FORUM - Technika, sprzęt, obróbka - d300s vs 5dmarkII

Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kozaxx
(zobacz zdjecia)

PostWysłany: 2010-10-27 , 19:30:06    Temat postu: d300s vs 5dmarkII Odpowiedz z cytatem

witam, pytanie może trochę dziwne, ale uwaga - chodzi o filmowanie. Potrzebny mi aparat do filmowania, na codzień uzywam (do fotografi) nikona d700. Pytanie czy jest sens inwestowania w canona 5dmarkII który jest droższy i w dodatku musiałbym dokupic jakieś obiektywy żeby korzystać z niego stricte do filmowania - czasami może jako drugi aparat. Kupując d300s, mam już obiektywy, żeby moc z niego korzystać zarówno jako kamery, jak i czasem jeżeli zajdzie taka potrzeba jako aparatu. Z drugiej strony, czy jest sens wydawać tyle pieniędzy na d300s jeżeli praktycznie 1000zl drożej można mieć 5dmarkII który jest aparatem o klasę wyższym, kwestia, że znowu do niego będę musiał dokupić szkło, no i czy jest jaki kolwiek sens w zmianie, jeżeli na codzień korzystam z nikona i jestem zadowolony. A może w końcu zbliża się premiera następcy d700 o której nie wiem ,a będzie umiał filmować? pytanie do osób, które kozystają na codzień z wyżej wymienionych aparatów.
Z góry mówię odpowiedzi typu - do filmowania kup sobie kamerę sobie darujcie - mam i to całkiem wysokiej jakości (sony z5), wiem co robie i po co chcę kupić ten sprzęt.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
peem
(zobacz zdjecia)

PostWysłany: 2010-10-27 , 20:03:49    Temat postu: Re: d300s vs 5dmarkII Odpowiedz z cytatem

kozaxx napisał:
pytanie do osób, które kozystają na codzień z wyżej wymienionych aparatów.

chyba nie ma zbyt wiele osób, które na co dzień korzystają z dwóch różnych systemów...
czego i Tobie nie polecam
Powrót do góry
kozaxx
(zobacz zdjecia)

PostWysłany: 2010-10-28 , 05:42:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak też właśnie myślę, tylko że klasa tych dwóch aparatów znacznie się różni a cena niekoniecznie, a nie zanosi się na nikona z trybem filmowania w najbliższym czasie a już na pewno nie w dobrej cenie.
PS. mówiąc "osoby które korzystają z tych aparatów" miałem raczej na myśli które korzystają z d300 albo z 5d a nie z obydwu na raz
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Strona 1 z 1

Skocz do: