zapamiętaj

FORUM - Fight Club - POBUDKA !!!


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 48, 49, 50  Następny  
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mina
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 26 Mar 2004
Posty: 442

PostWysłany: 2009-07-16 , 16:22:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.eioba.pl/a90764/kodeks_zywnosciowy_codex_alimentarius_a_faszyzm
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
hose
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 06 Sie 2005
Posty: 405

PostWysłany: 2009-07-16 , 16:27:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest tak że (jak to zwykle bywa w dyskusjach internetowych) każdy z nas rozumie troszkę wybiórczo sens z wypowiedzi kolegi/koleżanki.
Minko, "czipy",permanentna inwigilacja i tp. są nieuniknione, czy tego chcesz czy nie.
Doskonale sobie zdaje sprawę że pod płaszczykiem wielu udogodnień wszystkie te bajery mogą (i zrobią to) zniewolić społeczeństwa.
Doczytałem już że nie chcesz rewolucji.. jakie więc widzisz wyjście z sytuacji?
Ja widzę tylko jedno, wolność finansowa
Ona pozwala na
-zdrowe odżywianie się
-decydowanie o własnym losie
-wakacje na życzenie
-itp itd
w zasadzie nie ma wyjścia, albo zadbasz o siebie sama w ramach danej Ci wolności albo pójdziesz za rewolucjonistami
w czasie rewolucji nie jest fajnie...a zaraz po niej największy cwaniak kradnie pierwszy milion rękami oprychów których się zaraz likwiduje, za ten milion kupuje się przywódcę rewolucjonistów a potem to już całe narody dla niego pracują..i tak od wieki wieków amen.
nie szkoda nafty?

dwiema rękami pod tym co napisał fail..kurna, że tez nam nigdy nie jest po drodze się upić..
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
mina
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 26 Mar 2004
Posty: 442

PostWysłany: 2009-07-16 , 17:04:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hose...sam sobie zaprzeczasz. Najpierw piszesz że pod płaszczykiem wielu udogodnień, bezpieczeństwa, zniewolą społeczeństwo, a póxniej że ta Twoja wolność finansowa pozwoli Ci decydować o własnym losie itd. Pamiętaj że pieniądze to nie wszystko. Zdrowia nie kupisz za pieniądze, a wiedz że gdy wprowadzą Codex Alimentarius to możesz zapomnieć o zdrowym odżywianiu np.....
Poczytaj o Codexie - bo widzę że chyba nie za bardzo jesteś doinformowany.

Czy jest jakieś wyjście z tego? Nie wiem...Ale wiem że nie można tego tak zostawić.
Przede wszystkim mówić o tym innym. Podpisywać petycje, protestować, manifestować...dopóki jeszcze można...
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
hose
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 06 Sie 2005
Posty: 405

PostWysłany: 2009-07-16 , 17:24:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mina, gdybym był złośliwy napisałbym że sama sobie zaprzeczasz
przeczytałaś kto w tym podobno macza palce ?..jeśli tak odpowiedz sobie co Ci dadzą Twoje manifestacje.
Ja Ci pisze żebyś zamiast krzyczeć z kartonem na drągu na ulicy i siedzieć za to w więzieniu na tym wikcie pędzonym zadbała o swoje życie a Ty się doszukujesz w tym sprzeczności. Sprawy już są załatwione i przesądzone.

Tak jak pisałem, rozumiesz nie to co usiłuje Ci powiedzieć.
Donikąd nie zajdziemy w ten sposób
Idę zdobywać swoja "wolność", dużo roboty mam, więcej z tego będzie pożytku niż kłócenie się z tobą o słówka..
Jak już zdobędę trochę "wolności" kupie sobie czosnek na zapas.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
failsafe
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 23 Lis 2001
Posty: 183

PostWysłany: 2009-07-16 , 17:58:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aqua - zawsze mi się mylą te pojęcia. To wpływ profesora Ludluma Wink

mina - wyszczekany, owszem. I zaręczam, że wykorzystuję to aby czynić dobro. Na przykład na niedzielę jestem umówiony z kobietą, która się dla mnie rozbierze a ja wykonam dla niej zdjęcia, na których się nie pozna, wpadnie w kompleksy, zrezygnuje z sexu, wstąpi do zakonu Znowu dziewica, rozda majątek ubogim i w ten sposób wyprostuje swoje życie Wink

hose - zgadzam się z tymi udogodnieniami. Włączając w nocy światło musimy pamiętać, że podpisujemy w ten sposób cyrograf z wielkim koncernem, który zmonopolizował rynek energii. Ale do ogniska i lampy olejowej powrotu ni ma. Im świat będzie bardziej zaawansowany technologicznie, tym większe pole do dominacji. Trudno złapać za jaja dzikusów skaczących po drzewach. Ale ludzi trzymających kasę w bankach, korzystających z internetu i umieszczających zdjęcia na portalach internetowych łatwo "wymacać" i uzależnić.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
aquarius
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Paź 2002
Posty: 96

PostWysłany: 2009-07-16 , 18:55:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

failsafe napisał:
aqua - zawsze mi się mylą te pojęcia. To wpływ profesora Ludluma Wink



Raczej nieudolnych tłumoków Wink
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
mina
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 26 Mar 2004
Posty: 442

PostWysłany: 2009-07-16 , 19:31:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie załamujecie mnie......Jak tak Was czytam to śmiać mi się chce i płakać jednocześnie.
Gdybyście żyli za czasów Hitlera też byście byli tacy bierni, uważając że sprawy już są załatwione i przesądzone? Pozwolillibyście małemu kurduplowi decydować o istnieniu milonów ludzi? Takich Hitlerków jest wielu, tylko nie zawsze mają okazję się wykazać. Nie zapominajcie że historia lubi się powtarzać. Sami widzicie że ta nasza demokracja powoli zaczyna przeradzać się w dyktaturę. Przykład - Traktat Lizboński.

Dobrze byłoby żebyście też o tym wiedzieli (jeśli jeszcze nie wiecie) ----> http://pokazywarka.pl/f1hfx4/
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
failsafe
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 23 Lis 2001
Posty: 183

PostWysłany: 2009-07-16 , 19:46:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

analogia do Hitlera jest ciekawa... czego nas nauczyła historia?

Na przygodzie z Adolfem najlepiej wyszły... Niemcy, którym ufundowano mega cud gospodarczy. Nieźle uplasowała się także Japonia, która wojnę przegrała. Francuzi do Hitlera nic nie mieli, więc nie zburzył im Paryża. Włosi poradzili sobie śpiewająco, zapewne dzięki słynnym włoskim czołgom (pięć biegów do tyłu, jeden do przodu). Sowieci pochowali kilkadziesiąt milionów obywateli, ale doczłapali do Wielkiej Trójki.

a po drugiej stronie barykady... Polska. Zwyciężyliśmy, dlatego przez kolejne pół wieku byliśmy niewolnikami a cud gospodarczy to se w telewizji oglądać możemy. No, ale przynajmniej jest o czym dyskutować. Polska mesjaszem narodów, prawda?

mnie się zdaje, że w życiu chodzi o to, by w miarę sensownie przeżyć swoje życie. A droga do tego prowadzi przez szukanie korzyści dla siebie i swoich bliskich. Robią to inni moim kosztem. Co ja mogę? Czynić to samo.

taka tam dygresja, miłego wieczoru życzę Wink

a z tym linkiem... brzmi ciekawie, ale skąd pewność, że jest to prawda? Bo ja mam z tym kłopot. Jeśli ktoś mówi, że wszystko co mnie otacza jest kłamstwem, to czemu mam wierzyć, że akurat on nie jest elementem tego kłamstwa?
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
mina
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 26 Mar 2004
Posty: 442

PostWysłany: 2009-07-16 , 21:50:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Failsafe, na wojnie korzysta przede wszystkim elita i Ci którzy nie mają skrupułów. Zwykli ludzie czyli my, jesteśmy tylko mięsem armatnim.
I to jest niesamowite.... jak tak niewielu, ma tak duży wpływ na tak wielu.

Dla mnie w życiu najważniejsze jest to, aby po prostu być człowiekiem...nie świnią (pardon świnki). Być człowiekiem wolnym i móc samemu decydować o sobie. Rozwijać się duchowo, fizycznie, intelektualnie. I bardzo ważne....nie być egoistą.

A jaką Ty prawdę wybierzesz to juz zależy od Ciebie. Patrz, obserwuj i wyciągaj wnioski


dobrej nocy życzę Smile
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
topielica
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 919

PostWysłany: 2009-07-17 , 07:52:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mina ! Po I to nie wiesz jakie byłoby Twoje zachowanie w czasach Hitlera gdyby na jednej szali leżało twoje lub Twoich bliskich życie , a po II nie wiemy jak postepowalibyśmy będąc elitą . To są pokusy. Nie gadanie tylko czyny świadczą o człowieku.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
hose
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 06 Sie 2005
Posty: 405

PostWysłany: 2009-07-17 , 09:27:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

topielica napisał:
Mina ! Po I to nie wiesz jakie byłoby Twoje zachowanie w czasach Hitlera gdyby na jednej szali leżało twoje lub Twoich bliskich życie , a po II nie wiemy jak postepowalibyśmy będąc elitą . To są pokusy. Nie gadanie tylko czyny świadczą o człowieku.


Jak to jakie??..przeżyć to priorytet dla każdego, bohaterstwo rodzi się dopiero w obliczu nieuniknionej śmierci ale o tym się nie mówi.. społeczeństwa potrzebują bohaterów...gaga Wink
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
mina
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 26 Mar 2004
Posty: 442

PostWysłany: 2009-07-17 , 09:58:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dlatego należy zacząć działać wcześniej, a nie czekać aż przyłożą nam nóż do gardła. Problem w tym że większość ludzi to lenie i śmierdzące tchórze. Wolą siedzieć cicho, aby nie wychylać się z szeregu (stada baranów)
Jak widać nie potrafimy uczyć się na błędach innych (a nawet swoich) Sami musimy doświadczać wszystkiego na własnym garbie.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
mina
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 26 Mar 2004
Posty: 442

PostWysłany: 2009-07-17 , 10:02:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Topielico...powinnaś to wiedzieć - myślę że wiesz - że słowa mogą mieć niezwykłą moc. Słowem często można zdziałać więcej niż czynem.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
aquarius
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Paź 2002
Posty: 96

PostWysłany: 2009-07-17 , 10:09:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mina napisał:
dlatego należy zacząć działać wcześniej, a nie czekać aż przyłożą nam nóż do gardła. Problem w tym że większość ludzi to lenie i śmierdzące tchórze. Wolą siedzieć cicho, aby nie wychylać się z szeregu (stada baranów)
Jak widać nie potrafimy uczyć się na błędach innych (a nawet swoich) Sami musimy doświadczać wszystkiego na własnym garbie.


A z ciekawości zapytam: co ty, mino, robisz (w sensie działania), oprócz kaznodziejstwa tutaj na onephoto?
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
kobietaniepowazna
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 20 Kwi 2005
Posty: 509

PostWysłany: 2009-07-17 , 10:14:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

swietne pytanie aqua!!!.... Cool
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 48, 49, 50  Następny
Strona 3 z 50

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach