zapamiętaj

FORUM - Fotografia - co polecacie wlozyc do analoga?


Idź do strony 1, 2, 3 ... 30, 31, 32  Następny  
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
olala
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 15 Paź 2004
Posty: 16

PostWysłany: 2010-05-02 , 20:21:08    Temat postu: co polecacie wlozyc do analoga? Odpowiedz z cytatem

w zwiazku z tym, ze po raz pierwszy od dluzszego czasu zamierzam sie wypuscic z aparatem po ulicach, chcialam sie Was poradzic co polecacie wlozyc do analoga? do tej pory uzywalam tylko ilfordow - delta 400 i hp5 400, ale chcialabym sprobowac czegos innego. mozecie cos zarekomendowac? szukam np. czegos z dobrym kontrastem. ale tez czegos gladkiego jak aksamit. i czegos ziarnistego. a nawet czegos w kolorze (nigdy nie robilam w kolorze ewentualnie oprocz uzywania przypadkowo najzwyczajniejszej agfy kupionej w kiosku). bede wdzieczna za wszelkie rekomendacje z krotkim opisem czego sie mozna po filmie spodziewac.

pozdrawiam serdecznie, olala
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
havier
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 17 Paź 2004
Posty: 8

PostWysłany: 2010-05-02 , 21:06:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to zalezy jak obrobisz i gdzie naswietlisz...

Musisz dla konkretnego materialu wyrobic sobie obrobke.

Ja osobiscie bardzo lubie fp4 za delikatnosc i malokontrastowosc ( i to tez zalezy jak i w czym zamoczysz)
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
Qfel
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 19 Cze 2009
Posty: 17

PostWysłany: 2010-05-03 , 00:49:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej,
Zgadzam się z Havierem fp4 to świetny materiał. delikatne ziarenko
i piękne tony. Jest mało kontrastowy. Jak chcesz więcej kontrastu to naświetl
i wywołaj na 200.
Co do kontrastowych filmów polecam fuji neopan. A jak zależy Ci na szarościach to kodak tmax.
A i nie oddawaj filmów do labu bo na 90% otrzymasz kaszane. do wywoływania polecam
ilford lc29 dobry i wydajny wywoływacz.
Jak nie wołasz sama to polecam ilford xp2 film BW o dużej rozpiętości tonalnej do c-41
w labie go lepiej wywołają niż zwykłe BW,
Co do kolorów to fuji superia daje radę
świetny jest kodak potra, ale drogi.Pozdr:)
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
crim
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 446

PostWysłany: 2010-05-03 , 09:46:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pewnie niewielu cyfrowcow jeszcze pamieta/wie, ze nadal istnieja i maja sie dobrze filmy pozytywowe, dla pejzazu i wiekszej glebii koloru - niezastapione. nie wiem, jak z mozliwoscia wywolania w Polsce
osobiscie glownie uzywam je do crossa - provia100F (zielonkawy zafarb, piekny po korekcji), Agfa Precisa 100 (cudowny blekit nieba, gdy odsloniete), czasem Velvia (ciekawy pomaranczowy zafarb).
filmy pozytywowe sa mniej tolerancyjne na bledy naswieltenia niz niegatywy, stad jeszcze wieksza satysfakcja, gdy udane.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
olala
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 15 Paź 2004
Posty: 16

PostWysłany: 2010-05-04 , 09:37:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bardzo dziekuje za sugestie. problem w tym, ze filmy jednak nosze do labu. bardzo bym chciala sama popracowac w ciemni, ale niestety nic na ten temat nie wiem i nie udalo mi sie nikogo znalezc kto by mnie troche wdrozyl w temat... no, ale coz wszystko przede mna!... a tymczasem poprobuje sobie troche z Waszymi sugestiami. wielkie dzieki!
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
typhoon
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 2

PostWysłany: 2010-05-04 , 16:40:05    Temat postu: ... Ilford 125 ... Odpowiedz z cytatem

... jest być może tym czego szkuasz ... jak na niskie ISO jest w nim dużo "ziarna" ... ponadto zawsze można dodać "push" ... no i oczywiście pozostaje jeszcze procesowanie ...
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
jedenosiem50
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 101

PostWysłany: 2010-05-04 , 22:27:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z kororowych absolutnie nie pobita i bezkonkurencyjna pozostaje Reala. (musi być wołana w oryginalnej chemii, ew. Tetenala, w żadnym wypadku nie w zupie Kodaka)
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
havier
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 17 Paź 2004
Posty: 8

PostWysłany: 2010-05-05 , 09:42:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niech cie reka boska powstrzyma od noszenia b/w do zimnego procesu do labu!!!!!!!
dostaniesz cos co nie bedzie nawet przypominac twoich zdjec!
Lepiej znajdz jakiegos fotoamatora z twojego miasta.

To nie jest trudny proces. Przeczytaj na necie jak to sie robi i dzialaj. Naprawde to nie jest trudne i nie wymaga posiadania ciemni. Jedynie jakis ciemny pokoj na chwile do zaladowania koreksu.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
tuna
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 24

PostWysłany: 2010-05-05 , 13:52:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem gdzie mieszkasz, ale jeśli w Warszawie, to znam lab, w którym - moim zdaniem - wywołują całkiem przyzwoicie:
"Czarno-Białe" na Prostej... adres strony - http://www.czarno-biale.pl/sklep/
Zdrówki ;]
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
olala
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 15 Paź 2004
Posty: 16

PostWysłany: 2010-05-05 , 21:57:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tuna, dzieki za rekomendacje. niestety, ale od kilku lat nie mieszkam juz w wawie, a tu gdzie mieszkam (Bruksela) jakos nie udalo mi sie znalezc zadnego labu gdzie naprawde dostalabym jakosc jaka lubie. z szukaniem amatorow chetnych do wprowadzenia mnie w tajniki wlasnego wywolywania tez jakos na bakier. nawet nie wiem gdzie mozna kupic odpowiednie produkty. ale wyczailam, ze niedaleko mnie sa warsztaty fotograficzne gdzie pewnie uda mi sie kogos namierzyc.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
damianchrobak
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 31 Lip 2006
Posty: 1

PostWysłany: 2010-05-06 , 06:23:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bardzo lubie Kodaka TMAX 400, mocno kontrastowy i ostrosc mu poprawili:-)
pzdr
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
olala
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 15 Paź 2004
Posty: 16

PostWysłany: 2010-05-06 , 09:35:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki, wlasnie go zakupilam wczoraj Smile

a czy ktos moze focil na ilfordzie delta 3200. nigdy w zyciu nie uzywalam czegos podobnego, ale zakladam, ze na urlopie bede sporo lazic wieczorami i noca po miescie, wiec skusilam sie. jakies wrazenia?
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
crim
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 446

PostWysłany: 2010-05-06 , 14:08:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobre wrazenia. takim ziarnem nawet slepa kura nie pogardzi (ja wywolywalem w minilabie/rapid). pozniej wolalem neopana 1600, ale skonczyli go robic podobno. byl jeszcze chyba tmax 3200, ale nie mam doswiadczenia z nim. tmax 400 mozesz popchnac do 3200 (push 3 stops) bez wiekszych problemow, podobnie zreszta jak hp5 ilforda. delta mniej podatna na takiew manipulacje.
przy tych szybkich nalezy uwazac nieco z pomiarem swiatla - bardzo latwo o niedoswietlenie, czego rezultatem jest szara noc.

zycze dobrej zabawy
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
Qfel
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 19 Cze 2009
Posty: 17

PostWysłany: 2010-05-06 , 18:50:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystkie filmy 3200 mają spore ziarno. od czasu do czasu można coś porobić, ale na dłuższą mete
będzie cię denerwować. Ja wieczorem na ulicy, albo w pomieszczeniach używam albo neopana 1600,
albo jeszcze lepiej hp5 pchniete na 1600. z tmaxem, ani z deltą na 1600 nie próbowałem
Dużo zależy od oświetlenia i od aparatu. Jak masz lustrzanke np z 50mm trudno Ci będzie utrzymać
przy niskich czasach. Poza tym szansa na zmaszczenia wysokoczułego filmu w labie jest jeszcze wieksza.
no i skanowanie też ważne- jak skanujesz sama to ok.
Możesz spróbować też koloru fuji superia 1600 świetnie sobie radzi nocą mz.
W każdym razie, sama dojdziesz do tego co Ci najbardziej odpowiada. Miłej zabawy Smile
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
Qfel
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 19 Cze 2009
Posty: 17

PostWysłany: 2010-05-06 , 18:54:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zresztą przeglądając portfolio, to myśle, że ja
mógłbym się więcej nauczyć od Ciebie, niż Ty ode mnie.
Zdrówki Smile
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3 ... 30, 31, 32  Następny
Strona 1 z 32

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach