FORUM - Technika, sprzęt, obróbka - co wybrac? -aparat dla fotopstryka weselnego


Idź do strony 1, 2, 3 ... 60, 61, 62  Następny  
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kozaxx
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 26 Lut 2005
Posty: 19

PostWysłany: 2010-03-09 , 10:35:21    Temat postu: co wybrac? -aparat dla fotopstryka weselnego Odpowiedz z cytatem

Krótka piłka dla użytkowników proszę o wady i zalety
Proszę uprzejmie o krótkie proste konstruktywne opinie np. canon bo....., nikon bo.....
Osobą, które mają zamiar prowadzić odwieczną wojnę nikon canon, twierdząc że któryś jest lepszy tyko dla tego bo ma znaczek dziękuję
Osobą piszącym teksty typu poszukaj - dziękuję, szukałem, czytałem, sprawdzałem, a teraz pytam Was, nie chcesz nie pisz, chcesz pomóc - bardzo dziękuję.
A teraz do rzeczy:
Potrzebny aparat dla fotopstryka weselnego, pod uwagę brane dwa modele:
Nikon D700
Canon 5D mk. II
który polecicie i dla czego, jaki do niego obiektyw?

Z góry dziękuję za podpowiedzi
pozdrawiam
Grzegorz
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
hose
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 06 Sie 2005
Posty: 405

PostWysłany: 2010-03-09 , 21:48:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co wybierzesz będzie ok, mz. nie ma większych różnic.
Ja robię nikonem bo uważam go za sprzęt bardziej ergonomiczny.
51 pól AF, świetna matryca rewelacyjnie oprogramowana, dobry BB. Jedyna wada to brak uszczelnień, tyle że w canonie tez ich nie ma.
Generalnie obie puszki są świetne.

Większym problemem jest co kupić jako zapas Very Happy
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
opeha
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 75

PostWysłany: 2010-03-09 , 22:07:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest jeszcze drobna roznica w rozdzielczosci, 5D ma 21 MP. D700 ma 12MP
5D Mk II powinna byc troche tansza w chwili obecnej,

jezeli nie potrzebujesz koniecznie pelnej klatki, rzuc tez okiem na canona 7D, w niczym poza wielkoscia matrycy nie ustepuje powyzszym modelom,
a moze nawet je w niektorych dziedzinach przewyzsza.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
hose
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 06 Sie 2005
Posty: 405

PostWysłany: 2010-03-09 , 22:31:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

opeha napisał:
jest jeszcze drobna roznica w rozdzielczosci, 5D ma 21 MP. D700 ma 12MP
5D Mk II powinna byc troche tansza w chwili obecnej,

jezeli nie potrzebujesz koniecznie pelnej klatki, rzuc tez okiem na canona 7D, w niczym poza wielkoscia matrycy nie ustepuje powyzszym modelom,
a moze nawet je w niektorych dziedzinach przewyzsza.


D700 szumi znacząco mniej niż 7D a jakość i obrazowanie z pełnej jednak jest trochę lepsza.
Do zdjęć ślubnych nie jest potrzebne 21 MP a wręcz mz. przeszkadza. Zrzucenie zdjęć i ich obróbka trwa dłużej - więcej danych do przemielenia. Obraz z 12 MP wystarcza do wielkości A4 a większych nie będziesz potrzebował. Jeśli nie masz problemów z kadrowaniem i nie będziesz wycinał połówek z kadrów nie potrzebujesz tak wielkich plików.

mz. oczywiście Wink
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
kozaxx
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 26 Lut 2005
Posty: 19

PostWysłany: 2010-03-10 , 08:31:28    Temat postu: dziekuję Odpowiedz z cytatem

dziękuję wszystkim z podpowiedzi, choć powiem że jestem zdziwiony że tekst "o wojnie" zadziałał i nie ma tu przepychanki, z drugiej strony dowiedziałem się, że oba są dobre i tyle - czyli w sumie nic nowego. Wiadomo, że przy sprzęcie za tę kasę musi być już jakiś poziom, myślałem jednak, że znaleźliście jako użytkownicy jakieś rażące różnice.
Myślę ,że jednak zostanę przy pełnej klatce, przyzwyczajony jestem do nikona, ale kusi mnie właśnie ta ilość pixeli w canonie, nie chodzi tyle o braki w umiejętności kadrowania co o braki w portfelu. Nie stać mnie na więcej niż 15 tys, zostaje więc aparat z jednym szkłem i lampą, nikon ma dobre kitowe 24-70, do canona w sumie nie wiem co wybrać. Canon jest o jakiś1000zł droższy. Przeszło mi przez głowę, że przy 21 pix będzie można, przynajmniej chwilowo, aż się uzbiera na drugie szkło, zamiast dużego zooma, po prostu coś ciekawego wyciąć.

Pozdrawiam i dziękuję
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
dzidek
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 14 Paź 2002
Posty: 436

PostWysłany: 2010-03-10 , 12:05:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W 5D MK II jest możliwość ustawienia Rawów tak żeby zapisywał mniejsze jeśli wiemy, że nie będziemy robić dużych formatów :

# 3861 x 2574 (RAW)
# 2784 x 1856 (JPEG, RAW)

Są to tzw. "małe" RAWy.

Od kilku lat korzystam z Canona 5D, a teraz dokupuję drugą puszkę, tzn. 5d MK II ( nie ukrywam, że głównie dlatego, że nie będę musiał bujać się z wielkimi RAWami Wink
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
hose
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 06 Sie 2005
Posty: 405

PostWysłany: 2010-03-10 , 12:25:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzidek napisał:
W 5D MK II jest możliwość ustawienia Rawów tak żeby zapisywał mniejsze jeśli wiemy, że nie będziemy robić dużych formatów :

# 3861 x 2574 (RAW)
# 2784 x 1856 (JPEG, RAW)

Są to tzw. "małe" RAWy.

Od kilku lat korzystam z Canona 5D, a teraz dokupuję drugą puszkę, tzn. 5d MK II ( nie ukrywam, że głównie dlatego, że nie będę musiał bujać się z wielkimi RAWami Wink


o widzisz, o tym nie wiedziałem
czyli każdemu wg. potrzeb. Smile
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
luna
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 17 Wrz 2006
Posty: 670

PostWysłany: 2010-03-10 , 14:33:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem, to małe które szkło da faktycznie 21mln....Nie wiem jak w Canonie, ale D700 daje naprawdę niskie szumy, i na pewno ładniejsze niz Canon, bardziej ziarno przypominająSmile
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
dzidek
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 14 Paź 2002
Posty: 436

PostWysłany: 2010-03-10 , 14:51:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Luna, aż tak nie analizuję. Szkła mam "same ELki", nie będę systemu zmieniał Wink
Pzdr.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
egoiste
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 17 Maj 2002
Posty: 12

PostWysłany: 2010-03-11 , 02:51:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zastanow sie jakie chcesz miec szkla ,
to bedzie sercem Twojego systemu
aparat czy to N czy C wygeneruje na pewno doskonale obrazki
i nie sluchaj tych co Ci mowia aby pstrykac niepelna klatka ,
gorsza "plastyka " , zdecydowanie mocniejszy szum , a nie oszukujmy sie slubniak
musi pracowac na ISO od 1000 wzwyz w wiekszosci przypadkow
Jesli chodzi o N to godne polecenia na pewno sa :
14-24 2,8 ( A.Trzcionka jeden z najlepszych slubnych fotografikow mowi , ze to szklo zeslane od p.Boga , lacznie z 35 1,4 L Canona - ma obydwa systemy )
24-70 2,8 , 85 1,4
Pozdrawiam
Art
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
kozaxx
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 26 Lut 2005
Posty: 19

PostWysłany: 2010-03-11 , 13:28:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie byłem już prawie pewien D700 i kitowego 24-70 2.8, kiedy to znajomy zastrzelił mnie "a może 5D MK II?"
i zgłupiałem. Domyślam się, że to zastanawianie się między Mercedesem i Audi - oba bardzo dobre i co by nie wybrać będzie ok, wiadomo że większość i tak zależy od tego kto trzyma aparat - no ale audi ma 4x4 - no i szukam jakiegoś takiego szczegółu, który przesądziłby o wyższości jednego nad drugim. Przyzwyczajenie podpowiada Nikon - no ale canon ma te 21 pix które zawsze może, choć nie musi się przydać.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
kanees
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Paź 2004
Posty: 1

PostWysłany: 2010-03-11 , 15:26:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli chodzi o mnie to jestem jednak zwolennikiem N, zreszta od poczatku jakos szczegolnie mi "lezal". Wiec nie bede tu juz powtarzac argumentow technicznych, bo zwyczajnie nie widze powodu do rywalizacji zwolennikow jednej i drugiej marki.

A tak poza wszystkim ode mnie prosba... Nie nazywaj sie od poczatku "fotopstrykiem" bo to dosc pogardliwe okreslenie dla slubnych "fotoziutkow" z kamera i lustrzanka na jednym stelazu lub dla fotoamatorow, ofiar mediamarktowych wyprzedazy tanich lustrzanek, ktorzy mysla, ze sam fakt posiadania lustrzanki czyni z nich Bog wie jaka gwiazde slubnego reportazu.

Pozdrawiam i zycze powodzenia.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
kozaxx
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 26 Lut 2005
Posty: 19

PostWysłany: 2010-03-11 , 18:58:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze raz dziękuję za podpowiedzi, a co do fotopstryka, starałem się być przebiegły i aby uniknąć takiego określenia w postach (bo tak na ogół prędzej czy później się kończy), a wiedząc że szukam dość drogiego aparatu spodziewałem się właśnie reakcji w stylu ....z aparatem za x zł dalej bedziesz fotopstrykiem , więc sam od tego zacząłem aby ukrucić innym argumenty.
Przyznaję ,że miło się zaskoczyłem, że można jeszcze na forum uzyskać miłe, nie przesączone jadem komentarze i podpowiedzi
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
lukk
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 19 Wrz 2003
Posty: 168

PostWysłany: 2010-03-12 , 06:43:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

olej puszkę, patrz na szkłą i na tej podstawie wybierz system...
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
kozaxx
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 26 Lut 2005
Posty: 19

PostWysłany: 2010-03-12 , 10:47:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok w takim razie, zmiana pytania lub dodatek do pytania:

Jakie szkło powinienem wybrać dla "fotopstryka weselnego"
Jak wspomniałem wcześniej myślałem najbardziej o 24-70 2.8 nikona
Przy założeniu, że trzymamy się na początku jednego szkła, a więc stałka raczej odpada
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3 ... 60, 61, 62  Następny
Strona 1 z 62

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



 
 

© 2001 - 2009 OnePhoto.net

reklama |  kontakt |  zasady |  regulamin |  faq |  zgłoś błąd