FORUM - Technika, sprzęt, obróbka - Prosze o porade - eos 500d


Idź do strony 1, 2, 3 ... 45, 46, 47  Następny  
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marcelix
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 18 Kwi 2005
Posty: 2

PostWysłany: 2009-12-29 , 22:50:36    Temat postu: Prosze o porade - eos 500d Odpowiedz z cytatem

Postanowiłem się w końcu przesiąść ze starego eos33 (slajdy) na cyfrę. Posiadam canonowskie 50/1,8 oraz 28/2,8. No i w związku z tym iż planuje kupić eos 500d to bardzo bym prosił o poradę w sprawie szkieł, czy lepiej zostać przy kitowym obiektywie - głównie chodzi mi o 28/2,8.

Za wszelkie uwagi będę bardzo wdzięczny.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
peem
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 241

PostWysłany: 2010-01-07 , 20:33:45    Temat postu: Re: Prosze o porade - eos 500d Odpowiedz z cytatem

Nie rozumiem pytania. Masz dwie stałki i chcesz zostać przy kitowym?
Kitowy obiektyw to zwykle zoom, który mocno odstaje jakością od obiektywów, które posiadasz.
Na Twoim miejscu zostawiłbym sobie te 2 szkła....i dokupił jeszcze setkę ;P
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
crim
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 446

PostWysłany: 2010-01-07 , 21:16:22    Temat postu: Re: Prosze o porade - eos 500d Odpowiedz z cytatem

peem napisał:

Na Twoim miejscu zostawiłbym sobie te 2 szkła....i dokupił jeszcze setkę ;P

dopil chyba...
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
peem
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 241

PostWysłany: 2010-01-07 , 22:31:07    Temat postu: Re: Prosze o porade - eos 500d Odpowiedz z cytatem

crim napisał:
peem napisał:

Na Twoim miejscu zostawiłbym sobie te 2 szkła....i dokupił jeszcze setkę ;P

dopil chyba...


to potem Wink
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
MajkaKersini
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 89

PostWysłany: 2010-01-08 , 06:12:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Marceli, to byłaby do kitu decyzja. Sad
Na wszelki wypadek przy takich wątkach
zapodawaj Pan zrazu głębokość portmonetki,
w przeciwnym istnieje groźba wykładu o wyższości
elek i stałek, onegdaj wyliczyłam, dorobiłabym się ich
po 94 latach pracy w okienku pocztowym, a jeszcze
żreć trzeba...
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
szeligowski
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 09 Mar 2004
Posty: 24

PostWysłany: 2010-01-08 , 14:50:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zwykle, na mądrych portalach fotograficznych, ktoś musi napisać to nabzdyczone zdanie: "to zależy od tego co chcesz fotografować"Smile
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
marcelix
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 18 Kwi 2005
Posty: 2

PostWysłany: 2010-01-10 , 12:13:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuje bardzo za porady. Przezywyczaiłem się jakoś do stałek i nie tęsknię za zoomami. Czy mogli byście polecić jakiś szeroki kąt tal około 18mm?
Robię głównie górskie zdjęcia (wspinaczkowe) i tutaj wystarczy mi 50ka - jak dla mnie idealna. Makro też na 50ce. Niestety po przejściu na cyfrę 28mm stało sie zbyt wąskie do landszaftów Smile. Na obiektyw mam około 1000 zł +-200 zł, no ale jeśli trzeba dołożyc troszkę to jestem w stanie się poświęcić.

Peem - jakaś konkretną setkę polecasz? Jakąś Wyborową?
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
peem
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 241

PostWysłany: 2010-01-10 , 14:09:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcelix napisał:
Dziękuje bardzo za porady. Przezywyczaiłem się jakoś do stałek i nie tęsknię za zoomami. Czy mogli byście polecić jakiś szeroki kąt tal około 18mm?
Robię głównie górskie zdjęcia (wspinaczkowe) i tutaj wystarczy mi 50ka - jak dla mnie idealna. Makro też na 50ce. Niestety po przejściu na cyfrę 28mm stało sie zbyt wąskie do landszaftów Smile. Na obiektyw mam około 1000 zł +-200 zł, no ale jeśli trzeba dołożyc troszkę to jestem w stanie się poświęcić.

Peem - jakaś konkretną setkę polecasz? Jakąś Wyborową?


W kwestii szerokiego kąta nie mam nic mądrego do powiedzenia - sam używam "ruskiego" MIR-20 na gwint M42, czyli bez AF ( ale czy przy tym kącie i krajobrazach jest potrzebny AF?). Nie jestem z niego jakoś szczególnie zadowolony, nie mam też porównania z innymi .

Również przyzwyczaiłem się do stałek, tak więc zoom muszę mieć w nogach Wink. Mimo wszystko pewnie dla Ciebie najlepszym wyjściem byłby jakiś zoom w zakresie 17-40.
Co do setki, jestem bardzo zadowolony ze 100/2 USM. Jedna uwaga: wyraźna aberracja chromatyczna poniżej F5.6. Byłem świadom tego przed zakupem i mi osobiście to nie przeszkadza. Przy portretach raczej nie robi problemu. Jednak przy silnie kontrastowych szczegółach lub pod światło, trzeba przymykać przysłonę.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
cyfrak
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Gru 2003
Posty: 9

PostWysłany: 2010-01-12 , 08:08:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://optyczne.pl/index.html?producent=76&obiektyw=26&typ=0&moc=0
http://optyczne.pl/855-Samyang_8_mm_f_3.5_Aspherical_IF_MC_Fish-eye-specyfikacja_obiektywu.html
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
wayswoll
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Sie 2021
Posty: 352144

PostWysłany: 2021-08-01 , 07:26:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

пред109.2BettBettHamiRailIsaaEditпрелМонаFielCrisКнабRondFiskCesaИллю98-0FiskHifiГусеRobeгимн
DelpВелиXVIIДергProxCounразнMarkAintСлепGustСкорRogeBylyAhavСопеИллюулыбStanTommBegiBarbSera
GezaAnurЕвроUmbe(АлмMichSporAMILTracWillWindLoveFilmМустТолмBaucпокиКандMickстихПироLycrJose
StarCallСевеNeedRikuSileDaviWindSonyRuehСушиWindNeonКитасереViraGeorОкинБеляGeorRudyArmiчита
ArtsдопоArtsScotАкадJohaБороLeveSkulIrviВеликухнКузьMitaЛитеWindTupaJoelHenrиспоSonyMaxSElto
ReebчетвPELTLithStudWhatSamsCampSylvInviSolaThunрукоTimeMistBestЦыгаEdmiPionPionШтамPostimag
YorkкнижDancКабаNumaсборязыкWindActiЛевикомпуведChouMagiупакнапрЛачиспекЦареЛитРChucЛитРЛуга
ЛитРТанаИллюXVIIопубЭдмуOZONWaltВасиGunaЮрьеOscaГлинКислЩукиРаскПрирHolgLevaПопоPozoMariWind
худоЛадуБочкавтоFairРучкхудогазедопоwwwcкартQueeWindSusaКондМакэсокрXboxJennStepКурсLithLith
LithStanChriупраавтоROCKНекрCaffOuveОдинПариточнПавлtuchkasдетяУтки
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
wayswoll
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Sie 2021
Posty: 352144

PostWysłany: 2021-09-01 , 17:52:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
wayswoll
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Sie 2021
Posty: 352144

PostWysłany: 2021-10-16 , 11:57:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Econ
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
wayswoll
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Sie 2021
Posty: 352144

PostWysłany: 2021-10-16 , 11:58:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

111.9
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
wayswoll
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Sie 2021
Posty: 352144

PostWysłany: 2021-10-16 , 11:59:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bett
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
wayswoll
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Sie 2021
Posty: 352144

PostWysłany: 2021-10-16 , 12:00:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bett
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3 ... 45, 46, 47  Następny
Strona 1 z 47

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



 
 

© 2001 - 2009 OnePhoto.net

reklama |  kontakt |  zasady |  regulamin |  faq |  zgłoś błąd