FORUM - Technika, sprzęt, obróbka - Jak najlepszy UV do 77mm nie zważając na cenę! ;)


Idź do strony 1, 2  Następny  
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
FotoBlasta
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 28 Lip 2011
Posty: 2

PostWysłany: 2011-07-28 , 22:43:48    Temat postu: Jak najlepszy UV do 77mm nie zważając na cenę! ;) Odpowiedz z cytatem

Witam,
Jestem świeżakiem fotograficznym na etapie kompletowania podstawowego sprzętu i to mój pierwszy post na tym forum.

Na chwile obecną posiadam Canon EOS 5D Mark II z obiektywem 24-70mm f/2,8L USM.

Poszukuję najlepszej jakości UVki.
Wszędzie na forach itp. ludzie szukają do ceny 100 lub 250zł, ja poszukuje czegoś po prostu świetnego, na lata, cena jest raczej na drugim planie.

Zapoznałem się już z testem UVek w optyczne.pl. Słyszałem że ów procedury testowe pozostawiały sporo do życzenia.
Ponoć nie są do końca miarodajne. Wiem że jeśli chodzi o filtry technologia bardzo wolno się rozwija ale wyniki z 2009 roku na chwilę obecną mogą nie być jednak wyrocznią jeśli chodzi o zakup filtra.
Wiem że cena nie koniecznie idzie w parze z jakością produktu ale w momencie gdy dysponuję jedynie niekompletnym starym testem pomyślałem że pozostaje mi jedynie kupić bardzo drogi filtr z nadzieją na super jakość.
Chyba zwiększam szansę że otrzymam dobry produkt jeśli kupię super renomowaną firmę za sporą kwotę niż średnią firmę w średniej cenie.
Jeśli się mylę proszę mnie poprawić.
To tylko takie gdybanie laika. Wink


Gdzieś czytałem że "nieslimy" mogą winetować z szerokimi kątami. Zatem szukałem tylko wśród cienkich.
W tej chwili rozważam zakup jednego z poniższych produktów:

Heliopan Digital UV/IR Slim

B+W Filtr UV-IR Cut 77 mm

Heliopan UV SH-PMC Slim

B+W Filtr 010 UV Haze 77 mm MRC SLIM


Który z nich jest debeściak? Najważniejsza jest dla mnie jakość strzelanych fotek i wygoda użytkowania nie kasa.
Myślicie że pierwsza opcja gwarantuje najlepsze efekty czy może nie zobaczę najmniejszej różnicy w porównaniu z ostatnią pozycją z listy?


Proszę o jakiś odzew. Smile

PS.
Do hejterów: Tak wiem, muszę się jeszcze wiele nauczyć jeśli chodzi o fotografię, zdaje sobie z tego sprawę. Traktuję to jako inwestuję w sprzęt na lata po to bym nie musiał wraz z poszerzaniem wiedzy uszczuplać grubości swojego portfela na wymiany szmelcu na coś bardziej pro. Mam możliwość zarobkowania na fotografii i z tego powodu tym bardziej zależy mi na jakości. Tak, użyłem wyszukiwania, nie, nie znalazłem. Nie przetrzepałem całego internetu bo niestety nie miałem na to tyle czasu. peace!
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
bebeka
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 23 Gru 2007
Posty: 14

PostWysłany: 2011-07-29 , 11:38:18    Temat postu: Re: Jak najlepszy UV do 77mm nie zważając na cenę! ;) Odpowiedz z cytatem

FotoBlasta napisał:

Jestem świeżakiem fotograficznym na etapie kompletowania podstawowego sprzętu

...
FotoBlasta napisał:

Na chwile obecną posiadam Canon EOS 5D Mark II z obiektywem 24-70mm f/2,8L USM.


..Kup wszystkie filtry i sam nam odpowiedz Wink
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
FotoBlasta
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 28 Lip 2011
Posty: 2

PostWysłany: 2011-07-29 , 11:51:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kupię wszystkie a nawet więcej tylko daj mi kasę. Very Happy

Moje pytanie nadal pozostaje aktualne Wink
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
tynka
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 20 Kwi 2005
Posty: 9

PostWysłany: 2011-07-29 , 16:16:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaki filtr uv ?
jezeli juz, to wez ten najtanszy, bo sensu wiekszego nie ma.
chyba ze chcesz fotografowac z jadacego pociagu lub auta, to lepiej zeby muchy sie na filtrze rozbijaly niz na szkle obiektywu Wink
kiedys, dawno temu, kiedy obiektywy nie byly jeszcze powlekane, filtry te mialy sens i skutecznie minimalizowaly nadmiar pasma uv, ktory przy aberacjii chromatycznej rezultowal w nieostrosci.
nowoczesne obiektywy sa wielowarstwowo powlekane tak ze te problemy praktycznie nie wystepuja.
wielu fotografow uzywa filtra uv by chronic obiektyw, bez sensu Wink
w gruncie rzeczy filtr uv moze pogorszyc jakosc obrazu, bo moga wystepowac refleksje miedzy uv a soczewka obiektywu.
zaniza tez jasnosc obiektywu, minimalnie wprawdzie ale zaniza Smile

innymi slowy. filtr uv ma na dzien dzisiejszy taka skutecznosc jak zazycie guzika na bol glowy Wink
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
dzidek
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 14 Paź 2002
Posty: 436

PostWysłany: 2011-07-29 , 17:06:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tynka napisał:
jaki filtr uv ?
jezeli juz, to wez ten najtanszy, bo sensu wiekszego nie ma.
chyba ze chcesz fotografowac z jadacego pociagu lub auta, to lepiej zeby muchy sie na filtrze rozbijaly niz na szkle obiektywu Wink
kiedys, dawno temu, kiedy obiektywy nie byly jeszcze powlekane, filtry te mialy sens i skutecznie minimalizowaly nadmiar pasma uv, ktory przy aberacjii chromatycznej rezultowal w nieostrosci.
nowoczesne obiektywy sa wielowarstwowo powlekane tak ze te problemy praktycznie nie wystepuja.
wielu fotografow uzywa filtra uv by chronic obiektyw, bez sensu Wink
w gruncie rzeczy filtr uv moze pogorszyc jakosc obrazu, bo moga wystepowac refleksje miedzy uv a soczewka obiektywu.
zaniza tez jasnosc obiektywu, minimalnie wprawdzie ale zaniza Smile

innymi slowy. filtr uv ma na dzien dzisiejszy taka skutecznosc jak zazycie guzika na bol glowy Wink


Trudno nie zgodzić się z Tynką. Na co dzień używam 5D i 5D Mk II tudzież jasnych stałek i do głowy nie przyszłoby mi żeby je filtrem UV zabezpieczać ( mimo, że szkła są drogie ).

Stosowanie filtrów UV może mieć prawdopodobnie sens kiedy korzystamy z tanich obiektywów, bo one mają znacznie gorsze powłoki na soczewkach. Nie podejrzewam Cię jednak o to, że będziesz takie szkła do tej puszki zapinał, bo to się mija z celem.

Ewentualnie można to założyć w górach, bo tam UV podobno większe. No, ale w górach to i tak zazwyczaj na szkle siedzi polar.

Jeśli już naprawdę musisz to przy wyborze skup się na tym żeby pierścień jak najmniej wystawał nad powierzchnię filtra, bo pełna klatka winietuje, a "wysoki" filtr to spotęguje.

Zwróć też uwagę na to czy na filtr da się założyć normalny dekiel od obiektywu, bo te dołączane do slimów są zazwyczaj po prostu nakładane ( bez skrzydełek ) i ciągle spadają. Jest z tym duży kłopot.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
jedenosiem50
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 101

PostWysłany: 2011-07-30 , 18:47:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na wszystkich obiektywach mam najtańsze UV'ki i gumowe osłony, niekoniecznie pasujące. Taki zestaw już dwa razy uratował mi obiektyw.
Nie bardzo widzę sens inwestowania w bardzo drogie filtry, o jakości obrazka decyduje obiektyw. W ostateczności zawsze można filtr odkręcić
(jak się np. coś na stoki robi).
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
motorcycleman
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Paź 2004
Posty: 63

PostWysłany: 2011-08-01 , 14:32:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

używam tego
B+W Filtr 010 UV Haze 77 mm MRC (bez slim)
bez zastrzeżeń

filtr UV się wbrew pozorom przydaje. po 2-3 latach użytkowania widzę na nim jakieś tam ryski, których wolałbym nie mieć na szkle. powłoki antyodblaskowe, jak dobre by nie były, też nie są nieścieralne. dobre szkło ma z reguły służyć lata.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
peem
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 241

PostWysłany: 2011-08-01 , 22:22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak się kupi taki UV za kilkaset zeta, to przydałoby się coś do jego ochrony, co polecacie?
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
rudik
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 21 Lip 2011
Posty: 7

PostWysłany: 2011-08-02 , 07:33:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FotoBlasta jest forsiasta.

Się opyla wynajem goryla ?
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
iaceo
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 15 Wrz 2004
Posty: 1

PostWysłany: 2011-10-01 , 23:24:44    Temat postu: Re: Jak najlepszy UV do 77mm nie zważając na cenę! ;) Odpowiedz z cytatem

FotoBlasta napisał:
Witam,
Jestem świeżakiem fotograficznym na etapie kompletowania podstawowego sprzętu i to mój pierwszy post na tym forum.

Na chwile obecną posiadam Canon EOS 5D Mark II z obiektywem 24-70mm f/2,8L USM.

Poszukuję najlepszej jakości UVki.
Wszędzie na forach itp. ludzie szukają do ceny 100 lub 250zł, ja poszukuje czegoś po prostu świetnego, na lata, cena jest raczej na drugim planie.

Zapoznałem się już z testem UVek w optyczne.pl. Słyszałem że ów procedury testowe pozostawiały sporo do życzenia.
Ponoć nie są do końca miarodajne. Wiem że jeśli chodzi o filtry technologia bardzo wolno się rozwija ale wyniki z 2009 roku na chwilę obecną mogą nie być jednak wyrocznią jeśli chodzi o zakup filtra.
Wiem że cena nie koniecznie idzie w parze z jakością produktu ale w momencie gdy dysponuję jedynie niekompletnym starym testem pomyślałem że pozostaje mi jedynie kupić bardzo drogi filtr z nadzieją na super jakość.
Chyba zwiększam szansę że otrzymam dobry produkt jeśli kupię super renomowaną firmę za sporą kwotę niż średnią firmę w średniej cenie.
Jeśli się mylę proszę mnie poprawić.
To tylko takie gdybanie laika. Wink


Gdzieś czytałem że "nieslimy" mogą winetować z szerokimi kątami. Zatem szukałem tylko wśród cienkich.
W tej chwili rozważam zakup jednego z poniższych produktów:

Heliopan Digital UV/IR Slim

B+W Filtr UV-IR Cut 77 mm

Heliopan UV SH-PMC Slim

B+W Filtr 010 UV Haze 77 mm MRC SLIM


Który z nich jest debeściak? Najważniejsza jest dla mnie jakość strzelanych fotek i wygoda użytkowania nie kasa.
Myślicie że pierwsza opcja gwarantuje najlepsze efekty czy może nie zobaczę najmniejszej różnicy w porównaniu z ostatnią pozycją z listy?


Proszę o jakiś odzew. Smile

PS.
Do hejterów: Tak wiem, muszę się jeszcze wiele nauczyć jeśli chodzi o fotografię, zdaje sobie z tego sprawę. Traktuję to jako inwestuję w sprzęt na lata po to bym nie musiał wraz z poszerzaniem wiedzy uszczuplać grubości swojego portfela na wymiany szmelcu na coś bardziej pro. Mam możliwość zarobkowania na fotografii i z tego powodu tym bardziej zależy mi na jakości. Tak, użyłem wyszukiwania, nie, nie znalazłem. Nie przetrzepałem całego internetu bo niestety nie miałem na to tyle czasu. peace!


http://www.ebay.com/itm/B-W-New-XS-PRO-Slim-MRC-UV-010M-Filter-77mm-58460-/370513702119?pt=Camera_Filters&hash=item5644566ce7

To pewny sprzedawca, kupilem trzy takie filtry. Potem dorzucilem polar dodatkowo w technologii nano. Polecam i proponuję dalej nie szukać. Wpływ na jakość zdjęć w sensie pogorszenia jest czysto teoretyczny i mozna o nim zapomnieć. Teoretycznie lepiej bez filtra, praktycznie zabepieczenie przy drogich szklach wskazane.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
wayswoll
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Sie 2021
Posty: 352144

PostWysłany: 2022-12-02 , 03:21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasultramaficrock.ruсайт
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
wayswoll
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Sie 2021
Posty: 352144

PostWysłany: 2023-04-12 , 10:59:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nikt
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
wayswoll
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Sie 2021
Posty: 352144

PostWysłany: 2023-04-12 , 11:00:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

221.4
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
wayswoll
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Sie 2021
Posty: 352144

PostWysłany: 2023-04-12 , 11:02:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PERF
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
wayswoll
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Sie 2021
Posty: 352144

PostWysłany: 2023-11-02 , 02:49:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

унив301CHAPCHAPМерхWaitEtoiпрофслужГумиПрайНови(ПетКэйнсериTescAtlaYoshSifrXIIIКориАлекAlic
bonuJohnCallAdriстенPatrFlorPurpLuthИллюЛазаNuvoRemiStemКравархиАртиBillНекрTesc120VDaviBern
GrahСодерабоотлиLeopJoliПискКорнБресXVIIМэддELEGпроиЧеруDigiHenrДиксКрасJeffLiebБогдДитцОсно
IsaaArktSelaNeriSchoSilvNerrvoluElegкнижВенеJohaзакаШапоДесяоднаСыроСветCrisJohaкнопВостWolf
ШаньИстоиздаZoneZoneZoneZoneсереZoneZoneZoneZoneZoneZoneMORGрабоZone02-1ZoneChetGeorR070Zone
ZoneклейкостPionантивузоПроиСтолпалезначвозрскалWoodИталProfКитаWillДревHeliNaniстолофтаJazz
LanaRussпазлиздеProSснарконсTranАртиГречplacCitihappPumaPlanБуреЛитРпришDirtwwwcРомамодеДонс
достHighArmaAlbeПлэтАфонавтоЛукьSmitКазаАхмаоконрукоJackБублСимаStraСемагосуClubНова(Комзвон
SudoИванЛевчуловБабкАфонКузнТихоНазаГальДюмуБгашGeorКрасИзмадопоКурцВарлДмитСипоПопеPionPion
PionМолоTimeчитаГоряBernCaraМакаГлазшколКовакласXVIItuchkasПлюгHead
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



 
 

© 2001 - 2009 OnePhoto.net

reklama |  kontakt |  zasady |  regulamin |  faq |  zgłoś błąd