zapamiętaj

FORUM - Fight Club - ja "Tanga" nie tańczę


Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny  
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
figa
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 21 Wrz 2004
Posty: 184

PostWysłany: 2009-02-04 , 21:43:30    Temat postu: ja "Tanga" nie tańczę Odpowiedz z cytatem

Mrożkowski "Edek" opanował galerię.
Gnioty, które zalewają Oph to nic w porównaniu z tym, co dzieje się na forum i pod zdjęciami. Powszechne chamstwo i rozpasanie... Mam wrażenie, że bon ton przestał obowiązywać.
Ja się boję takiego Onephoto. "Edków" się boję...
Czy nowa "jakość" wyzwoliła w Userach to, co jest skutkiem ubocznym "człowieczeństwa"?: "popierdywania", "bekcnięcia", "mlaskanie" itp.?
Brrrrr..

figa


PS. Do zrozumienia powyższych refleksji potrzebna jest znajomość lektury.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
kobietaniepowazna
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 20 Kwi 2005
Posty: 509

PostWysłany: 2009-02-04 , 23:10:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobrze..nie denerwuj sie tak figa, kazdy z nas przechodzi teraz teleportacje inaczej Laughing ...!

obiecuje, ze nie bede puszczala juz bakow nigdy wiecej na forum!... Embarassed Embarassed ( chociaz byly ogromne i rozowe:)... Twisted Evil

...bardzo cie lubie i uwazam, ze masz racje!!!

a teraz napisz jak ty widzisz nowy bon ton na forum! Rolling Eyes Question
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
figa
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 21 Wrz 2004
Posty: 184

PostWysłany: 2009-02-05 , 09:58:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kobietoniepoważna, to były metafory Smile
ale OK...

no spójrz, ogólnie jest kicha pod każdym względem, prawda?
zastanawiam się, czy wszyscy na "coś" czekamy (zmianę, powrót do tego, co było, znak z redaktorskich niebios), czy się raczej poddaliśmy..., ja sama jestem rozdarta i chyba po cichutku z nadzieją czekam na przebudzenie
nie wiem, jak z tego można by wybrnąć
chyba wiele zależy od nas, by powrócił dawny duch galerii (w miarę możliwości); sporo osób (starszych stażem, Userów, dobrych fotografów) nie wstawia zdjęć, a może warto ożywić fotograficznie Onephoto, do tego zacząć komentować (choć kilka zdjęć dziennie) rzeczowo i na temat
sami robimy tutaj małe bagienko i pozwalamy na gnioty oraz trollowanie


Rolling Eyes fi.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
qalimar
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 05 Gru 2002
Posty: 53

PostWysłany: 2009-02-05 , 10:34:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

figa napisał:


no spójrz, ogólnie jest kicha pod każdym względem, prawda?
zastanawiam się, czy wszyscy na "coś" czekamy (zmianę, powrót do tego, co było, znak z redaktorskich niebios), czy się raczej poddaliśmy..., ja sama jestem rozdarta i chyba po cichutku z nadzieją czekam na przebudzenie
nie wiem, jak z tego można by wybrnąć
chyba wiele zależy od nas, by powrócił dawny duch galerii (w miarę możliwości); sporo osób (starszych stażem, Userów, dobrych fotografów) nie wstawia zdjęć, a może warto ożywić fotograficznie Onephoto, do tego zacząć komentować (choć kilka zdjęć dziennie) rzeczowo i na temat
sami robimy tutaj małe bagienko i pozwalamy na gnioty oraz trollowanie


Rolling Eyes fi.


Pozwólcie, że się wtrącę do dyskusji. Stare oph miało swój urok. W porównaniu do innych okolicznych galerii przyciągało ludzi myslących i cieszących się fotografią. To nic, że były w nim kłótnie, obrażania się, wojny podjazdowe, walki na noże, ale mimo tego nie zatraciliśmy swojego charakteru. A jak jest teraz? Mogę powiedzieć o własnych wrażeniach- zrobiło się słodko- kwaśno jak w sosie Uncle Ben. Niejadalnie rzekłbym. Urawniłowka. Począwszy od landrynkwatej grafiki rodem z plfoto i obiektywnych pomieszanych z kolorkiem bladoniebieskim skończywszy na błędach jakie nam zaserwowano. Nie wstawiam zdjęć, wkurza mnie to nowe niestrawne, wkurza mnie marazm i breja w jaką popadła ta nowa landryna. Jedynie forum o dziwo tętni życiem. Na co czekam? Przynajmniej na poprawę tego, co zostało spieprzone i doprowadzenie całości do w miarę sensownie działającej maszynki. Dziwicie się, że jest jak jest? Ludzie widząc, to co się stało zwyczajnie stracili zapał i chęci, aby tu wstawiać zdjęcia. I cokolwiek komentować- sorry, ale jak widzę te wodotryski w postaci tabelek, wykresików i innych pierdół, to krew mnie zalewa i tracę ochotę na cokolwiek. To zwyczajny przerost formy nad treścią- zdjęcie na być sednem, a nie wodotryski wokół. Ponadto potrzebne jest zaangażowanie redakcji- tak jak było kiedyś. Od tego właśnie powinno się zacząć.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
admin
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 14 Lis 2001
Posty: 502

PostWysłany: 2009-02-05 , 10:42:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

obawiam się, że każdy zauważa to, co ma ochotę zauważać. nie wydaje mi się, żeby zdjęcia straciły na ważności kosztem "wodotrysków", o których piszesz. nowe OPH otrzymało po prostu podstawowe mechanizmy, w które "wyposażone" są współczesne galerie internetowe. siła przyzwyczajenia do starego serwisu jest ogromna, bo też przez wiele lat nic w nim nie zmieniano. stąd też część reakcji użytkowników. prace nad skórką w stylu starego OPH trwają.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
qalimar
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 05 Gru 2002
Posty: 53

PostWysłany: 2009-02-05 , 10:52:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

admin napisał:
obawiam się, że każdy zauważa to, co ma ochotę zauważać. nie wydaje mi się, żeby zdjęcia straciły na ważności kosztem "wodotrysków", o których piszesz. nowe OPH otrzymało po prostu podstawowe mechanizmy, w które "wyposażone" są współczesne galerie internetowe. siła przyzwyczajenia do starego serwisu jest ogromna, bo też przez wiele lat nic w nim nie zmieniano. stąd też część reakcji użytkowników. prace nad skórką w stylu starego OPH trwają.


Adminie, zaznaczyłem na wstępie, ze mogę podzielić się tylko własnymi wrażeniami o których to napisałem. Subiektywnymi jak najbardziej. Zdaję sobie sprawę z tego, że jeszcze się taki nie urodził, który by wszystkim dogodził. Niemniej uważam, ze wylano dziecko z kąpielą. Przynajmniej na razie. Wodotryski niestety zaciemniają obraz- nie mam nic przeciwko nim, ale one mają pomagać i urozmaicać, a nie zwyczajnie przeszkadzać. No i te podstawowe mechanizmy powinny działać naprawdę, a nie być popsute od początku, bądź tylko udawać, że działają. Wiele o ich sprawności napisano na tym forum. Ze swojej branży mogę je przyrównać do sprawności naszych wspaniałych i drogich F-16.Wink
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
figa
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 21 Wrz 2004
Posty: 184

PostWysłany: 2009-02-05 , 10:56:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Począwszy od landrynkowatej grafiki rodem z plfoto i obiektywnych pomieszanych z kolorkiem bladoniebieskim" - dzięki Qal Surprised
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
admin
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 14 Lis 2001
Posty: 502

PostWysłany: 2009-02-05 , 10:58:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dlatego z miłą chęcią włączam się do dyskusji, jeżeli wypowiedzi są podparte rzeczowymi argumentami. niestety, większość wiadomości to biadolenie w stylu "nie bo nie".

owszem, nowa wersja nie jest wolna od błędów, ale podejrzewam, że niewielu użytkowników zdaje sobie sprawę z ogromu pracy, jaki został włożony w projekt. to nie jest zwykła strona jakich wiele w sieci, lecz duża galeria tworzona przez dużą społeczność. jeżeli ktoś ma jakieś wątpliwości odnośnie naszych intencji, to zapewniam raz jeszcze, że naszym celem nie jest zniszczenie OPH i nawet przez chwilę nie rozważaliśmy takiej opcji.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
qalimar
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 05 Gru 2002
Posty: 53

PostWysłany: 2009-02-05 , 11:05:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W to nie watpię Adminie- po co niszczyć? Ale, czy nie byłoby prościej zaadoptować działający i sprawdzony engine np z obiektywnych i przerobić go pod klasyczne oph? Zmienić na wstępie grafikę, układ strony itd? Możliwości tu jak i tam są bardzo podobne. Zaoszczędziłoby to zgryzot zarówno twórcom, jak i userom. Tworzenie czegoś nowego od podstaw, zawsze napotyka trudności- ten proces można rozłożyć na jakiś dłuższy czas i stopniowo wprowadzać zmiany. Lepiej ulepszać coś, co działa, niż prototyp.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
slomka
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 20 Kwi 2006
Posty: 271

PostWysłany: 2009-02-05 , 11:08:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest też taki aspekt - część osób nie wstawia zdjęć na nowe oPh, bo odzierane są z jakości.
W starej galerii, gdy wstawialiśmy zdjęcie 245 KB, mieliśmy pewność, że po powieszeniu nie zmieni się jego jakość.
W chwili obecnej, zdjęcie traci co najmniej połowę jakości (np. moje "Brzydkie Kaczątko" miało 346 KB, po powieszeniu zostało z niego tylko 153 KB).

Pojutrze minie miesiąc od wprowadzenia nowego oPh, a w tej podstawowej kwestii (by system nie masakrował powieszonych zdjęć) nic nie uległo zmianie.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
admin
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 14 Lis 2001
Posty: 502

PostWysłany: 2009-02-05 , 11:16:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

qalimar napisał:
W to nie watpię Adminie- po co niszczyć? Ale, czy nie byłoby prościej zaadoptować działający i sprawdzony engine np z obiektywnych i przerobić go pod klasyczne oph? Zmienić na wstępie grafikę, układ strony itd? Możliwości tu jak i tam są bardzo podobne. Zaoszczędziłoby to zgryzot zarówno twórcom, jak i userom. Tworzenie czegoś nowego od podstaw, zawsze napotyka trudności- ten proces można rozłożyć na jakiś dłuższy czas i stopniowo wprowadzać zmiany. Lepiej ulepszać coś, co działa, niż prototyp.


kwestia przepisania np. silnika Obiektywnych nie wchodziła w grę od początku, bo to kompletnie inny serwis, z innymi rozwiązaniami, podobnie jak Plfoto, a ze starego engine'a OPH nic się nie dało wykorzystać. w sferze planowania zazwyczaj dużo rzeczy wygląda na proste i możliwe do załatwienia w krótkim okresie czasu, jednak kiedy przychodzi co do czego, to trzeba zweryfikować początkowe założenia. zmiany niestety wymagają czasu i cierpliwości. błędy są stopniowo poprawiane i dążymy do tego, żeby jak najszybciej je wyeliminować. rozumiemy frustrację użytkowników, ale nie zamierzamy tak łatwo złożyć broni.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
figa
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 21 Wrz 2004
Posty: 184

PostWysłany: 2009-02-05 , 11:16:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"W porównaniu do innych okolicznych galerii przyciągało ludzi myslących i cieszących się fotografią. To nic, że były w nim kłótnie, obrażania się, wojny podjazdowe, walki na noże, ale mimo tego nie zatraciliśmy swojego charakteru. A jak jest teraz? Mogę powiedzieć o własnych wrażeniach- zrobiło się słodko- kwaśno jak w sosie Uncle Ben. Niejadalnie rzekłbym. Urawniłowka. Począwszy od landrynkwatej grafiki rodem z plfoto i obiektywnych pomieszanych z kolorkiem bladoniebieskim skończywszy na błędach jakie nam zaserwowano. Nie wstawiam zdjęć, wkurza mnie to nowe niestrawne, wkurza mnie marazm i breja w jaką popadła ta nowa landryna. Jedynie forum o dziwo tętni życiem. Na co czekam? Przynajmniej na poprawę tego, co zostało spieprzone i doprowadzenie całości do w miarę sensownie działającej maszynki. Dziwicie się, że jest jak jest? Ludzie widząc, to co się stało zwyczajnie stracili zapał i chęci, aby tu wstawiać zdjęcia. I cokolwiek komentować- sorry, ale jak widzę te wodotryski w postaci tabelek, wykresików i innych pierdół, to krew mnie zalewa i tracę ochotę na cokolwiek. To zwyczajny przerost formy nad treścią- zdjęcie na być sednem, a nie wodotryski wokół. Ponadto potrzebne jest zaangażowanie redakcji- tak jak było kiedyś. Od tego właśnie powinno się zacząć."[/quote]

Właśnie o tym pisałam wyżej, że wiele zależy od nas. Nie ma fotografii, jest gadanie o niczym. A to można zmienić, strona techniczna strony to sprawa informatyków i właściciela.
Nie wiem, Qalimarze, dlaczego mój post tak Cię ubodnął, że musiałeś jakoś tam "dopiec" używając niefajnych epitetów w stosunku do moich ostatnich zdjęć? Dla jednych tandetą jest "landrynowata grafika w kolorze bladoniebieskim" dla innych zachód słońca (sory, ale nie mogłam sobie podarować; brak samokrytyki mnie denerwuje)...

fi.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
qalimar
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 05 Gru 2002
Posty: 53

PostWysłany: 2009-02-05 , 12:00:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

figa napisał:

Nie wiem, Qalimarze, dlaczego mój post tak Cię ubodnął, że musiałeś jakoś tam "dopiec" używając niefajnych epitetów w stosunku do moich ostatnich zdjęć? Dla jednych tandetą jest "landrynowata grafika w kolorze bladoniebieskim" dla innych zachód słońca (sory, ale nie mogłam sobie podarować; brak samokrytyki mnie denerwuje)...

fi.

Figuś, chyba źle mnie zrozumiałaś. Skupiłem się tylko i wyłącznie na nowym "wystroju"galerii i moich obserwacjach w tej materii, a nie poruszałem w najmniejszym stopniu tematu Twoich zdjęć, których nota bene ostatnio nie oglądałem. Sorry, że nowe oph kojarzy mi się z z niebieską landryną, ale mam prawo mieć takie wrażenie. Gdzie tu mam składać samokrytykę? No i dlaczego ubodnął? Post jak post, wyraziłaś swoje zdanie, ja w dyskusji swoje i zaznaczam, że bez żadnych w Twoją stronę przytyków- ani personalnych, ani zdjęciowych. Ok?Smile))
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
figa
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 21 Wrz 2004
Posty: 184

PostWysłany: 2009-02-05 , 12:09:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takim razie przepraszam.
Ale byłam świecie przekonana o Twych złych intencjach Wink
OK OK Embarassed
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
qalimar
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 05 Gru 2002
Posty: 53

PostWysłany: 2009-02-05 , 12:12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żaden problem o Pani... Very Happy
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach