylko życie pędzi coraz prędzej,
tylko ludzie szybciej tracą głowy.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
voygraf57
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 09 Sie 2009
Posty: 301

PostWysłany: 2012-01-29 , 01:19:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No proszę.....Wronka zagaiła poważnie, merytorycznie i celnie
Myslalem, ze rozpocznie się interesująca i intrygująca dyskusja. A tymczasem odezwało się tylko siedem osób (właściwie tylko sześć, ale siebie liczę podwójnie), w tym jedynie Voygraf i Wagant dostosowali się do wysokiego poziomu wyzwania. Pescador zastosował uproszczony, wieloznaczny unik,cytując czyjąś grafikę bez podania jej autora, E6 - podobnie zacytował poezje i tylko Jaguś jak zwykle naturalnie, niemal po nikiforowsku, zatroszczyła się z troską o me jestestwo ( niech Cie anioł Gabriel ma w swej opiece).
Reasumując - społeczność tego portalu nie zasługuje, Wronko, na Twoje uwagi, spostrzeżenia, dobre rady. Kręcą bicz na swoje plecy z własnej i nieprzymuszonej woli.
Są jak głodne wieprzki w oborze. Co im poda Redakcja to zeżrą łapczywie i bez opamiętania. To nic, ze rano będą żołądkowe perturbacje i wymioty. Najważniejsze to się najeść, bo jak się mieszka i babrze w swoim gównie to każde jedzenie wydaje się niczym manna z nieba.
Cztery młode tuczniki siedzące w pierwszym rzędzie wydały przenikliwy kwik niezadowolenia;
wszystkie zerwały się z miejsc i zaczęły jednocześnie mówić. Nagle psy otaczające
Napoleona wydały głuche, ostrzegawcze warknięcie: protesty ustały jak nożem uciął, a
wieprzki usiadły z powrotem. Wówczas odezwały się przeraźliwym beczeniem owce, wykrzykując:
"Cztery nogi: dobrze, dwie nogi: źle"; trwało to blisko kwadrans i do reszty uniemożliwiło jakąkolwiek dalszą dyskusję.
Orwell - Folwark zwierzęcy
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
motorcycleman
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Paź 2004
Posty: 63

PostWysłany: 2012-01-29 , 14:35:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wronko, internet dotarł pod strzechy
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
E6
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 148

PostWysłany: 2012-01-29 , 16:10:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

postuluję zakaz werbalnego onanizmu na OPH i wszystko wróci do normy mz no i zakaz wstawiania kiczu w bałych ramkach:) Twisted Evil Twisted Evil
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
wronka
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 145

PostWysłany: 2012-01-30 , 09:20:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wojtku - dziękuję za Twój głos i poparcie. Jednocześnie chciałabym Cię jednak prosić o to, abyś - w miarę mozliwości - ograniczył barwne Orwellowskie porównania, a przynajmniej nie robił tego "na moim podwórku". Zakładając ten wątek nie zamierzałam sprowadzać dyskusji do bezpadronowej oceny użytkowników portalu - ani nie czuję się do niej uprawniona ani nie mam najmniejszych podstaw do tego, by przeprowadzac analizę (zwłaszcza tak dosadną) psychologiczno-społeczną ich postaw :).
Jedyne, o co mi chodziło to zwrócenie uwagi na poziom merytoryczny komentarzy - bez wnikania w to, z czego wynika. Jest on przykry nie tylko ze względu na fakt, że niewiele (moim zdaniem) wnosi do dyskusji, ale potęguje też niedobre (również moim zdaniem :) zjawisko zamykania się na nowych użytkowników. Oczywiście, że pewne objawy "odrzucania" nowych były zawsze obecne na oph, ale nigdy nie spotykały się z tak powszechną akceptacją. Zamieszczanie pod ich zdjęciami komentarzy nie mających nic wspólnego z fotografią i zrozumiałych jedynie dla bywalców jest dla mnie rażącym przykładem lekceważenia innych. Przerzucanie się ponad głowami niezorientowanych w sytuacji "świeżaków" towarzyskimi żarcikami (przyznam, że pod palce cisną mi się zupełnie inne określenia, ale pozostanę przy tym) nie jest bynajmniej dowodem przynależności do "elity", a jedynie objawem zwykłego braku szacunku do innych i jedną z przyczyn, dla których portal dryfuje w kierunku coraz bardziej odległym od tego, jaki nadał mu założyciel.
Nowym nie pozostaje nic innego, jak dostosować się do trendu... kółko się zamyka.

Motor - czeeeść :) I chyba masz rację... "it's time to say goodbye" :)
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
luna
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 17 Wrz 2006
Posty: 670

PostWysłany: 2012-01-30 , 11:02:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wronko, odnośnie nowych, to jeśli taki "świeżak" nie błyskał debiutując jakąś cudną fotografią, no...to miał przechlapane. Bo jakie wnioski ja sam na ten przykład mogłem wyciągnąć z komentarzy:
gniot
gniot
śmiało, śmiało, do albumu
gniot
nie wierzę, D80 Razz
i tym podobnych...jak dziś pamiętam te komentarze spod mojego pierwszego zdjęcia na łanfoto Smile Dyskusja pomiędzy tzw. steetowcami i niektórymi użytkownikami też wiele nie wnosiła, następowała jedynie eskalacja inwektyw , ironii i tym podobnych, negatywnych zjawisk, natomiast racje obu stron latały sobie obok Razz Smile Mnie zastanawia nie brak sensownych komentarzy, ale obniżenie poziomu zdjęć, ale myślę, że ma to związek z tym, że co bardziej zdolni i poważnie traktujący fotografię przenoszą się w końcu z internetu do rzeczywistości.

Zobacz np. tu: http://onephoto.net/index.php?id=360380#360380

Jeden z moich ulubionych na OPH autorów, sporo komentarzy...też szału w nich nie ma Smile Natomiast nie bywali niegdyś tutaj osobnicy o proweniencji chamów spod budki z piwem, a przynajmniej nie w takich ilościach jak dzisiaj, a ich tu obecność skutecznie odstrasza od zaglądania nie mówiąc o pisaniu. No, to się napisałem Smile Pozdrawiam.

Aha, na mego ulubionego cytatowca brałbym lekka poprawkę w kierunku pobłażania...bez urazy, Wojtuś Razz Smile
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
wronka
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 145

PostWysłany: 2012-01-30 , 12:03:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Luna - ależ ja nie twierdzę, że kiedyś było idealnie. nie było, ale mimo wszystko - oprócz komentarzy, o jakich piszesz, pojawiało się sporo rzeczowych, także pod zdjęciami nieszczególnie udanymi. choćby mój debiut - z całą pewnością nie był dziełem i pomimo tego nie został skwitowany ani serią prześmiewczych uwag lokalnych "lwów salonowych" ani krótkim "gniot". i nie jest to przykład odosobniony. nowe zdjęcia - oczywiście te z nurtu średniawki i niżej, nie mówię o pracach doświadczonych fotografów - najczęściej albo są pomijane milczeniem, albo stają się areną prywatnych rozgrywek bardziej doświadczonych użytkowników. komentarze na temat, także te krytyczne, są w zaniku.
jestem przekonana, że gdybym została przyjęta na oph w takim stylu jak dzisiejszy to pewnie bym tu nie została. nie twierdzę, że moja nieobecność byłaby wielką stratą dla świata ale - biorąc pod uwagę wszystko, czego się tu nauczyłam i dowiedziałam w ciągu tych kilku lat - byłaby dużą stratą dla mnie.
to tyle.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



 
 

© 2001 - 2009 OnePhoto.net

reklama |  kontakt |  zasady |  regulamin |  faq |  zgłoś błąd