zapamiętaj

FORUM - Technika, sprzęt, obróbka - obietyw do Nikona


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny  
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
antares2
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 20 Sty 2005
Posty: 12

PostWysłany: 2009-04-11 , 13:31:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

XXX

Ostatnio zmieniony przez antares2 dnia 2009-04-11 , 13:38:21, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
antares2
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 20 Sty 2005
Posty: 12

PostWysłany: 2009-04-11 , 13:34:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kobietoniepoważna, a kim on jest? ;)

Pozdrawiam Wszystkich Świątecznie !
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
hose
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 06 Sie 2005
Posty: 405

PostWysłany: 2009-04-11 , 15:05:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

antares2 napisał:
Fotografów, (czy lepiej miłośników fotografii), można podzielić na kilka grup. Są wśród nich fotografowie, którzy posługują się średniej klasy sprzętęm, a potrafią stworzyc wspaniale obrazy, które przez lata zachwycają swoim niepowtarzalnym urokiem, (to człowiek robi zdjęcia, nie aparat). Są i "sprzętowcy", obkupieni akcesoriamii za grube pieniądze, którzy ciągle testuja swój sprzet i zawsze będą marudzić, że zdjęcia nie wychodzą - malkontenci z najniższej półki. Mój kolega, fotograf powiedział ostatnio ze wstyd pokazywać się teraz na ślubie z D70, a zaraz po swojej premierze był jedną z gwiazd pierwszej wielkosci - pytanie, czy obecnie zdjecia z niego nie zasugują na uwagę? A co ze sprzetem z lat 80-tych, czy wcześniejszych ? Czy klasyczne obrazy np. z konkursów WPP nadaja się teraz do kosza, bo zostały wykonane archaicznymi maszynamii ?
Trochę zdrowego razsądku Smile


Mylisz pojęcia kolego.
Jeśli mówimy o zdjęciach ślubnych to mówimy również o konkurencji a jeśli mówimy o konkurencji to powiem Ci że z tym swoim D70 który kiedyś tam był "mistrzem świata czegoś tam" żebyś nie wiem ile miał talentu w ciemnym kościele z D3/D700/D300 nie masz nic do powiedzenia, a różnicę w zdjęciach ślepy zauważy.
Laik może nie mieć pojęcia o plastyce obrazu otrzymanej z drogiego obiektywu i z doświadczenia wiem że zdjecia z jasnych szkieł o małej GO nie cieszą się jeszcze na naszym rynku popularnością bo cioci Władzi z 3 rzędu nie widać ale puszka to puszka, nie opowiadaj ludziom głupot bo pieniądze wydadzą niepotrzebnie (chyba ze taki sprzedajesz akurat na allegro, wtedy rozumiem)

Mokrych jajek życzę Very Happy
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
egoiste
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 17 Maj 2002
Posty: 12

PostWysłany: 2009-04-11 , 17:13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hose Smile Ty praw
nie ma sie co spierac , jesli ktos nie widzi roznicy miedzy D70 a D300 albo D700 to niech nie przeplaca przeszedlem wlasnie ta droga , zaczybnalem od F100 , pozniej 70-ka .... itd do D300 , roznica w zdjeciach z kosciola jest olbrzymia
ostatnio widzialem czyjes slubne z kosciola i sali ,.,... tragedia wialo straszna , walone lampa na wprost, cienie ... , kompletna czern z tylu , pstrykane D200 na ISO 200 ... przy przyslonie 5,6... czasami ISO 400 .... , dobrym aparatem bediesz mial ta sama jakosc przy ISO 1600 , zapniesz jasna stalke , bedziesz pstrykac przy f2 ... ile to swiatla wiecej na fotach ?
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
antares2
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 20 Sty 2005
Posty: 12

PostWysłany: 2009-04-11 , 18:56:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Egoiste, bo pewna grupa "fotografów ślubnych" to przypadkowi ludzie. Ot, kupił ktoś lustrzankę i wymyślił sobie zarobki na weselach.
Hose, ja D70 pdałem jako przykład i jestem świadom różnic, bo także przechodziłem tą klasę zanim znalazłem sie w przedziale który wymieniasz później. Pytam tylko, czy zdjęcia zrobione dawnymi modelami są dla Ciebie nic nie warte? Czy całe pokolenia świetnych fotografów stworzyło bezsensowne gnioty, bo technicznie nie dorównują plikom np. z D3x? Proszę, odpowiedz mi na to.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
antares2
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 20 Sty 2005
Posty: 12

PostWysłany: 2009-04-11 , 19:53:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kończąc na dzisiaj, Życzę Wszystkim Użytkownikom OPH Pogodnych i Radosnych Świąt Wielkiej Nocy, a także odpoczynku od korpusów, obiektywów i całego gractwa które czasami targamy za sobą :)
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
hose
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 06 Sie 2005
Posty: 405

PostWysłany: 2009-04-12 , 11:24:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

antares2 napisał:
Egoiste, bo pewna grupa "fotografów ślubnych" to przypadkowi ludzie. Ot, kupił ktoś lustrzankę i wymyślił sobie zarobki na weselach.
Hose, ja D70 pdałem jako przykład i jestem świadom różnic, bo także przechodziłem tą klasę zanim znalazłem sie w przedziale który wymieniasz później. Pytam tylko, czy zdjęcia zrobione dawnymi modelami są dla Ciebie nic nie warte? Czy całe pokolenia świetnych fotografów stworzyło bezsensowne gnioty, bo technicznie nie dorównują plikom np. z D3x? Proszę, odpowiedz mi na to.


Uważam że utalentowanemu fotografowi np. D300/700/3 pomaga a D50/70/80 przeszkadza w robieniu dobrych zdjęć w trudnych warunkach.
Wypowiadamy się na forum w dziale "Technika, sprzęt, obróbka", nie opowiadajmy więc bajek o talencie..zostawmy to na dział "fotografia"
Człowiek pytał jaki sprzęt kupić za małe pieniądze w celu robienia ślubów. Na dzisiejszym rynku nie ma czego szukać w kościele z D50/70/80+kit+lampa. Nie ma się co czarować.

PS
Nie wypowiadam się o Canonach.. nie miałem, nie mam i nie wiadomo czy będę miał.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
zapolska
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 225

PostWysłany: 2009-04-12 , 12:09:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W teorii to każdy bonzo (hose szczególnie znany z tych przywar, ale lubię go);
a jakby tak poprzeć czymkolwiek własnego autorstwa ślubnego pod zamieszczonym tekstem ?
Edycja zabrania takich wtrętów ?

P.S. Karmazyniec jeden to i ze 30 sztuk wymieszać potrafi dotekściarsko...
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
zwitter
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 3

PostWysłany: 2009-06-03 , 00:30:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm...
No dawno tu nie zaglądałem i tak szczerze mówiąc liczyłem na kilka odpowiedzi a tu się mała dyskusja rozpętała.
Osobiście uważam, że body jest ważne ale nie najważniejsze. Myślę, że najważniejszy jest obiektyw dlatego o niego pytałem.
Hose pisał, że sprzęt jego jakość cena itd. to podstawa. No nie zgodzę no. Przykład osobisty... Canon A610 taki zabawkowy aparacik a jednak udaje mi się co jakiś czas zrobić zdjęcia które uważam za całkiem dobre. I nie tylko ja tak uważam. Fotografowałem tym czymś u znajomych na dyskotece i byli zadowoleni i ja również bo udało się uchwycić to co chciałem (oświetlenie nie porównywalnie trudniejsze niż w kościele), na koncercie na świeżym powietrzu wieczorowo-nocną porą i też się podobały i mnie i zespołom. Przykład nie osobisty... fotografia otworkowa. Pudełko po butach z dziurką i klisza. Niby nic a jak się wie co i jak to zdjęcia obłędne.
Rozpisał się, powymądrzał i serdecznie podziękował za wszystkie odpowiedzi.
Jednak nie ma lepszego forum od OPH Smile
A co do samego sprzętu D80 zostały tylko używane, D90 nie chcę, a D700 za drogi. Jednak dalej ciągnie mnie do Nikona i tak pewnie zostanie
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
zapolska
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 225

PostWysłany: 2009-06-03 , 05:32:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

D300 ???
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
calme
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 11 Lip 2005
Posty: 79

PostWysłany: 2009-06-03 , 05:52:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

D300 można spokojnie oblecieć ślub z dobrymi wynikami Wink
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
hose
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 06 Sie 2005
Posty: 405

PostWysłany: 2009-06-03 , 08:40:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zwitter napisał:
Hmm...
No dawno tu nie zaglądałem i tak szczerze mówiąc liczyłem na kilka odpowiedzi a tu się mała dyskusja rozpętała.
Osobiście uważam, że body jest ważne ale nie najważniejsze. Myślę, że najważniejszy jest obiektyw dlatego o niego pytałem.
Hose pisał, że sprzęt jego jakość cena itd. to podstawa. No nie zgodzę no. Przykład osobisty... Canon A610 taki zabawkowy aparacik a jednak udaje mi się co jakiś czas zrobić zdjęcia które uważam za całkiem dobre. I nie tylko ja tak uważam. Fotografowałem tym czymś u znajomych na dyskotece i byli zadowoleni i ja również bo udało się uchwycić to co chciałem (oświetlenie nie porównywalnie trudniejsze niż w kościele), na koncercie na świeżym powietrzu wieczorowo-nocną porą i też się podobały i mnie i zespołom. Przykład nie osobisty... fotografia otworkowa. Pudełko po butach z dziurką i klisza. Niby nic a jak się wie co i jak to zdjęcia obłędne.
Rozpisał się, powymądrzał i serdecznie podziękował za wszystkie odpowiedzi.
Jednak nie ma lepszego forum od OPH Smile
A co do samego sprzętu D80 zostały tylko używane, D90 nie chcę, a D700 za drogi. Jednak dalej ciągnie mnie do Nikona i tak pewnie zostanie


zwitter, powiem krótko bo głupoty piszesz
Dawaj z tym swoim canonem A610 do mnie a wezmę Cie na ślub, porównamy zdjecia po.
Robiłem kiedyś gorszym sprzętem niż obecne D300 i wiem jaka to mordęga.
Albo nie wiesz o czym piszesz albo dla zasady "nikt nie będzie nam mówił że białe jest białe a czarne - czarne"
Niech Bóg ma w opiece Twoich klientów.

PS
sory ale mnie wnerwia jak ktoś pisze bzdury o fotografii otworkowej albo kompaktach w kontekście ślubów


__________________________________
Do zapolskiej
1. nie chce mi się*
2. nie umiem*
3. mam własna stronę internetową*

*niepotrzebne skreślić
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
kontrapunkt
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 399

PostWysłany: 2009-06-03 , 16:40:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolega zadał konkretne pytanie
a znowu jak to jest nagminne w sieci
musi odpowiedz na nie wyłuskiwac sposród bełkotu nie na temat
szkoda

mz zadane pytanie "jaki sprzęt do zdjęć ślubnych" nie jest pytaniem szzegółowym
gdyż zdjęcia śubne mogą być plenerowe,studyjne oraz w obiektach
i nie załatwi się tego wszystkiego jednym szkłem i sabinką 600

ale do chałturek w kościele - pewnie wystarczy


I jeszcze jedno, w pytaniu jaki sprzęt nigdy nie pada odpowiedź o .... legalnym oprogramowaniu do obróbki zdjęć
(bo po co komuś panna młoda z opryszczką)

a to właśnie program do obróbki jest najbardziej potrzebnym "sprzętem"

No chyba,że się jest Soyem

PS

przy okazji pozdrawiam szanowne dwie opehowiczki z chałturki w kościele naramowickim z 23.05
i zastanawiam się, czy zastosowany dyfuzor w nikonie d50 przy sigmie 70-300 spełnił swoją funkcję
bo raczej cieńko to widzę

Wink
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
beny
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 162

PostWysłany: 2009-06-03 , 20:07:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kobietaniepowazna napisał:
z ciekawosci pytam...co to jst to body?... Shocked

http://www.allegro.pl/search.php?string=Body&category=1472&category=55200
http://www.ceneo.pl/Body
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
jarek1182
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 70

PostWysłany: 2009-06-10 , 17:35:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

beny napisał:
kobietaniepowazna napisał:
z ciekawosci pytam...co to jst to body?... Shocked

http://www.allegro.pl/search.php?string=Body&category=1472&category=55200
http://www.ceneo.pl/Body


Cholera, a ja cały czas myślałem, że jest to puszka aparatu... no cóż człowiek uczy się całe życie i będę musiał sobie kupić body żeby robić zdjęcia w body Wink
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach