FORUM - Towarzyskie - PLENER OPH Pomerania


Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny  
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maxiumus
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 89

PostWysłany: 2010-05-26 , 12:39:33    Temat postu: PLENER OPH Pomerania Odpowiedz z cytatem

W raz z kompanem Raszpit'em organizujemy plener pomorski. Do nas dołączają się jeszcze Yellow, Drzeck, Sl@vqo (greles). Celem wyprawy będą wydmy ruchome w Łebie, Słowiński Park Narodowy, szerokie plaże oraz sama miejscowość ŁEBA. Jako, że w tym roku piaski przysypały jeszcze większą część lasu bardzo dobrze widoczne jadąc do Łeby miejsce wydaje się tym bardziej ciekawe. Termin...co do terminu - wstępnie będzie to 5 czerwiec 2010 (sobota). Oczywiście z doświadczenia wiemy, iż godzina będzie to wcześnie rano. Więcej szczegółów na PW oraz pisać w temacie.

Wszystkie osoby zainteresowane mogą w tym temacie napisać chęć dołączenia. Nie ma rezerwacji miejsc, nie ma ograniczenia liczby uczestników.

Rok temu podobną drogę przebyliśmy wraz z Romulusem:). Pozdrawiam Cię i pamiętam wspólne chwile:)

Pozdrawiamy
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
topielica
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 919

PostWysłany: 2010-05-26 , 12:57:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak zrobicie plener w Beskidach z ostrym przelotem po szczytach to polecę Smile
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
dsniadek
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 193

PostWysłany: 2010-05-27 , 17:23:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj Jago co to jest" ostry przelot na szczycie" Smile, bez urazy;
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
dzidek
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 14 Paź 2002
Posty: 436

PostWysłany: 2010-05-27 , 17:25:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Matko !
Ostry przelot na szczycie ... Nawet nie będę próbował sobie wyobrażać co to może być Wink
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
topielica
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 919

PostWysłany: 2010-05-27 , 21:00:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile))))))))) To jest czytanie nie dokładne z nastawieniem własnym Smile.Wiadomo ....faceci .
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
dzidek
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 14 Paź 2002
Posty: 436

PostWysłany: 2010-05-27 , 21:06:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem o co Tobie Topielico chodziło, ale ja miałem na myśli latanie na miotle z turbodopalaczem, nad szczytami Wink
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
topielica
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 919

PostWysłany: 2010-05-27 , 21:08:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polatałabym sobie po górach , nogami . Polatam niech no tylko przestanie w końcu lać Smile
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
dsniadek
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 193

PostWysłany: 2010-05-28 , 09:15:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jago, Jadwigo polatałbym i ja, może kiedyś zmówimy się na Bieszczady?
P.S. Doceniam docenienie żartu
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
dsniadek
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 193

PostWysłany: 2010-05-28 , 09:16:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może być też B. Niski

PS sorko, że tak o góach w posćie o Pomeranii
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
Maxiumus
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 89

PostWysłany: 2010-05-28 , 09:58:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uczestnictwo zgłosiło osób 5Smile. Wszelkie informacje oraz kolejne ustalenia będą tutaj po weekendzie uaktualniane bądź pisać proszę na PW:). Robi się ciekawa grupa:)
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
dzidek
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 14 Paź 2002
Posty: 436

PostWysłany: 2010-05-28 , 10:15:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słuchaj Maximus.
Jak Wy się dostajecie na wydmy Słowińskiego Parku Narodowego?
Np. w okolice Łąckiej Góry ?
Jedyna droga tam to zapieprzanie "per pedes" ( na nogach ), ewentualnie rower lub z wody stateczkiem turystycznym - stateczek odpada, bo kursują w takich porach, że nie ma światła dla Fotografii.

Mógłbyś powiedzieć gdzie bywacie na wydmach i czy można w miarę blisko podjechać samochodem?
Z reguły mam na plecach ok.15 kg sprzętu więc sam rozumiesz ...
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
Maxiumus
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 89

PostWysłany: 2010-05-28 , 10:32:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pieszo kolego, pieszo SmileSmileSmile Zabieramy niezbędny sprzęt czyli wszystko Very Happy. Koniecznie dużo wody, bo ostatnio po 9h wędrówki trochę suszyło, a u Raszpit'a oraz Romka (taternikus) na fotach widać jakie były warunki. Tym razem wybieram się nie w sierpniu, a teraz więc liczę, że upał będzie łagodniejszy...Samo dojście na Łącką to około 1,5 -2h ale to nie wszystko w planie są wydmy "Łącka" ale też dalej, dalej za nią w dziczyznę. Prócz mniejszego upału ost. wiało sporo - dojeżdżając do Łeby widać jak wydmy przysypały w tym roku kolejny duży obszar lasu...to się zdarza raz na kilka lat.

Tak więc - to wyprawa dla jakby to napisać zapaleńców kamikaze:)SmileSmile

Ps. obawiam się, że samochód odpada. Oczywiście można podjechać melexem ale koszta nie warte wędrówki...samochodem to jedynie do Łeby. Ps. za Łącką jakieś 30 minut drogi jest również Ścisły Rezerwat Ptaków...także można tam zawitać + widok na jezioro Łebsko. Lewa strona Łebsko, prawa strona morze, a pośrodku piaski czasu...

AAAaa co najważniejsze - jako, że pogoda ost. nie dopisywała w Łebie świeci pustkami turystycznymi...szlaki nie zadeptane:). oczywiście są wycieczki itd. ale to jest pikuś w porównaniu do sezonu.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
dzidek
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 14 Paź 2002
Posty: 436

PostWysłany: 2010-05-28 , 10:58:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki, znam te tereny, wszystkie upierdliwości związane z dotarciem na miejsce, ale zapytałem, bo myślałem ( w skrytości ducha ), że "tubylcy" mają jakieś swoje pilnie strzeżone "myki" czyli jak bezstresowo dotrzeć na miejsce.

Kto nie był to nie będzie wiedział jaki to "zapierdal" i wysiłek żeby tam dotrzeć ( o konkretnej czyli optymalnej porze ) ze sprzętem i zrobić fajne Zdjęcia.

Ostatnio ( dwa lata temu ) jak miałem tam konkretne zlecenie do zrobienia dla pewnego wydawnictwa, zabrałem ze sobą dwie "napalone", młode osoby, które zgodziły się robić za tragarzy.

Miałem też oficjalne pozwolenie z Parku ( załatwione przez wydawnictwo ) żebyśmy na potrzeby konkretnych kadrów mogli zejść ze szlaku.

Powiem bez ogródek, brnięcie w zajebistym piachu, pod górę, z ciężkim sprzętem na plecach, tak mniej więcej po dwóch godzinach, odziera człowieka z tych resztek kondycji, które w sobie ma. Tylko siła grupy pozwala jakoś się trzymać.
Życzę powodzenia na plenerze, a piszę to wszystko dlatego żeby Ci co się zdecydują - a nie mają świadomości co ich czeka - wiedzieli na co się porywają Wink

Powodzenia.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
Maxiumus
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 89

PostWysłany: 2010-05-28 , 11:03:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Damy rade, w grupie siła jak to powiedziałeśSmileSmileSmileSmile Poza tym ten piasek nie taki straszny;p. Jam jest przyzwyczajony - a przygoda i doświadczenie, bezcenne;p
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
rachman
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 18 Lut 2005
Posty: 198

PostWysłany: 2010-05-28 , 11:18:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cudownie...
Nie będę, ale zazdraszczam Smile))
I pogody życzę
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



 
 

© 2001 - 2009 OnePhoto.net

reklama |  kontakt |  zasady |  regulamin |  faq |  zgłoś błąd