zapamiętaj

FORUM - Fight Club - ODWET - dziecinada :-[


Idź do strony 1, 2  Następny  
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rafiso
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 17

PostWysłany: 2009-05-10 , 07:55:08    Temat postu: ODWET - dziecinada :-[ Odpowiedz z cytatem

Witam,

chciałbym poruszyć temat pewnie nie nowy, ale cały czas aktualny: Wystawianie niskich ocen, bez żadnego merytorycznego uzasadnienia w odwecie za niekorzystny komentarz.

Kilka dni temu niejaki "michalmroz" wystawił kilka swoich - powiedzmy delikatnie niepierwszej jakości - zdjęć, które pozwoliłem sobie skomentować. Dwa z nich szybko opściły Oph (użytkownik je usunął) zaś jedno zostało http://onephoto.net/?id=583252#583252. To także pozwoliłem sobie skomentować do czego mam święte prawo. W zamiam za to w odwecie "michalmroz" wystawił mi oceny do moich zdjęć jednocześnie, absolutnie ich nie uzasadniając. Dla wyjaśnienia: nie mam nic przeciwko ocenianiu, sam chętnie z tego korzystam, ale każda ocena moim zdaniem wymaga uzasadnienia, choćby w kilku słowach. Sam każdą uzasadnioną merytorycznie ocenę analizuję i wyciągam wnioski. Tymczasem wstawianie ocen w odwecie jest po prostu dziecinadą i należy tę patologię tępić w zarodku.

Moja prośba zatem do wszystkich O-pehowców dotyczy sposobu piętnowania takich userów. Może macie jakiś sposób? Administracja raczej problemem się nie zajmuje, poprosiłem o zablokowanie konta tego usera, ale raczej nic z tego nie będzie. Więc możę Wy macie jakieś pomysły. Ja osobiście zapamiętam takich userów i przy każym ich zdjęciu nie omieszkam im to przypomnieć...

Pozdrawiam
R
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
drzeck
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 57

PostWysłany: 2009-05-10 , 09:03:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam się z Tobą, ale nie ma złotego środka na takich odwetowców,
jedynym dostępnym jest blokowanie oceniania co sam stosuję od jakiegoś czasu...

pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
failsafe
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 23 Lis 2001
Posty: 183

PostWysłany: 2009-05-10 , 09:14:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zablokuj ocenianie
ja sobie wymyśliłem, że skoro przeszkadzają mi złe oceny, to dobre także
mnie od odwetowców bardziej drażnią ciapaki, które łażą po ophu i strzelają dziewiątkami. Jedni i drudzy sprawili, że ocena ma zerową wartość.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
kobietaniepowazna
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 20 Kwi 2005
Posty: 509

PostWysłany: 2009-05-10 , 09:29:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co pomoze zablokowanie odwetowca po jego akcji?Smile....chyba nic

...ja mysle, ze nalezy po prostu nie zwarcac uwagi na takie osoby, im mniej wykarzesz zainteresowania tym szybciej mu sie to znudzi, dowodow nie masz zadnych, ze to odwet wiec tepic tego sie tak doslownie nie da. Te oceny to przeciez tez zabawa jest, a ze tam jedna czy dwie wpadna od zawistnych istot, to chyba trzeba sie z tym pogodzic, swoja ocene rozpatrywac na podstwie tego co napisza i postawia ci osoby, ktore sa dla ciebie jakims autorytetem, i przedewszytskim traktowac to wszytsko z przymruzeniem oka a nie na powaznie Exclamation Exclamation Wink
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
rafiso
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 17

PostWysłany: 2009-05-10 , 09:47:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chcę blokować oceniania, bo sam oceniam... uważam, że to dobra forma uzupełniająca komentarz... Hrabciu, masz rację... oczywiście, że to zabawa, wielkiej wagi do tego nie przywiązuję Wink, szat nie drę... ale o jakiś poziom kultury tego portalu dbać trzeba... Wink) i administracja powinna w tym pomóc i coś wymyślić w tej materii...
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
hose
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 06 Sie 2005
Posty: 405

PostWysłany: 2009-05-10 , 14:10:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pamiętaj że ocena świadczy tyleż samo o zdjęciu co o oceniającym...
im zdjęcie lepsze a cena gorsza tym gorzej oceniający wypada "w świetle"..Wink
ja mam tak z trójką od kontrapunkta..to oceniający się nie popisał, nie fotograf ;D
olej to
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
kobietaniepowazna
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 20 Kwi 2005
Posty: 509

PostWysłany: 2009-05-10 , 14:59:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

slabo mi sie robi jak takie glupoty czytam hose, ktore wypisujesz, a co to autor od razu wie czy jegoi fotka dobra jest i jak powinni oceniac ja ogladajacy?...jaki ty madry jestes, a to zdjecie z trojka, to naprawde nie ma sie czym popisywac hose,ale artysta wielki tylko oceniajacy sa idiotami Twisted Evil
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
kontrapunkt
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 399

PostWysłany: 2009-05-10 , 16:33:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hose,fotografujesz od 3 lat, a ego masz bardziej rozdymane od ennio i dziadka razem wziętych
trochę pokory
to ,że liznełeś trochę szopa i napisałeś 50 k komentarzy, nie świadczy o tym,że jesteś genialnym fotografem
a plankton typu kontrapunkt niech nie śmie oceniać mistrza tak nisko

a ,co mnie bardzo zaskoczyło, to twoja agresywność w stosunku do innych spoza twa userów ,zawieranie koalcji i zbiorowy nieobiektywny atak ( vide colombo)

<eot>
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
rafiso
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 17

PostWysłany: 2009-05-10 , 18:11:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy możecie podejmować temat, który poruszyłem a nie obrzucać się inwektywami? Dzięki :-/
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
znoof
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 04 Paź 2001
Posty: 342

PostWysłany: 2009-05-10 , 18:22:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po adresie IP, mozna dojsc do adresu zamieszkania osobnika, ktory Ci jedynkuje konto.
mozna wowczas pojechac osobiscie, stluc mu morde, - albo posluzyc sie serwisem firmy "Piszczel" ale oni biora 200 zl od pobicia.
Firma Piszczel ma pracownikow we wszystkich wiekszych miastach Polski.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
brl
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 28 Paź 2004
Posty: 114

PostWysłany: 2009-05-10 , 19:36:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mozna tez dac na msze w intencji, zeby delikwent wziął i szczezł
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
kontrapunkt
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 399

PostWysłany: 2009-05-10 , 19:42:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rafiso

a ja zauważyłem inną dość dziwną cechę u ciebie podczas oceniania zdjęć
wpierw wytykasz autorowi listę kardynalnych błędów typu ostrość,kadr,niebo, światło
a potem wystawiasz zawyżoną jak na te wady ocenę

ze strachu ?
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
rafiso
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 17

PostWysłany: 2009-05-10 , 20:06:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ocena zdjęcia to nie tylko technika, błędów może być bardzo dużo, ale jeśli zdjęcie mi się podoba albo widzę potencjał - oceniam za całość wrażenia...
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
kobietaniepowazna
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 20 Kwi 2005
Posty: 509

PostWysłany: 2009-05-10 , 20:50:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poklocmy sie teraz jakos tak powaznie, kto z nas ocenia najgorzej a kto najlepiej!!; Mr. Green


:::potem wydlubiemy sobie jakos oryginalnie oczy widelcami ( jak sie spotkamy Wink )
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
hose
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 06 Sie 2005
Posty: 405

PostWysłany: 2009-05-10 , 21:21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kontrapunkt napisał:
Hose,fotografujesz od 3 lat, a ego masz bardziej rozdymane od ennio i dziadka razem wziętych
trochę pokory
to ,że liznełeś trochę szopa i napisałeś 50 k komentarzy, nie świadczy o tym,że jesteś genialnym fotografem
a plankton typu kontrapunkt niech nie śmie oceniać mistrza tak nisko

a ,co mnie bardzo zaskoczyło, to twoja agresywność w stosunku do innych spoza twa userów ,zawieranie koalcji i zbiorowy nieobiektywny atak ( vide colombo)

<eot>


kontrapunkt.. idąc Twoim tokiem rozumowania nie powinieneś w ogóle się tu odzywać, nie masz ku temu mandatu.
agresywność, twa, koalicja, genialny, plankton..??!..aż takie masz kompleksy?..Wink
nie mam zamiaru więcej tu z Tobą dyskutować, nie mamy o czym.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach