FORUM - Help! Jestem nowy - Zglos problem do moderatora


Idź do strony 1, 2, 3  Następny  
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
makaronnaszyji
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 20

PostWysłany: 2011-01-12 , 19:51:53    Temat postu: Zglos problem do moderatora Odpowiedz z cytatem

rozumiem ze uruchamiajac te funkcje, sklania sie moderatora dyzurnego to reakcji ( wymoderowania zdiecia )
jezeli ktos napisze pod zdieciem: gniot, po czym nastepuje znikniecie foty, to jest to w porzdku i do zaakceptowania,
bo wiadomo kto za tym stoi i kogo mozna nienawidziec Wink
ale jezeli ktos bez komentarza uzywa tej funkcji "Zglos problem do moderatora" to chcialbym wiedziec kto to i zamiast informacji :

Twoje zdjęcie o id:679894, zostało wymoderowane.
Powód: Zdjęcie nie spełnia standardów obowiązujących w serwisie OnePhoto.net
Dodatkowe informacje:


Pozdrawiamy
Redakcja OnePhoto.net.

zyczylbym sobie np taka :

Twoje zdjęcie o id:679894, zostało wymoderowane.
Powód: Zdjęcie nie spełnia standardów obowiązujących w serwisie OnePhoto.net
Dodatkowe informacje: Problem zglosil Hubik, sorry.


Pozdrawiamy
Redakcja OnePhoto.net.

bo tak jak jest teraz, to takie denuncjanckie i be.

pozdrawiam grzecznie
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
wronka
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 145

PostWysłany: 2011-01-12 , 20:14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeżeli dzięki temu poczujesz się lepiej to swobodnie możesz przyjąć w przypadku moderacji, że to ja zgłosiłam. bo dużo zgłaszam.
zła denuncjatorka, zła!
:]
P.S. mam w portfolio około 300 prac i wszystkie są odblokowane w zakresie oceniania. znakomita okazja, by siec jedynkami na lewo i prawo
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
makaronnaszyji
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 20

PostWysłany: 2011-01-12 , 20:25:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wronko, na jakiej podstawie sadzisz, ze moglbym w taki sposob zareagowac ?
nie wystawilem jeszcze nigdy jedynki a juz w zadnym razie w drodze odwetu.
doceniam jednak ze przyznalas sie do tego haniebnego uczynku, bede Cie teraz widzial w innym swietle Wink
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
wronka
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 145

PostWysłany: 2011-01-12 , 20:30:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na podstawie sześcioletniego uśrednionego doświadczenia z przebywania na tym portalu.
bywały takie czasy, kiedy każde podejrzenie o bycie złym, złym moderatorem mogło się dla podejrzanego delikwenta skończyć wylaniem wiadra jadu i pomyj lub zmasowanym najazdem na portfolio.
tak bywało i nie widze powodu, dla którego w przypadku "denuncjacji" - jak byłeś to uprzejmy określić - miało się to dla zdekonspirowanego denuncjatora kończyć inaczej.
wot, natura. rzecz potężna.
:]
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
dzidek
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 14 Paź 2002
Posty: 436

PostWysłany: 2011-01-12 , 20:45:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na podstawie stażu ( w październiku 2010 minęło 8 lat ) ... myślę podobnie jak Wronka.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
Elwifra
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 3

PostWysłany: 2011-01-12 , 23:45:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to juz sprawa sie wyjasnila!
Nie mozna bylo tak o d r a z u ? :) :)
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
MajaKa
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 44

PostWysłany: 2011-01-13 , 13:02:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zgadzam się z Wronką.Jeśli coś nie podoba się mnie nie znaczy to , że jest do niczego.O gustach się nie dyskutuje podobno.Nie można być dyktatorem dobrego smaku.Takie zgłaszanie ma sens tylko w przypadku stwierdzenia kradzieży albo obrazów łamiących prawo.A reszta zależy tylko od oceny Moderatora , który powinien wiedzieć co do niego należy.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
wronka
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 145

PostWysłany: 2011-01-13 , 13:25:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Majaka -> Twoja wypowiedź oparta jest na założeniu, że w odróżnieniu od zwykłego użytkownika moderator jest istotą nadludzką i wskutek tego jedynie on ma prawo decydować, czy zdjęcie nadaje się do galerii czy też nie.
obawiam się, że takie założenie ma podstawy dość kruche, żeby nie powiedzieć nieprzekonujące :)
proces moderacji - jak rozumiem - odbywa się w sposób następujący: zgłoszenie przez wronkę -> rozpatrzenie petycji przez moderatora -> usunięcie zdjęcia lub nie. moje (i każdego innego zgłaszacza) przełożenie na to, czy zdjęcie wyleci czy ocaleje jest nikłe lub nawet żadne. nie mam bowiem czerwonego guziczka "detonuj" - co jest wiadomością dobrą, bo gdybym miała to zapewne leciałoby więcej fotograficznych głów (są więc powody do radości). jedyne co mogę zrobić to wspomóc moderatora w jego dziele i dbać o to, by jego czerwone ze zmęczenia oczy nie wypłynęły na klawiaturę :) z prawa tego korzystam i korzystać będę.
powtórzę jeszcze raz to, o czym już wcześniej rozmawiałam z Łukaszem -> decydując się na udział w tej zabawie akceptujesz jej reguły. a są one takie, że moderacja działa, a prawem użytkownika jest jej w tym pomagać :) nie rozumiem zupełnie brazylijskiej telenoweli z wiecznym narzekaniem na selekcję zdjęc w galerii i uporu, by pozostawać w miejscu, którego zasady są tak niektórych trudne do przełknięcia. można przecież odwrócić się plecami i odejść w kierunku słońca zachodzącego nad portalem o bardziej sprzyjającej atmosferze.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
MajaKa
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 44

PostWysłany: 2011-01-13 , 13:37:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ależ ja się zgadzam z potrzebą moderowania Smile Mam nadzieję,że rzeczywiście są takie metody ,że zgłoszenie->rozpatrzenie->moderacja.Bo spotkałaj się ( na innym portalu) z takim zdarzeniem,że zdjęcie miesiąca zostało zgłoszone przez jedną osobę do modreracji i ZMODEROWANE bez słowa wyjaśnienia.
A co do wiary w możliwości Moderatora - chyba to są osoby wybierane za jakąś tam wiedzę i doświadczenie ,czyż nie ?
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
wronka
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 145

PostWysłany: 2011-01-13 , 13:43:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no właśnie o to mi chodzi.
moderacja jest i bardzo słusznie. działa tak, jak opisałam i uważam, że to bardzo dobre zasady. jeżeli zjawi się tu admin to może będzie uprzejmy ten system potwierdzić, żeby nie było już żadnych wątpliwości.
P.S. spieszę jednocześnie uspokoić, że ja sama moderatorem nie jestem. ani trochę :)
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
makaronnaszyji
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 20

PostWysłany: 2011-01-13 , 14:04:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cyt Wronka : . jedyne co mogę zrobić to wspomóc moderatora w jego dziele i dbać o to, by jego czerwone ze zmęczenia oczy nie wypłynęły na klawiaturę Smile z prawa tego korzystam i korzystać będę.

- korzystaj sobie z tego "prawa" dowoli, chociaz nie myslalem ze akurat TY potrzebujesz tego rodzaju dowartosciowania Wink

chodzilo mi jedynie o to, zeby zabieg taki byl transparentny, zeby autor wiedzial, na czyj wniosek jego praca zostala usunieta z galerii.
teraz jest tak, ze teoretycznie rzecz biorac, kazdy sfrustrowany uzytkownik moze sie do moderacji zdiec przyczynic, bo "czerwone ze zmęczenia oczy" moderatora moga byc zbyt zmeczone by wlasciwie ocenic.

tak jak widoczne sa wystawione oceny i polecanki, tak tez problemy do moderatora zglaszane powinny byc dla wszystkich widoczne.
w koncu zglaszajacy problem nie ma sie czego wstydzic, przyswieca mu bowiem cel nadrzedny; wysoka jakosc portalu oph
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
wronka
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 145

PostWysłany: 2011-01-13 , 14:10:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Makaronie -> ależ proszę Cię, jak nie zgłoszę w ciągu dnia co najmniej sześćdziesięciu siedmiu zdjęć do moderacji to czuję się stara, gruba, brzydka i niekochana.
to tyle a propos metod dowatościowania.
P.S. marzę o takim dniu, w którym całe to potworne ciśnienie zejdzie z użytkowników i wreszcie dojdą do wniosku, że spalanie się na te wszystkie ocenki, polecanki i rankingi najlepszych jest pozbawione sensu, a nawet w pewien sposób szkodliwe. i że tu naprawdę nie pojawiają się łowcy talentów wprost z agencji Magnum, a jeśli nawet, to mogą nie sugerować się rankingami AŻ TAK bardzo. obawiam się jednak, że ten dzień nie nadejdzie nigdy. amen :)
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
wronka
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 145

PostWysłany: 2011-01-13 , 14:11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

idę do castroramy po śruby M8, muszę więc (z przykrością ogromną) czasowo wyłączyć się z tej pasjonującej dyskusji :]
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
makaronnaszyji
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 20

PostWysłany: 2011-01-13 , 14:18:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

musze Wam powiedziec, ze jest to bardzo przyjemne uczucie: byc przekonanym, ze ma sie racje a Wronka nie Wink
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
Maxiumus
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 89

PostWysłany: 2011-01-13 , 14:29:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja Wam powiem krótko i na temat:

Czego oczy nie widzą temu sercu nie żal...nie ma odwetowych akcji, złośliwych reakcji itd.

Dobrze jest jak jest aczkolwiek przy gniotexach używam czasem tej funkcji...jest jedna sprawa o, której pamiętać należy - oczy ( wzrok) nie kłamią...

MajaKa i nie masz racji bo jakby nie było galeria fotograficzna choć z samej nazwy wskazuje - iż pewien zakres dany, doświadczenia, wiedzy każdy użytkownik mieć powinien. Inaczej nie była by to galeria a - zbiór zdjęć i wrzucajcie co chcecie...taka NK tylko pod innym tytułem.
Tak samo jak z wystawami w muzeach itd. - dlaczego tak sądzę, nikt nie wystawia pstryków z rodzinnego albumu...zapewne nie jeden co ma dobre fotografie ma i - pstryki z wakacji z ciotkami itd...każdy niezależnie od wieku, zawodu itp. powinien w jakimś stopniu reprezentować poziom - zależnie od doświadczenia...i moderator ma prawo i powinien - być odpowiedzialny aby ten poziom nie schodził na psy...to "jednym słowem" - wizerunek portalu...
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



 
 

© 2001 - 2009 OnePhoto.net

reklama |  kontakt |  zasady |  regulamin |  faq |  zgłoś błąd