zapamiętaj

FORUM - Technika, sprzęt, obróbka - Olympus E520 help!


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny  
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Gdybym miał wybierać wybrałbym:
Nikon d60
0%
 0%  [ 0 ]
Olympus e520
41%
 41%  [ 5 ]
Canon EOS1000D
16%
 16%  [ 2 ]
Sony A350
41%
 41%  [ 5 ]
Wszystkich Głosów : 12

Autor Wiadomość
lukk
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 19 Wrz 2003
Posty: 168

PostWysłany: 2009-05-26 , 14:00:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarek1182 napisał:
lukk napisał:
wellcomeoverdeath napisał:
40d+17-40 L
Cool


5D + 16-35 2,8 + 70-200 2,8 + 580exII

idealny zestaw dla fotoamatora mz Very Happy



ok, jakoś dozbieram te "grosze" i kupię canona. Potem dokupię obiektyw Canon EF 800mm f/4.0 L IS USM i będę w 100% zadowolony Smile


to już lepiej troszkę dołożyc i kupic coś takiego:

http://www.ceneo.pl/;015411943-10.htm

albo to:

http://www.ceneo.pl/;0151229985-10.htm

polecam poczytac opinie użytkowników Very Happy
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
jarek1182
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 70

PostWysłany: 2009-05-26 , 21:54:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok, dozbieram i kupuję Cool Tylko boję się, że zawadzę kogoś tym na ulicy. Makro pewnie niezłe strzela, a o krajobrazach już nie wspomnę. Żeby "zfocić" Mount Everest podjadę tylko na Ukrainę, wypalę zoom i gotowe Smile

Tym bardziej, że komentarze zachęcają do kupna tego obiektywu. Boję się tylko o gwint bagnetu żeby się nie wyłamał Very Happy
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
newbie
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 30

PostWysłany: 2009-05-27 , 11:09:29    Temat postu: Re: Olympus E520 help! Odpowiedz z cytatem

jarek1182 napisał:
Jednak wolę live view. A co do aparatu to teraz mam niezłe szambo w głowie Smile.

Na początku zainteresowałem się a350, potem d60, ale na końcu e520. Po głosach widać że pierwsza myśl się liczy. Jednak nie jestem za bardzo przekonany w alfach do plastikowego mocowania bagnetowego.

Nie wiem w której, ale gdzieś wyczytałem, że zużywa się po jakimś czasie i obiektyw wtedy można sobie wkręcić w... ehem,


Plastykowy (częściowo, bo tak naprawdę to połączenie tworzywa i metalu) bagnet w tym systemie był już stosowany w analogowych Dynaksach, potem w Minolcie D5D. Zapewniam Cię, że nie ma problemu zużywania się tworzywa sztucznego w bagnecie. Zdarza się natomiast (rzadko) uszkodzenie bagnetu w przypadku, kiedy aparat z podpiętym obiektywem upadnie na twardą powierzchnię. W przypadku bagnetu całkowicie metalowego łamie się wtedy tworzywo w obiektywie Very Happy
Używałem Sony A100 z bagnetem hybrydowym (takim, jak w A200, A300 i A350) przez 2,5 roku, obiektywy zmieniałem często, podpinałem przejściówki do M42 i P-SIX (oraz np. Sonnara 180 mm) i na bagnecie nie ma śladu używania.

jarek1182 napisał:
w każdym bądź razie patrząc na zdjęcia z testów alfy i olympusa to na moje oko alfa trochę lepiej wypada, mniej szumów widzę jeśli chodzi o jakość zdjęcia.


Bo Sony ma większą (fizycznie) matrycę. Ale jeśli szumy są dla Ciebie istotnym kryterium, to Canon z CMOS-em wypada najlepiej.

jarek1182 napisał:
Kurczę, chcę wybrać dobrą lustrzankę a kasowo jestem ograniczony i bardzo mi zależy na dobrym wyborze. Żeby takie lusterko wystarczyło mi co najmniej na 4 latka, no chyba że się dorobię i wymienię Wink


Chyba nie pisałeś tutaj - robiłeś już test organoleptyczny? Smile Bo to w sumie najważniejsze przy zbliżonej obecnie jakości, żeby aparat dobrze leżał Ci w ręku, żeby menu było dla Ciebie przejrzyste, przyciski dobrze rozmieszczone itd. Każdy rozważany przez Ciebie model ma swoje zalety, Sony kusi stabilizacją w korpusie, Canon ma CMOS-a, Olek jest mały i poręczny (zalety przykładowe).

I jeszcze jedno:
jarek1182 napisał:
Słyszałem że szkło Sony i Canona po mniej więcej roku czasu daje lipną jakość zdjęć.


Kitowe szkło Sony już po minucie daje lipną jakość zdjęć Very Happy
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
jarek1182
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 70

PostWysłany: 2009-05-27 , 12:08:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie Canon d40 jest bardzo dobrym aparatem, widziałem zdjęcia (nawet te wykonane byle jak) i jestem pod wrażeniem, no ale samo body kosztuje ok 3 tys. + do tego jakiś dobry obiektyw i wychodzi 4 tys.
Testów organoleptycznych nie robiłem ale zamierzam jak tylko znajdę chwilę i pomacam co nie co Wink
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
znoof
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 04 Paź 2001
Posty: 342

PostWysłany: 2009-05-27 , 21:49:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hpf (Acet) ma Canona 40D i chce sprzedac, zamierza kupic kompakta.
Skontaktuj sie z nim, on jest porzadnym uczciwym czlowiekiem, napewno zaoferuje Ci doba cene.
Na ebayu 40d, "lekko" uzywane, oferowane sa po ok 400 Euro.
Ja osobiscie nie jestem przekonany do Canona, ale sporo osob na OPH fotografuje tym sprzetem, dajac sobie "jakos" rade Wink
Wg DXO, matryca 40D jest raczej cienka, lepsza wprawdzie niz 50D, ale duzo slabsza niz porownywalnych modeli Nikona czy Sony, o Pentaxie nie wspominajac.

Zreszta zobacz sam :

http://www.dxomark.com/index.php/eng/DxOMark-Sensor/Camera-rankings
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
jarek1182
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 70

PostWysłany: 2009-05-28 , 12:15:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj spotkałem pewną osobę, która fotografuje od kilkunastu lat przetestowała i Nikony i Olki i Canony. Powiedziała mi tak: "kup EOSa nie ważne jakiego, a będziesz zadowolony". To tylko skrót tego o czym rozmawialiśmy ale Canon z tych tańszych 450D mnie ciągnie + obiektyw EF-S 18-55 mm IS, potem można szklarnię rozbudować. Tak jak zresztą lukk wcześniej mówił. Hmmm Confused Wink

Znoof: podaj mi namiary do tego człowieka z 40D.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
lukk
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 19 Wrz 2003
Posty: 168

PostWysłany: 2009-05-28 , 17:33:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarek1182 napisał:
Dzisiaj spotkałem pewną osobę, która fotografuje od kilkunastu lat przetestowała i Nikony i Olki i Canony. Powiedziała mi tak: "kup EOSa nie ważne jakiego, a będziesz zadowolony". To tylko skrót tego o czym rozmawialiśmy ale Canon z tych tańszych 450D mnie ciągnie + obiektyw EF-S 18-55 mm IS, potem można szklarnię rozbudować. Tak jak zresztą lukk wcześniej mówił. Hmmm Confused Wink

Znoof: podaj mi namiary do tego człowieka z 40D.


hehehe...
pomyśl o 5DmI (używane tanio chodzą) Wink
a 40D sam używam i polecam.. szybki, sprawny, mało szumi
jedyna wada to mz słaba migawka, padła mi po 15000 (wymieniona na gwarancji - nowa ma gwarancję do 100000) wcześniej używałem 350D, zrobiłem około 30 - 40000 zdj. i działa dalej

znoof miał na myśli: http://onephoto.net/?user=8645
jeśli decydujesz się na canona to polecam lekturę forum: http://canon-board.info/index.php
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
jarek1182
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 70

PostWysłany: 2009-05-28 , 21:30:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukk napisał:

jeśli decydujesz się na canona to polecam lekturę forum: http://canon-board.info/index.php


Dzięki już tam siedzę cały dzień i powiem tylko, że nie ma zbyt wielu narzekań typu: ooo matówka mi wypadła, ooo urwało mi się coś tam Smile Byłem na forum olka, i o zgrozo na forum sony (co tam ludzie wypisują to aż strach kupowaćWink)
Pozytywnie zaskoczony jestem forum canona.
Chyba zdecyduję się na 450d, widziałem zdjęcia robione z niego + obiektyw chyba 25-200 czy coś takiego... nie chce mi się sprawdzać i jestem pod wrażeniem tych zdjęć. Rolling Eyes Zdjęcia PRAWIE jak z 40d Smile
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
lukk
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 19 Wrz 2003
Posty: 168

PostWysłany: 2009-05-29 , 07:54:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żeby ci jeszcze bardziej namieszac Wink ---> http://www.fotopolis.pl/index.php?n=9014
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
jarek1182
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 70

PostWysłany: 2009-05-29 , 09:43:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukk napisał:
żeby ci jeszcze bardziej namieszac Wink ---> http://www.fotopolis.pl/index.php?n=9014


Fakt. Namieszałeś Shocked Smile
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
kellindil
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 21

PostWysłany: 2009-05-30 , 10:50:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem czy ktoś już wspominał ale mnie np przy olku wadzi duży crop x2, fotografując często w domu w aranżowanym mini studio po prostu przy takim cropie brakuje mi często miejsca by focić ludzi z ogniskową od 50mm w górę. Szumy to też kicha.. natomiast mój e-510 mimo ze szumi tragicznie to jednak jest całkiem wygodny, mały i lekki, dobrze się go trzyma i łatwo operuje, szkoda tylko że bardzo mały wizjer to też kicha;) na dzień dzisiejszy pomyslalbym o canonach, albo 40d albo któryś z trzycyfrowych ale za to przy przesiadce nie trzeba zmieniac wszystkich szkieł (pewny nie jestem jak tam z mocowaniami ale tak mi się wydaje;)) pozdrawiam
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
znoof
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 04 Paź 2001
Posty: 342

PostWysłany: 2009-05-30 , 11:03:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak, canony sa super fajne, to chyba najlepsze aparaty na rynku.
maja tyle roznych funkcji, najbardziej podobaja mi sie te male srebrne haczyki po obu stronach korpusu,
mozna przyczepic do nich pasek
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
jarek1182
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 70

PostWysłany: 2009-05-30 , 18:31:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj miałem okazję potrzymać 40d i powiem tylko tyle, że rozmiar i układ w dłoni odpowiada mi w 100% (mam dosyć duże dłonie Razz). Dlatego kupię 450d Smile tańszy jak na początek a potem przesiądę się MOŻE na 5d Cool
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
jarek1182
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 70

PostWysłany: 2009-06-01 , 16:39:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przeglądałem zdjęcia na http://pl.pixel-peeper.com/adv/?lens=44&camera=871&perpage=30&focal_min=none&focal_max=none&aperture_min=none&aperture_max=none&iso_min=none&iso_max=none&exp_min=none&exp_max=none&res=3 i powiem szczerze, że zdjęcia z nikona d60 robione tanim obiektywem są bardzo dobre jak na moje oko, a co do canona mam wrażenie, że prawie wszstkie obiektywy mydlą Smile
Jeżeli na podstawie tych wszystkich zdjęć miałbym wyberać to teraz moja uwaga kieruje się na nikona d60 Very Happy Shocked

będę się długo zastanawiał aż wybiorę Smile no i te z olka520 nieźle wyglądają Smile Rolling Eyes
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
hose
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 06 Sie 2005
Posty: 405

PostWysłany: 2009-06-01 , 16:52:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarek1182 napisał:
przeglądałem zdjęcia na http://pl.pixel-peeper.com/adv/?lens=44&camera=871&perpage=30&focal_min=none&focal_max=none&aperture_min=none&aperture_max=none&iso_min=none&iso_max=none&exp_min=none&exp_max=none&res=3 i powiem szczerze, że zdjęcia z nikona d60 robione tanim obiektywem są bardzo dobre jak na moje oko, a co do canona mam wrażenie, że prawie wszstkie obiektywy mydlą Smile
Jeżeli na podstawie tych wszystkich zdjęć miałbym wyberać to teraz moja uwaga kieruje się na nikona d60 Very Happy Shocked

będę się długo zastanawiał aż wybiorę Smile no i te z olka520 nieźle wyglądają Smile Rolling Eyes


D60 to końcówka produkcji, za chwilkę przestana go robić, odpuść sobie, po za tym jest po prostu słaby.

Jeśli Nikon to tylko D5000, D90 lub D300, wyżej nie mówię bo to kosmos cenowy dziś.
Jeśli Cie nie stać to kup trzycyfrowego Canona i już nie marudź. Mają dobre matryce, do kijowej ergonomii się przyzwyczaisz a obiektyw dobry zawsze można podłączyć i masz możliwość robienia naprawdę dobrych fot, może nie super wygodnie ale efekt do osiągnięcia możliwy i brak ograniczeń sprzętowych jak np. słabe wysokie iso w D60.
Wink
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach