FORUM - Fotografia - Rezerwat


Idź do strony 1, 2  Następny  
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
luna
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 17 Wrz 2006
Posty: 670

PostWysłany: 2009-02-02 , 23:59:21    Temat postu: Rezerwat Odpowiedz z cytatem

Polecam ten film. Takze o fotografii. Choc nie tylko. Bo gdy fotografię obedrzeć z życia, to zostaje niewiele.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
karmazynowyartmlodzi
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 16 Wrz 2004
Posty: 558

PostWysłany: 2009-02-03 , 14:39:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurczę, musze obejrzeć. Miałam... ale jakoś ostatnio albo mi się nie chce, albo bardzo wybredna jestem ;-)

Mam pilnie do obejrzenia Kim Ki-duka "Krokodyl", wciąż niedokończone "Dzieci niebios"...
I reżyserami...ech...

I czekam, aż na Kulturze znów będzie kino z Bliskiego i Dalekiego Wschodu.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
wafel
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 20 Lut 2002
Posty: 13

PostWysłany: 2009-02-04 , 07:41:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"dzieci niebios".. przypadkowo, dawno temu na to trafilem.. wzruszajace..
pzdr:)
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
karmazynowyartmlodzi
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 16 Wrz 2004
Posty: 558

PostWysłany: 2009-02-05 , 00:11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro już o filmach, to ja polecam:

"Motyl i skafander" (Francja, USA) - zdjęcia: Janusz Kamiński, nominacje do Oscara za zdjęcia i inne nagrody dla Kamińskiego za zdjęcia

o filmie: http://motyl.i.skafander.filmweb.pl/


"Paranoid park" (Francja, USA) - równie ciekawe zdjęcia i prowadzenie historii


Myślę, że warto też zobaczyć film "Uciec przed śmiercią"-"Harrison's flowers"(Francja) (tłumaczenie tytułu kompletnie nietrafione, bo to dla kwiatów Harrisona właśnie warto go obejrzeć, a właściwie dla ostatniego zdania na filmie szczególnie). Co do samego filmu, mam mieszane uczucia.

O fotografie, który zaginął w trakcie realizowania reportażu/zdjęć podczas wojny domowej w byłej Jugosławii.

http://www.filmweb.pl/f6055/Uciec+przed+%C5%9Bmierci%C4%85,2000


"Wygnanie" (Rosja) - znów zdjęcia do filmu (!)


"12:08 na wschód od Bukaresztu" (Rumunia)- zdjęcia + świetny fragment rozmowy w radiu


"To nie jest kraj dla starych ludzi" (USA) - zdjęcia + historia; genialny rok 2008 dla Tommy'ego Lee Jonesa (z filmem "W dolinie Elah")


"Nie ma takiego numeru" (Polska) - zdjęcia


Ostatnio zmieniony przez karmazynowyartmlodzi dnia 2009-02-05 , 12:00:27, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
karmazynowyartmlodzi
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 16 Wrz 2004
Posty: 558

PostWysłany: 2009-02-05 , 00:19:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tak jeszcze filmowo, obrazy - wizja - historia - "Kłopotliwy człowiek" (Islandia, Norwegia) - polecam
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
crim
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 446

PostWysłany: 2009-02-05 , 00:50:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paranoid park - to kolejny film, z ktorego kazdy ulamek sekundy wbija mi sie w pamiec jak rozgrzany wior zelazny - jak wszystkie filmy van santa (dlugo by wymieniac, ale: elephant, gerry, paranoid park, last days, good will hunting) cechuje niepowtarzalny klimat realnosci, wyjatkowosc zdjec, nieinwazyjna narracja i ta niesamowita bliskosc przezyc bohaterow - jakbysmy ich prawie ramieniem obejmowali


goraco rowniez zawsze i wszedzie polecam 'powrot' (the return lub wozwraszczianije) zwiagincewa
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
crim
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 446

PostWysłany: 2009-02-05 , 00:53:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

popieram rowniez rekomendacje dla 'no country for old men' - wystarczy wspomniec, iz to bracia cohen...
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
wellcomeoverdeath
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 487

PostWysłany: 2009-02-05 , 15:32:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

crim- oglądałem paranoid ze znajomymi kilka miesięcy temu.
do mnie kompletnie nie przemówił
ale niektóre fragmenty rzeczywiście pamiętam do dziś
(wspaniałe kadry z samego jeżdżenia)
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
figa
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 21 Wrz 2004
Posty: 184

PostWysłany: 2009-02-05 , 15:38:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rezerwat - świetny film. Ja też polecam.

fi.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
alekw
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 22 Paź 2004
Posty: 154

PostWysłany: 2009-02-05 , 19:38:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mnie sie Rezerwat w niektorych scenach malo prawdopodobny wydal: pozowane zdjecia zuli zostaja opublikowane w duzym formacie, sesja zdjeciowa hanki, snapshotowe zdjecia srednim formatem... Ale fakt, ze Bohosiewicz pieknaaaaa, cudnaaaa, ze zakochac sie mozna Wink

Motyl i skafander... polecam... pierwszy film pokazujacy swiat z perspektywy osoby sparalizowanej

Jesli chodzi o Kim Ki-duka, nie widzialem Krokodyla, natomiast ogromne wrazenie na mnie zrobil Wiosna, lato, jesien...., Luk, natomiast Time wydawal mi sie mocno naciagany.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
karmazynowyartmlodzi
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 16 Wrz 2004
Posty: 558

PostWysłany: 2009-02-05 , 20:59:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alekw napisał:
A mnie sie Rezerwat w niektorych scenach malo prawdopodobny wydal: pozowane zdjecia zuli zostaja opublikowane w duzym formacie, sesja zdjeciowa hanki, snapshotowe zdjecia srednim formatem... Ale fakt, ze Bohosiewicz pieknaaaaa, cudnaaaa, ze zakochac sie mozna ;-)

Motyl i skafander... polecam... pierwszy film pokazujacy swiat z perspektywy osoby sparalizowanej

Jesli chodzi o Kim Ki-duka, nie widzialem Krokodyla, natomiast ogromne wrazenie na mnie zrobil Wiosna, lato, jesien...., Luk, natomiast Time wydawal mi sie mocno naciagany.


Tak, "Wiosna, lato, jesień, zima... i wiosna" jest naprawdę wciągający. Widziałam już trzy razy i za każdym razem odkrywam coś nowego, na cos nowego zwracam uwagę.

"Łuk" również - zupełnie inny świat w przenośni i dosłownie właściwie.

"Time" podobał mi się - zupełnie inny film od pozostałych KKD. Dużo rozmów - nie jest tak wyciszony, jak reszta jego filmóm, to przede wszystkim. Co do całości - dla mnie to był taki montaż rozsypanych kawałków, które trochę do siebie nie pasują, ale są łączone. W dodatku to taka karykatura życia, jak dla mnie.
Polecam oglądać ten film w takiej kolejności: "Pusty dom" -> "Time" :-)

"Samarytanka" jest mocna.
No, pozostał mi jeszcze ten "Krokodyl".

:-)

Jak się ogarnę, to wezmę "Rezerwat" i coś naskrobię o wrażeniach.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
karmazynowyartmlodzi
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 16 Wrz 2004
Posty: 558

PostWysłany: 2009-02-05 , 21:03:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na TEUTATESA....

Ja widziałam "Rezerwat".... :->

Matko...co za gafa.

Widziałam... już jakiś czas temu.

Moim jedynym usprawiedliwieniem jest to, że ja ostatnio mam problemy z zapamiętywnaiem tytułów :-D


:-)))

Ale fabułę pamiętam dobrze.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
luna
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 17 Wrz 2006
Posty: 670

PostWysłany: 2009-02-05 , 22:47:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe, Karmazynie:))) Ja kiedys w połowie filmu się zorientowałem, że juz go widziałem:)
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
crim
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 446

PostWysłany: 2009-02-08 , 02:16:47    Temat postu: Re: Rezerwat Odpowiedz z cytatem

luna napisał:
Polecam ten film. Takze o fotografii. Choc nie tylko. Bo gdy fotografię obedrzeć z życia, to zostaje niewiele.


swietny obraz. pomyslany, ale z natura
i piekna symbolika w podwojnej linii
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
wayswoll
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Sie 2021
Posty: 352144

PostWysłany: 2022-07-06 , 21:34:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.ru
geartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ru
hangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.ru
journallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.ru
kondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.ru
languagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.ru
papercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.ru
rectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.ru
stungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.rutuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



 
 

© 2001 - 2009 OnePhoto.net

reklama |  kontakt |  zasady |  regulamin |  faq |  zgłoś błąd