FORUM - Technika, sprzęt, obróbka - canon+obiektywy zenita


Idź do strony 1, 2, 3 ... 37, 38, 39  Następny  
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
entliczekpentliczek
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 9

PostWysłany: 2010-04-06 , 11:35:12    Temat postu: canon+obiektywy zenita Odpowiedz z cytatem

Witam,
Czy ktoś może polecić jakąś stronkę z materiałami dotyczącymi współpracy canona (d350) z obiektywami zenita?
Będę wdzięczna za pomoc.
Pozdrawiam,
Monika
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
karmazynowyartmlodzi
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 16 Wrz 2004
Posty: 558

PostWysłany: 2010-04-06 , 11:58:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

____________________

Musiałabym się zapytać, czy coś na necie jest (może ktoś szybciej ode mnie znajdzie).

Ale są specjalne przejściówki, które można zamówić w dobrych sklepach fotograficznych lub tam ewentualnie dopytać co i jak.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
znoof
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 04 Paź 2001
Posty: 342

PostWysłany: 2010-04-06 , 12:23:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taki adapter mozesz na ebay'u kupic,
a co z takiej wspolpracy wychodzi, zobacz tutaj : http://www.flickr.com/search/?q=350d+m42&s=rec
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
cyfrak
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Gru 2003
Posty: 9

PostWysłany: 2010-04-06 , 12:33:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto - jeśli masz stare szkło i jest ostre to dopiero teraz zostanie docenione. Helios-44 na początek. MIR mnie zniechęcał. Podobno jupitery też dają fajne efekty, ale nie miałem. Adaptery są popularne. Ja kupowałęm w AFE - bo jestem z Gdyni i mi było blisko ( http://www.afe.pl/ ). Porady? Robić preselekcją przysłony ustawioną na 0. W nastawach wymusić niedoświetlanie (ev -0,5 do -1). Ostrość ustawić na poierścieniu i cyknąć. Najprostrzy sposób.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
entliczekpentliczek
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 9

PostWysłany: 2010-04-06 , 15:28:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za odpowiedzi Smile
no właśnie mam 4 obiektywy zanitowe i szkoda mi żeby leżały, a ten od canona to jest jaki jest...a na inny mnie jeszcze nie stać...the time will come Wink mam adapter, ale jeszcze średnio się umiem posługiwać analogowo-cyfrowym połączeniem.
mam jeszcze jedno pytanie z innej beczki....jak czyścic lustro aparatu? mogę zrobić to sama czy lepiej oddać w fachowe ręce?
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
dzidek
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 14 Paź 2002
Posty: 436

PostWysłany: 2010-04-06 , 18:25:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

entliczekpentliczek napisał:
Dziękuję za odpowiedzi Smile
no właśnie mam 4 obiektywy zanitowe i szkoda mi żeby leżały, a ten od canona to jest jaki jest...a na inny mnie jeszcze nie stać...the time will come Wink mam adapter, ale jeszcze średnio się umiem posługiwać analogowo-cyfrowym połączeniem.
mam jeszcze jedno pytanie z innej beczki....jak czyścic lustro aparatu? mogę zrobić to sama czy lepiej oddać w fachowe ręce?


Lustro aparatu masz naprawdę tak bardzo brudne ?
Jeśli nie to zostaw je w spokoju. Niewielkie zabrudzenia lustra nie mają wpływu na jakość zdjęć.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
entliczekpentliczek
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 9

PostWysłany: 2010-04-06 , 19:42:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety jest takie brudne :/ jak zmieniłam sobie obiektyw na pentacona 2.8/135 i zrobiłam zdjęcie to widać wyraźnie "paprochy", z obiektywem canona czasem widać było jeden, ale teraz to naprawdę jest bardzo znaczne :/
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
lukk
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 19 Wrz 2003
Posty: 168

PostWysłany: 2010-04-06 , 21:31:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

entliczekpentliczek napisał:
niestety jest takie brudne :/ jak zmieniłam sobie obiektyw na pentacona 2.8/135 i zrobiłam zdjęcie to widać wyraźnie "paprochy", z obiektywem canona czasem widać było jeden, ale teraz to naprawdę jest bardzo znaczne :/


to nie lustro tylko matryca.. (albo obiektyw - jeśli chcesz sprawdzić to zrób zdjęcie np. błękitnego nieba na f/22 różnymi obiektywami i porównaj czy plamy są w tych samych miejscach - jeśli tak to matryca do czyszczenia jeśli nie to obiektywy brudne)
czyszczenie matrycy:
musisz włączyć w menu funkcję czyszczenia matrycy (nie pamiętam dokładnie gdzie, ale na pewno jest), wtedy lustro się podnosi i migawka otwiera -> widzisz "gołą" matrycę.. no i tu zaczyna się zabawa Wink
ja wydmuchiwałem większe paprochy za pomocą gruszki (małej), znajomy robił "na mokro" (można kupić specjalne płyny)
musisz tylko pamiętać coby bateria była naładowana na full
powodzenia
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
peem
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 241

PostWysłany: 2010-04-06 , 23:13:54    Temat postu: Re: canon+obiektywy zenita Odpowiedz z cytatem

entliczekpentliczek napisał:
Witam,
Czy ktoś może polecić jakąś stronkę z materiałami dotyczącymi współpracy canona (d350) z obiektywami zenita?


Szukaj przez Google, używając frazy "M42" (mocowanie obiektywów od Zenita oparte jest na gwincie metrycznym o średnicy 42mm)
np.: http://www.google.pl/#hl=pl&q=m42+canon&lr=&aq=f&aqi=g1&aql=&oq=&gs_rfai=&fp=1
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
entliczekpentliczek
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 9

PostWysłany: 2010-04-08 , 10:58:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za pomoc Smile
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
failsafe
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 23 Lis 2001
Posty: 183

PostWysłany: 2010-04-08 , 11:25:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja się bawię z heliosem doczepionym do canona 20d poprzez przejściówkę m42. Do tego stosuję jeszcze trzy pierścienie pośrednie, choć oczywiście, nie zawsze wszystkie trzy na raz Wink

generalnie, przy takim układzie problemem będzie jasność, więc tak jak ktoś radził, trzeba trochę niedoświetlić zdjęcie (co ma jeszcze inne uzasadnienie) i podnieść iso. Efekty różne bywają, chyba jedno z moich zdjęć w galerii jest tak zrobione, choć głowy nie dam, bo korzystam też z dedykowanej sigmy i nigdy później nie pamiętam co jakim zestawem było pstryknięte Wink. Ale raczej to będzie heliosem zrobione: http://onephoto.net/?id=295472#295472

warto podkreślić, że jest to bardzo ekonomiczny sposób uzyskania dobrego zestawu makro Wink. Zresztą, heliosy jako takie w ogóle dają niezłe efekty także w normalnej fotografii.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
failsafe
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 23 Lis 2001
Posty: 183

PostWysłany: 2010-04-08 , 11:30:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a z czyszczeniem matrycy uważaj. Ja sobie w ten sposób zniszczyłem matrycę, stosując trochę zbyt ostre metody. Kiedyś próbowałem czyścić nawet sprężonym powietrzem w takich specjalnych zestawach do czyszczenia elektroniki Wink.

mając lustrzankę warto ją zawsze trzymać z założonym obiektywem - za wszelką cenę odradzam stosowanie dekielków, które nie są szczelne i przepuszczają kurz. A wymianę obiektywu trzeba robić szybko i trzymając aparat "otworem" w dół. Jak się zabrudzi, to z czyszczeniem będą zawsze jaja. Sam suchy kurz nie jest jeszcze problemem: można go zdmuchnąć stosując choćby gruszeczkę, ale tłusty bród potrafi skutecznie zniechęcić do fotografowania... ;-( Usunąć go można tylko chemią.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
harnass
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 17 Maj 2004
Posty: 3

PostWysłany: 2010-05-03 , 14:40:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozwólcie że powrócę do tematu obiektywów zenita z 350d.
Interesuje mnie dokładnie kwestia ostrzenia, bo w manualu jest raczej trudno trafić w punkt, szczególnie przy słabszym oświetleniu. Rozwiązaniem jest matówka!
Ma ktoś może doświadczenia z czymś takim? Na co zwracać uwagę, czego się wystrzegać, czy ma to jakiś wpływ na pomiar światła lub jakość z obiektywem "nie zenitowskim" , ile coś takiego kosztuje i czy w ogóle warto?
Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek info na ten temat.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
dzidek
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 14 Paź 2002
Posty: 436

PostWysłany: 2010-05-03 , 16:26:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie prościej kupić sobie przejściówkę M42 do Canona z potwierdzeniem ostrości ?
Tzn. dalej trzeba sobie ręcznie ustawić ostrość, ale dostaniesz potwierdzenie ostrości :

"Adapter wyposażono w układ elektroniczny, który umożliwia ustawianie ostrości w aparacie. Po podłączeniu adaptera do korpusu aparatu firmy CANON, uruchamiamy układ potwierdzający ostrość.
Adapter pozwala na zastosowanie obiektywów z gwintem M42 do każdego aparatu z korpusem firmy CANON, zarówno cyfrowych, jak i analogowych. Dzięki temu zabiegowi uzyskujemy możliwość dostępu do szerokiego asortymentu obiektywów z gwintem M42 takich jak Pentacon, Zenit, Practica oraz wielu innych.


Adapter montujemy w korpusie aparatu w ten sam sposób jak obiektyw. Czerwona kropka na adapterze umożliw nam nakręcenie adaptera w sposób łatwy i szybki. Następnie obiektyw z gwintem M42 wkręcamy w adapter i możemy zacząć robić zdjęcia. Ostrość ustawiamy ręcznie natomiast czas naświetlania może być ustawiany ręcznie bądź automatycznie (tryb AV) w zależności od aparatu."
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
harnass
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 17 Maj 2004
Posty: 3

PostWysłany: 2010-05-03 , 18:45:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No proszę Smile
W swej niezmierzonej ignorancji nie wiedziałem nawet, że istnieje coś takiego! rozwiązanie dla mnie w sam raz a dla zainteresowanych - cena matówki do 350D ok 140 PLN, adapter - 139 PLN

Dzięki wielkie! Jestem bardziej niż wdzięczny Smile
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3 ... 37, 38, 39  Następny
Strona 1 z 39

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



 
 

© 2001 - 2009 OnePhoto.net

reklama |  kontakt |  zasady |  regulamin |  faq |  zgłoś błąd