zapamiętaj

FORUM - Technika, sprzęt, obróbka - pytanie o kompatybilność lamp


Idź do strony 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Następny  
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kozaxx
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 26 Lut 2005
Posty: 19

PostWysłany: 2011-01-03 , 09:55:42    Temat postu: pytanie o kompatybilność lamp Odpowiedz z cytatem

Krótko i na temat - czy lampy canona np.430exII,580ex są kompatybilne z aparatami nikona- np. d700?
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
dzidek
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 14 Paź 2002
Posty: 436

PostWysłany: 2011-01-03 , 10:23:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tzn. chciałbyś te lampy podpiąć do puszki Nikona ? Nie wydaje mi się. To są zupełnie różne systemy.
Można np. wyzwolić błysk w sabince nikonowskiej ( przez fotocelę ) ustawiając ją w SU4, a canonowski zestaw ( body i lampa ) w TTL "A" lub "M", ale żeby podpiąć Canona do Nikona ? Chyba nie.

Chociaż z drugiej strony - Polak potrafi Wink
Może jakiś mądry elektronik się wypowie.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
kozaxx
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 26 Lut 2005
Posty: 19

PostWysłany: 2011-01-03 , 10:35:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak na upartego to w sumie nie zależy mi nawet żeby te lampy w sanki wsadzać, tylko żeby się udało wyzwolić zdalnie (tyle że bez użycia dodatkowych narzędzi np. w nikonie w sankach sb900 jako główna i dwie canonowskie wyzwalane sterowane zdalnie podczerwienią z aparatu.

Trochę to dziwne wszystko wiem, ale mam teraz nikona i prawdopodobnie (choć nie na pewno) będę się przesiadać na 5dmkII, potrzebuję w chwili obecnej dwie dodatkowe lampy i mam dylemat, nie chciałbym kupować nikonów (choćby sb600) bo w planach jest przesiadka na canona, z drugiej strony nie wiem czy na pewno się przesiądę, poza tym lampy potrzebne mi są już, a w chwili obecnej mam tylko d700. Wymyśliłem więc, że może da się to jakoś zgrać.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
dzidek
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 14 Paź 2002
Posty: 436

PostWysłany: 2011-01-03 , 10:40:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie sądzę żeby o tej godzinie ktoś Ci tutaj coś rozsądnego powiedział.
Właź na fora Nikona i Canona, szukaj i pytaj. I ... módl się żeby Cię szowinizm jednych i drugich nie zabił Wink

A czemuż to kolega chce z Nikona zrezygnować ?
Ja jestem canoniarz, ale uważam system Nikona za lepszy.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
kozaxx
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 26 Lut 2005
Posty: 19

PostWysłany: 2011-01-03 , 10:53:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikon prawdopodobnie też zostanie, długo zastanawiałem się pomiędzy d700 i 5dmk2 no i padło na nikona. Pod względem fotografii jestem w 100% zadowolony i nie zamieniłbym na żaden inny, ale zawsze jest jakieś ale.... niestety. Sporo zajmuję się też filmowaniem i tu 5d ma coś czego niestety nie ma w d700 i czego nie da żadna kamera. Zastanawiam się jeszcze nad czekaniem na następce d700 i sam nie wiem co zrobić, 5dmk2 jest teraz w śmiesznych cenach, następca d700 pewnie będzie kosmicznie drogi, no i nie wiadomo kiedy się w końcu pojawi.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
dzidek
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 14 Paź 2002
Posty: 436

PostWysłany: 2011-01-03 , 11:09:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz, ja mam 5D i 5D Mk II, ale do głowy nie przyszłoby mi żeby nim filmy robić. W tym znaczeniu - Robić Dobrze. Na to potrzeba trzy razy tyle kasy co na samo body. Fakt, możliwość filmowania jak i jakość rejestrowanych scen oraz PŁYTKA GO ! są bardzo kuszące, jednak bilans wydatków skutecznie mnie z tego wyleczył.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
kozaxx
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 26 Lut 2005
Posty: 19

PostWysłany: 2011-01-03 , 19:18:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie przesadzałbym znowu z tymi wydatkami, nie planuję używać aparatu jako głównego źródła a jedynie jako dodatek do kamery, wystarczy więc body i dobry obiektyw żeby się pobawić, a dodatkowo będzie na stanie aparat z którym zawsze można wyjść na zlecenie zdjęciowe.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
dzidek
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 14 Paź 2002
Posty: 436

PostWysłany: 2011-01-03 , 19:27:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do zabawy owszem, ale wiesz ... kamery mają z reguły dobrą stabilizację obrazu, a filmy kręcone Canonem z ręki to raczej tylko hobbystycznie Wink
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
wayswoll
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Sie 2021
Posty: 352144

PostWysłany: 2021-09-02 , 05:35:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.ru
geartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ru
hangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.ru
journallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.ru
kondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.ru
languagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.ru
papercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.ru
rectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.ru
stungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.rutuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
Killersmile
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 29 Lis 2021
Posty: 291

PostWysłany: 2021-11-29 , 07:39:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

This is such a great blog. Thank you for sharing your talent with everyone. You are an inspiration. https://lawncarepensacolafl.com
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
looney
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Gru 2021
Posty: 302

PostWysłany: 2021-12-01 , 10:22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://breastaugmentationcoloradosprings.com GREAT
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
looney
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Gru 2021
Posty: 302

PostWysłany: 2021-12-01 , 10:27:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://breastaugmentationscottsdaleaz.com GREAT
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
wayswoll
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Sie 2021
Posty: 352144

PostWysłany: 2021-12-01 , 21:17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтgallduct.ruсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтинфосайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
idasanka
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 02 Gru 2021
Posty: 162

PostWysłany: 2021-12-02 , 05:47:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Good article, but it would be better if in future you can share more about this subject. Keep posting. permanent hair removal colorado springs
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
idasanka
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 02 Gru 2021
Posty: 162

PostWysłany: 2021-12-02 , 05:53:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Good article, but it would be better if in future you can share more about this subject. Keep posting. laser hair removal omaha cost
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Następny
Strona 1 z 18

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach