FORUM - Towarzyskie - ...ktoś tu jest z okolic Bieszczad, ale kto?...


Idź do strony 1, 2  Następny  
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
woodfor
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 20 Sie 2003
Posty: 26

PostWysłany: 2011-08-12 , 16:46:09    Temat postu: ...ktoś tu jest z okolic Bieszczad, ale kto?... Odpowiedz z cytatem

...pytanie jak w temacie...20-21 sierpnia (sobota, niedziela) prawdopodobnie (jakieś 36%) będę chciał spełnić jedno ze swoich ...i zobaczyć te górki łącznie z małym spacerkiem...potrzebuję rad...gdzie, jak, po co?...
...zdjęcia oczywiście też chciałbym zrobić...pogoda jest zamówiona...
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
lukk
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 19 Wrz 2003
Posty: 168

PostWysłany: 2011-08-12 , 22:19:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polecam miejscowość Wołosate
google: http://www.google.pl/search?rlz=1C1AVSX_enPL414PL414&aq=f&sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=wo%C5%82osate
mapa: http://maps.google.pl/maps?rlz=1C1AVSX_enPL414PL414&q=wo%C5%82osate&um=1&ie=UTF-8&sa=N&hl=pl&tab=wl

świetna baza wypadowa na pobliskie szczyty, widoki na polską i ukraińską stronę, baza noclegowa ok, sklepy, micha wszystko na miejscu a miejscowi chętnie uraczą opowieścią o początkach "polskiego dzikiego wschodu".. tylko nie można z nimi wódki pić bo można źle skończyć Wink

tu --> http://onephoto.net/?id=583753#583753 widok z Tarnicy
a to w połowie drogi z Wołosatych na Tarnicę --> http://onephoto.net/?id=583749#583749
i jeszcze jedno na zachętę Wink http://onephoto.net/?id=606482#606482


pozdrawiam i miłego wypadu
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
woodfor
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 20 Sie 2003
Posty: 26

PostWysłany: 2011-08-13 , 05:03:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...serdecznie dziękuję...utwierdzasz mnie w wyborze, bo taki właśnie miałem plan...może się uda, a jak nie teraz, to ...kiedyśSmile
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
topielica
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 919

PostWysłany: 2011-08-13 , 10:56:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedź Piotrze i nie zwlekaj , bo tam już końcówka polskiego Dzikiego Zachodu. Idzie bum na Bieszczady i zaczyna być syf jak wszędzie Sad
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
romulus
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 28 Gru 2003
Posty: 160

PostWysłany: 2011-08-14 , 07:26:48    Temat postu: Czas wakacji Odpowiedz z cytatem

to nie za dobry okres na spokojne spacery po nie tylko Bieszczadach .Nie zawsze jednak można połączyć chwile wolne z urokiem obcowania
sam na sam ze "spokojnymi" górkami .Piotrze wpadłem tutaj tylko nachwilkowo ,by zwrócić uwagę ,że i te góry są już zatłumione Smile
Żeby je zobaczyć trzeba dybać pod górkę i to dosyć ostro, dla średnio wiekowego człowieka /kondycja/.
Z Wołosatego dosyć okrężny szlak czerwony biegnie ku granicy z Ukrainą prawie pod Przełęcz Bukowską w większości zalesiony, spacerowo przyjemny ,stamtąd na Rozsypaniec już chwilka .
Szlak niebieski z Wołosatego stromo pręży się na Siodło pod Tarnicą ,dość mozolny ,2 godzinny
Samochodem podjechać możesz też na przełęcz nad Berehami Górnymi , w 1.15 osiągniesz Połoninę Wetlińską .

Na tej stronie masz interaktywne mapy
http://www.bieszczady.net.pl/mapabieszczadywysokie.php
a na tej masz czasy przejść
http://www.twojebieszczady.pl/czasy.php

POGODY I UDANYCH SPACERÓW

W razie niepogody naleśnik olbrzymi w "Chacie Wędrowca" w Wetlinie Wink
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
woodfor
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 20 Sie 2003
Posty: 26

PostWysłany: 2011-08-14 , 14:17:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...dzięki Romku...wiedziałem, że mogę na Was liczyć...siedzę w necie i kombinuję, jak koń pod górę...bo, że pojedziemy z Tereską na dwa dni sobota -niedziela (20-21. 0Cool, to już prawie pewne...kombinuję, jak tu uniknąć tłumów, a jednocześnie dać radę...Smile))
...pozdrawiam serdecznie...
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
romulus
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 28 Gru 2003
Posty: 160

PostWysłany: 2011-08-15 , 05:48:27    Temat postu: :)) Odpowiedz z cytatem

W tym czasie będę bardzo blisko Borowic ,znaczy się nad nimi hasał ,przypuszczalnie w jeszcze większym tłoku ;D
Czasem nie można inaczej przez tą oświatowość świata Wink

Zapomniałem Ci dodać ,podróż nawet nocą to mordęga autostrada niestety nie prowadzi do Wetliny ,zaplanuj sobie jeden dzień więcej bo możesz przegrać z czasem Wink
Zanim dojedziesz, będziesz musiał wracać ,nasze drogi nie potrafią wchłonąć tak dużej ilości urlopowiczów !
Spokojnej jazdy i powrotu życzę Smile R.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
woodfor
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 20 Sie 2003
Posty: 26

PostWysłany: 2011-08-15 , 09:15:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...o korkach na drogach i parkingach właśnie przeczytałem też na FB...:(już jestem wQ-wioony!...chyba trzeba pomyśleć jakoś inaczej, może "bokami"...bez głównych dróg?...
...szkoda, że Ty u nas, a ja gdzieś tam się pcham na drugi koniec świata...Smile
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
topielica
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 919

PostWysłany: 2011-08-15 , 09:42:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotrze na 2 dni ? To kawał drogi od Ciebie i prawie te dwa dni spędzisz w samochodzie .
Ode mnie jest około 6- 7 h przy pustych drogach .
Moim zdaniem trzeba na więcej dni.
Ty zrobisz jak chcesz.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
woodfor
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 20 Sie 2003
Posty: 26

PostWysłany: 2011-08-15 , 13:09:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaga:...to nie całkiem tak...ja jadę na 4 dni w do Starego Dzikowa...stamtąd w Bieszczady to już tylko 194km (Wołosate)...jest możliwość opuszczenia Dzikowa na dwa dni...ot i wszystko...przy okazji...pierwsza randka...wolałbym w ciszy i spokoju Smile...
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
topielica
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 919

PostWysłany: 2011-08-15 , 13:14:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To co innego Piotrze. Myślałam , że od siebie jedziesz.
To życzę Ci niezapomnianych wrażeń . Niezapomnianych .. Szczerze Smile
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
topielica
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 919

PostWysłany: 2011-08-15 , 13:21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście zajrzałam gdzie ten Stary Dzików i niespodzianka , bo nie daleko Tryńcza, Sieniawa no i Leżajsk , a to bardzo dobrze znane mi miejsca i inne w okolicy Smile
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
woodfor
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 20 Sie 2003
Posty: 26

PostWysłany: 2011-08-15 , 14:26:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...o!....no to tak:...jak nie uda mi się znaleźć noclegu w tych Bieszczadach, to będę miał więcej czasu w Starym Dzikowie...co tam w okolicach warto zobaczyć?...oczywiście oprócz Leżajska (acz akurat nie przepadam)...Smile
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
woodfor
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 20 Sie 2003
Posty: 26

PostWysłany: 2011-08-15 , 19:48:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...zarezerwowałem przed chwilą dwa noclegi w Wołosate...z soboty na niedzielę i z niedzieli na poniedziałek...ruch podobno już słabnie...cena za osobo-noc 30 zł...parking pod domem...teraz tylko zdrówko i pogada potrzebna...Smile
...zastanawiam się czy włazić na Tarnicę niebieskim czy trochę dookoła czerwonym...Smile
...a może w ogóle dać sobie z nią teraz spokój ze względu na potencjalny tłok...
...
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
romulus
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 28 Gru 2003
Posty: 160

PostWysłany: 2011-08-15 , 20:11:35    Temat postu: Dasz radę zrobić pętlę ? Odpowiedz z cytatem

To huzia na Halicz .
Jeżeli będziesz czuł ,że nie dasz rady lub załamie się pogoda ,to niebieskim masz bliżej z powrotem .
/Podejście jak Kotłem Łomniczki na Równię pod Śnieżką .
Czerwonym w rejon Przełęczy Bukowskiej jak z Bierutowic do Strzechy Akademickiej /.

Udanego wyjazdu .
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



 
 

© 2001 - 2009 OnePhoto.net

reklama |  kontakt |  zasady |  regulamin |  faq |  zgłoś błąd