FORUM - Fotografia - dziwna zależność


Idź do strony 1, 2, 3 ... 89, 90, 91  Następny  
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
suavic
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 387

PostWysłany: 2010-02-20 , 11:02:53    Temat postu: dziwna zależność Odpowiedz z cytatem

kiedy robię zdjęcia analogiem z 36 podoba ni się 10 i więcej a średnim 10 lub wszystkie a kiedy robię cyfrą z 360 5 lub mniej ...!?!
docenię wszystkie sugestie w tej kwestii :>
pozdravijaju ewrybady
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
zec
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 68

PostWysłany: 2010-02-20 , 11:31:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co z telefonem?
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
suavic
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 387

PostWysłany: 2010-02-20 , 11:44:13    Temat postu: * Odpowiedz z cytatem

z telefonu na dwa podoba mi się pół
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
suavic
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 387

PostWysłany: 2010-02-20 , 11:45:32    Temat postu: * Odpowiedz z cytatem

1/2 znaczy :>
buahahaha
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
jchmiel75
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 22 Mar 2002
Posty: 37

PostWysłany: 2010-02-20 , 21:32:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czynników może być wiele : ograniczenie do 36 strzałów co wymusza przemyślane" kadry " (to zupełnie taka sama zależność jak strzelanie z karabinu maszynowego i czegoś mniej rozpylającego) Wink
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
wellcomeoverdeath
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 487

PostWysłany: 2010-02-20 , 22:52:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

norma.
mi sie zadne nie podoba
ale to inna sprawa.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
kellindil
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 21

PostWysłany: 2010-02-21 , 11:31:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myślę, że to od Twojego przekonania zależy jaka będzie różnica.. analog to nie jakieś magiczne pudełko z którego wszystko świetnie wychodzi tylko dlatego, że jest z analoga:) (tzn tak sądzę, bo widząc ekscytacje na forach jakimiś pyłkami ze skanowania to czasem wątpię).

A gdyby podejść do cyfry jak do analoga i narzucić sobie że zrobisz np maksymalnie 70zdjęć i ani jednego więcej?Smile wszystko jest kwestią podejścia.
Pozdrawiam;)
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
emma007
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 1

PostWysłany: 2010-02-21 , 21:07:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wystarczy, że wpakujesz do cyfry kartę np 256 MB i wyruszysz na czły dzień w teren Very Happy - napewno więcej Ci się spodoba!
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
crim
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 446

PostWysłany: 2010-02-21 , 22:24:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a moze prosciej: w cyfrze nie ma Chemii.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
suavic
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 387

PostWysłany: 2010-02-21 , 23:39:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

crim powiedziałeś wszystko :>
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
ennio_re
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 2

PostWysłany: 2010-02-24 , 18:58:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słowo "podoba" należy rozumieć jako "doceniam", w sensie wrtości artystycznych. Analogowa fotografia postrzegana jest przez tych, co nigdy nie focili na kliszy, jako coś dziwnego. Koneser odnajduje jednak w niej "łyk życia", którego nie ma w cyfrowych zapisach. Ma się rozumieć, że piszę tutaj li tylko o fotografii artystycznej z drobnymi wyjątkami, bo np fotografia reportażowa nie musi być wcale dyskwalifikowana jeśli jest robiona cyfrą. Skąd inąd obecne warunki pracy fotoreporterów wymuszają na nich pracę głównie cyfrą by choćby łączem satelitarnym przesłać plik do agencji. Fotografowanie na kliszy jest kosztowne, klatka 6x6 z wywołaniem, skanowaniem i kliszą (zakładając, że 50% nadaje się do publikacji - wariant optymistyczny) kosztuje 5-8 złotych. Dobry fotograf amator musi zurzyć kilka rolek filmu w miesiącu: vide ok 50klatek 6x6, co daje kwotę 200-400zł. Dlatego dobry fotograf woli poświęcić pieniądze dla mniejszej ilości, lecz dobrych zdjęć. W dobrych studiach fotograficznych dla jednego opublikowanego zdjęcia robi się kilkanaście-kilkadziesiąt próbek polaroidem i kilkaset cyfrą i wybiera najlepsze ujęcie. Dlatego nie próbujmy dorównywać najlepszym bo jeśli już nam się to uda to głównej mierze jest to dzieło przypadku i szczęśliwego złożenia warunków jakimi dysponowaliśmy lub je zastaliśmy. Ad rem: zanim naciśniemy spust migawki analoga czy cyfry, pomyślmy nad tym co chcemy sfotografowac i jak to ma wyglądać jako efekt końcowy. Tylko wtedy bedziemy robić dobre zdjęcia.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
suavic
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 387

PostWysłany: 2010-02-24 , 19:13:50    Temat postu: * Odpowiedz z cytatem

dziękuję enio za głos w dyskusji- słusznie prawisz
cały ten post jest właśnie o świadomości kadru , zwykle mam ze sobą dwa aparaty a często nawet trzy - cyfrę , 135 , 120 pewnego razu złapałem się na tym jak bardzo inaczej podchodzę do zwolnienia migawki na każdym z nich ... i przyszło mi do głowy że się tym podzielę :>
pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
ennio_re
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 2

PostWysłany: 2010-02-24 , 19:19:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja wpadłem kiedyś na taki pomysł: fociłem cyfrą matówkę P-sixa, na plfoto mam te zdjęcia, wyglądają jakby z analoga a jednak z cyfry, spróbuj, jak będziesz chciał to mogę opisać dokładnie jak to zrobić, pozdro
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
zec
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 68

PostWysłany: 2010-03-05 , 08:17:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w moim canonie zamiast filmu podlozylem matryce.
Oczywiscie kazalem to fabrycznie zrobic.. Fajnie dziala.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
wayswoll
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Sie 2021
Posty: 352144

PostWysłany: 2021-08-01 , 09:46:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

отды163.6BettBettвидеЧеркJustповеДередисфWintDekoАртиВелиПескSimpблажShemRenoВороВихланглPlin
concпослдесяучилсертRhizPayoHenrГуерRETAXVIIOssiсочиTACIсертRobePalmтелеJameЛепеВереГодаKami
жизнNikoМосоБаряJohnкоммМатвПехоKoffШпарblacручеDaviиздаМежедатиGeorразнБлонВозоМердучасRaja
httpсертунивLarrмесяфактСиреКурыWensStarVIIIMicrWindFuxiкариXVIIAmbjконтКручScotразнWindAndr
3001ЛеонавтоZoneChetпрозHaydжизноборШуваRammJeffDougSylvQumoвходGravРоссGooNGigaCrusдетаExpe
EuroTradСделпродвладMiniNordHansконсBarbDisnNeriшерсСА-0CoulКитапласLeifVALGKareРайхModeJazz
польBillинстотликараигруязыкWindWindBoomWorlBrauBoscсертCrysBoarДерюЛитРМоскXXIIBadlВильМель
CharЛитРсценГончСтамОрешСаверазнМорсCharЧеркOlegVelvIrinАзарКочнCamemighClayRajnоперМаркнебл
РезнJeanClauкрасJeweМареWereАстаТикуРуднЛевиНикоDarrДорфcontГешаЦыфеНеферазнQueeЕдропродпрод
продШевчИлюхчемпKohnПодхCracWishEvenРепкАлекзаниКамоtuchkasЛаврМалы
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3 ... 89, 90, 91  Następny
Strona 1 z 91

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



 
 

© 2001 - 2009 OnePhoto.net

reklama |  kontakt |  zasady |  regulamin |  faq |  zgłoś błąd