FORUM - Technika, sprzęt, obróbka - Ściemniacz do oświetlenia o mocy 1200W - POMOCY!!!

Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TReznor
(zobacz zdjecia)

PostWysłany: 2011-04-17 , 16:49:24    Temat postu: Ściemniacz do oświetlenia o mocy 1200W - POMOCY!!! Odpowiedz z cytatem

Panie i Panowie,
Zbudowałem sobie ring light, z którego jestem naturalnie bardzo zadowolony ale brakuje mi w nim jednego elementu - ściemniacza. Niestety ściemniacz musi udźwignąć moc 1200W (12 żaróweczek po 100W każda) a żaden półkowy ściemniacz tego nie potrafi. Znalazłem schematy do budowy tego ustrojstwa i w sumie to jestem gotowy do wykonania go ale zastanawiam się czy nie wie może ktoś z Was gdzie takie ustrojstwo można nabyć? Czasu na lutowanie trochę mi brak i naprawdę wolałbym zakupić gotowe rozwiązanie.
Z góry dziękuję i pozdrawiam!
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
pulkownik
(zobacz zdjecia)

PostWysłany: 2011-04-17 , 23:44:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zbawiciel google rzecze co następuje:

http://www.pxm.pl/index.php?group=2
http://www.cyfronika.com.pl/regulatoryoswietlenia.htm

Urządzenia o takiej mocy poszukał bym w zestawach przemysłowych, co zapewne tanie nie jest, alternatywa-znajdź czas na lutowanie;0)))
Powrót do góry
peem
(zobacz zdjecia)

PostWysłany: 2011-04-18 , 10:43:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli ma być taniej, to na pewnym serwisie aukcyjnym znalazłem amatorsko wykonane ściemniacze o obciążalności 1000W - jeden w obudowie, drugi bez. W obydwu przypadkach sprzedający deklarują możliwość zamontowania "mocniejszego" triaka (do 3000W).
Powrót do góry
jedenosiem50
(zobacz zdjecia)

PostWysłany: 2011-04-18 , 18:13:48    Temat postu: Re: Ściemniacz do oświetlenia o mocy 1200W - POMOCY!!! Odpowiedz z cytatem

Co to jest
TReznor napisał:

... ring light, ...
Powrót do góry
TReznor
(zobacz zdjecia)

PostWysłany: 2011-04-24 , 10:39:49    Temat postu: Re: Ściemniacz do oświetlenia o mocy 1200W - POMOCY!!! Odpowiedz z cytatem

jedenosiem50 napisał:
Co to jest
TReznor napisał:

... ring light, ...

Hmmm... google dobrze wiedzą Smile
Jest to lampa pierścieniowa - a łopatologicznie jest to deska wycięta w kółka i naszpikowana żarówkami.

A ściemniacz zrobi mi za 50zł (koszt części) kolega z pracy. Dział techniczny jednak się przydaje Smile.
Powrót do góry
jedenosiem50
(zobacz zdjecia)

PostWysłany: 2011-04-24 , 17:53:29    Temat postu: Re: Ściemniacz do oświetlenia o mocy 1200W - POMOCY!!! Odpowiedz z cytatem

TReznor napisał:

Jest to lampa pierścieniowa - a łopatologicznie jest to deska wycięta w kółka i naszpikowana żarówkami.

Shocked
Całe życie się człowiek uczy.
Dzięki.
Pozdrawiam. Very Happy
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Strona 1 z 1

Skocz do: