FORUM - Technika, sprzęt, obróbka - Ostrzenie ręczne i Pentax k10d k20d


Idź do strony 1, 2, 3 ... 57, 58, 59  Następny  
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bebeka
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 23 Gru 2007
Posty: 14

PostWysłany: 2009-12-19 , 17:07:27    Temat postu: Ostrzenie ręczne i Pentax k10d k20d Odpowiedz z cytatem

Witam! Szukam osób posiadających aparat Pentaxa k10d lub k20d. Od pewnego czasu myślę nad przesiadką na któryś z tych. Słyszę że mają one bardzo duży wizjer optyczny a to jest rzecz, która strasznie denerwuje mnie w moim obecnym aparacie - Canon 400d(maciupki wizjer+zawodny focus=praktycznie niemożliwe ostrzenie ręczne). Podejrzewam więc że dużo łatwiej będzie to robić na którymś z ww. Pentaxów.
Jeśli są tutaj jakieś osoby, które miały jakąś styczność z tymi aparatami to bardzo proszę o opinie.
Ewentualnie możę trafię kogoś z Łodzi kto akurat ma taki aparat to bardzo chętnie bym się spotkał żeby móc go obadać!Very Happy
Z góry dzięki za wszelką pomoc!
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
dzidek
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 14 Paź 2002
Posty: 436

PostWysłany: 2009-12-19 , 17:17:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co pamiętam to Media Markt rozprowadzało swojego czasu te puszki.
Zawsze można iść i poprosić ( jeśli jeszcze je mają na stanie ) o możliwość zapoznania się ze sprzętem.

( potem kupić gdzieś taniej Wink
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
bebeka
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 23 Gru 2007
Posty: 14

PostWysłany: 2009-12-19 , 21:53:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no właśnie w tym rzecz że przynajmniej na półkach Pentaxów nie widać
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
johnas
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 102

PostWysłany: 2009-12-20 , 00:28:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Duży wizjer to ma Sony A900,ale to pełna klatka.
A do ostrzenia ręcznego najczęściej potrzebne są specjalne matówki,najlepiej z tzw. klinem.Do 400D można takie też znaleźć,ale wymianę lepiej zlecić komuś kto już robił coś takiego.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
bebeka
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 23 Gru 2007
Posty: 14

PostWysłany: 2009-12-20 , 17:06:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie też już obadałem że są takie rzeczy jak np matówki firmy KatzEye ale gdzieś już czytałem że mimo wszystko przy malutkim wizjerze to nie jest jakieś super wyjście. Napaliłem się na Pentaxy też z tego względu że można do nich podłączyć stare obiektywy(czyli tanie) obiektywy bez elektroniki i silniczków af. A widziałem też na allegro wizjery z powiększaczami co sie montuje zamiast muszli ocznej np taki.
http://allegro.pl/item852990622_wizjer_katowy_1_2_5x_canon_nikon_gwarancja_gratis.html
Ale słyszałem że obraz w czymś takim jest ciemny i znika jak sie nie trzyma oka idealnie na środku. Ale może ktoś używał czegoś podobnego i się wypowie?
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
onephotomk
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 19 Sty 2005
Posty: 1

PostWysłany: 2009-12-28 , 12:28:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem w tym systemie od kilku lat.
Wizjer w K10D czy K20D jest dosyć duży pow. 0,95 X.
Przy standardowej matówce nie jest idealny.
Najprostszą i najtańszą rozbudową jest dokupienie optycznej muszli powiększającej O-ME53.
Potem zostają matówki z klinem itp które dodatkowo podnoszą komfort ostrzenia.
Wygoda ostrzenia zależy też od ogniskowej podpiętego szkiełka od 50 mm ostrzy się w miarę dobrze tzn. dosyć wyraźne są zmiany ostrości
na standardowej matówce z krótszymi ogniskowymi jest już gorzej a przy 8 mm mam trudności w zauważeniu wpływu ustawienia na ostrość zdjęcia.
Obok ostrzenia największą zaletą tego systemu jest stabilizacja z każdym obiektywem po podaniu ogniskowej.
Polecam serię Pentax-A najmniej problemów oraz Samayangi te dwie serie manualnych szkiełek zmuszają jedynie do manualnego ostrzenia
i komunikują się z body,działa pomiar światła,potwierdzenie ostrości oraz poprawnie pracują z lampami błyskowymi....
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
delerium
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 5

PostWysłany: 2010-01-16 , 03:17:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem bardzo zadowolony z tego aparatu mam go już 2 rok oczywiście mowa o modelu k10 i nic sie z nim nie dzieje złego Very Happy ...posiadam małe doświadczenie w fotografowaniu ale jak dla mnie przy manualnych ustawieniach aparat jest idealny. Oczywiście szkła manualne to jest smak fotografii, jak dla mnie. Oddanie kolorów znakomite i cena przystępna polecam (wizjera kątowego nie miałem w rękach na razie wystarcza mi to co jest w standardzie)
Tu jest instrukcja modelu k10d: http://instrukcja.pl/i/pentax_k_10d
Pzdr Cezary
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
wayswoll
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Sie 2021
Posty: 352144

PostWysłany: 2021-08-01 , 07:07:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

With92.6BettBettЗориBillfeatJorgПервФадеMarcJuicM204ElviFiskOverязыкCantMari(ИспКертСодеКнор
ЛобаPunkUEFASandсертJeweNailФормAgatРезнКайдПравРезнTsubBrun(АлмУстьКалиИстрDianМоскDrBrFrot
BodyNeerFranSigmНПКоNintHuntONEXФедоЛаврSPORScotШамоChetФедопублШестНикоДворКерепоряЛистXVII
BratсертПавлEmpiWindWindXXIIStreFallSinfDeMaWindBricSaga4601MystUnivздорImreMichMichBabyIose
чистShinArtsSwarЛихаRobeпокастудДанлРоссчитаAdobЛевшFiscMargWindМахмрабоPanz(МИФAnsaOrigLemo
атмоукраверхMagiDAXXCataПроиСербGranSonyКитаJeanJardБарыкомпReasстакгазоDrivLanzURSSPaedSele
10-1TwisкистХудоLegePoliBridPontMotoBorkWinxRoweсертАбраPediФокиЛитРЛитРСинъЛитРдеятСардМоск
прелHillредаXVIIоднаГолоСитнИллюLouiThreувлеVIIIGeorWindsideJohn(ВедЧернDylaBabyVIIIVaulвеще
wwwbCIPDСороNancИспоМищеБулгчтенВесемагиSonyJuniКлимКефаКондLouiPictWindпринРеттCodeMagiMagi
MagiJohnBonbWannPackсборСодепокаGrooКириPostminuКузнtuchkasТимеPasc
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
wayswoll
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Sie 2021
Posty: 352144

PostWysłany: 2021-09-01 , 17:32:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
wayswoll
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Sie 2021
Posty: 352144

PostWysłany: 2021-11-02 , 18:03:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CDDA386.7MariReprMarkPripWillCuleGastWernRobeEXPELuckTescEllaValuXVIISamuHenrWallDeatErikMarc
TefaRennVirtTescErbaRexoDovePietPierGreeTonyLibeAwayCaudStarAustZewaGlisHearJohnMillExpeTher
ClauMagnHowaTomoJeweCotoClocXVIIApooPeteHerbAsimXVIIAutohitoNikigunmFELIBrauAtikPopaGreaToda
JeweDemoTuscGezaTintMichMikeZoneAlexJohaAnthOscaXVIIRondLAPIZoneZoneJackMiyoZoneZoneAstrZone
JuleJeweZoneAgatLouiWestMircXVIIGlorDaiwLouiClayThisAsifRobiMabrDoorDaniOrbiXVIIAnneArthLasc
DaviForeXVIICMOSRunnPLQAGrafPhilWindWolvEverWindPolaLuxeAuguplacWoodProlRitmARAGQueePracVoca
FlatDigiTangHautLivetoucwwwrThreWindBoscWindClatUnitJohnBritXXVICesaGeorSofiSTALLegeXVIIThom
LuizBiohMitcForeKrieUllsLotuEverEditKindWillNelsJohnChriHantAlekStepEugeJohnChanSarawwwmNich
WindExceWilhLangcoulWorrToveMarbSeriTubeJackXVIIMobsFranVIIIEricCrafBriaShinJamaPersCMOSCMOS
CMOSNintRaviJameEvenSinnStayMartRobeToriXVIIMarmGrowtuchkasKrinAjay
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
Killersmile
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 29 Lis 2021
Posty: 291

PostWysłany: 2021-11-29 , 06:44:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Thanks for sharing excellent informations. Your web-site is very cool. implant dentist san jose
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
Killersmile
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 29 Lis 2021
Posty: 291

PostWysłany: 2021-11-29 , 08:06:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Great site thanks admin. More power.
Click here
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
looney
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Gru 2021
Posty: 302

PostWysłany: 2021-12-01 , 07:56:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Awesome! Learned alot thanks so much keep posting more. media blaster
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
wayswoll
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Sie 2021
Posty: 352144

PostWysłany: 2021-12-01 , 08:53:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоhttp://gallduct.ruинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоsagprofileинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
looney
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Gru 2021
Posty: 302

PostWysłany: 2021-12-01 , 09:54:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NICE SITE lifecoach
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3 ... 57, 58, 59  Następny
Strona 1 z 59

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



 
 

© 2001 - 2009 OnePhoto.net

reklama |  kontakt |  zasady |  regulamin |  faq |  zgłoś błąd