zapamiętaj

FORUM - Technika, sprzęt, obróbka - Proszę o pomoc!


Idź do strony 1, 2, 3 ... 44, 45, 46  Następny  
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
topielica
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 919

PostWysłany: 2010-04-17 , 19:15:58    Temat postu: Proszę o pomoc! Odpowiedz z cytatem

Chcę kupić aparat fotograficzny i wymyśliłam lustrzankę Nikon D3000 18-105 VR Kit. Podobno dobry dla amatora.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
hose
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 06 Sie 2005
Posty: 405

PostWysłany: 2010-04-17 , 22:07:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem jaka jest różnica w cenie ale D5000 wydaje mi się dużo lepszym rozwiązaniem.
3000 ma matrycę CCD co zacznie Cie po pewnym czasie irytować (odpadają zdjecia w pomieszczeniach - stosunkowo wysoki szum już od 600-800 iso)
5000 ma bardzo sprawnego CMOS-a w dodatku jest on świetnie oprogramowany, zdjęcia do iso 2500 całkowicie uzywalne na papier a po zmniejszeniu nawet na galerie internetowe:)
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
failsafe
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 23 Lis 2001
Posty: 183

PostWysłany: 2010-04-18 , 07:43:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

porządną matrycę CMOS ma canonowskie 50d, ale słyszałem o nim trochę negatywnych opinii. Ponoć warto się zastanowić nad zakupem 40d, o ile się namiar na nią dostanie.

Z drugiej strony, ja mam canona i nie robi mi dobrych zdjęć. Próbowałem nawet dekielek zdejmować z obiektywu, ale nic nie pomaga ;-|
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
hose
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 06 Sie 2005
Posty: 405

PostWysłany: 2010-04-18 , 17:34:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

failsafe napisał:
porządną matrycę CMOS ma canonowskie 50d, ale słyszałem o nim trochę negatywnych opinii. Ponoć warto się zastanowić nad zakupem 40d, o ile się namiar na nią dostanie.

Z drugiej strony, ja mam canona i nie robi mi dobrych zdjęć. Próbowałem nawet dekielek zdejmować z obiektywu, ale nic nie pomaga ;-|


40D własnie sprzedaliśmy, nie miał startu do D300 więc poszedł w cholerę pomimo całkiem niezłych słoików w komplecie. Trzeba się było decydować na jeden system, tkwienie w dwóch było nieco uciążliwe.
Wady 40D (mz)
słaby auto balans bieli
brzydki szum pow. 1600iso
słaba ergonomia
okropny wyświetlacz (!)

ale ale, my tu chyba o innej półce, nie?..Smile
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
failsafe
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 23 Lis 2001
Posty: 183

PostWysłany: 2010-04-18 , 18:24:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no fakt, niby o innej...

ja powoli zbieram się do wymiany 20d... tak, tak... są jeszcze ludzie robiący tym pudłem Wink. Ciągle nie wiem na co się zdecydować, ale na szczęście nie mam chwilowo kasy do wyrzucenia na takie nic, więc nim to się zmieni zdążę przemyśleć sprawę Wink. Rozważam zmianę systemu, bo co lepsze obiektywy miałem to mi się popsuły... choroba... nie lubię takich decyzji Wink
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
topielica
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 919

PostWysłany: 2010-04-18 , 18:28:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i co ja mam teraz zrobić ? Różnica w cenie około 800zł jeżeli chodzi o 18-105. Zastanawiam sę czy mi potrzebne to 18 - 105 ? Może wystarczy 18- 55?
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
dzidek
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 14 Paź 2002
Posty: 436

PostWysłany: 2010-04-18 , 18:58:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

topielica napisał:
No i co ja mam teraz zrobić ? Różnica w cenie około 800zł jeżeli chodzi o 18-105. Zastanawiam sę czy mi potrzebne to 18 - 105 ? Może wystarczy 18- 55?


No dobra.
Zastanówmy się głośno razem, może to pozwoli podjąć Ci decyzję ?

Jakie nadzieje wiążesz z tym nowym sprzętem ?

Czy będziesz robiła duże powiększenia np. na wystawy, kalendarze, do porządnych jakościowo wydawnictw albumowych itp. ?
Czy też raczej nie będziesz wychodzić poza format A4, a sporadycznie zrobisz sobie odbitkę np. 30x40 cm ?

Pytam, bo ze sprzętem amatorskim i profesjonalnym czy też półprofesjonalnym to jest tak, że różnicę jakościową widać dosyć wyraźnie na większych powiększeniach. Producenci robiąc np. szkła na rynek amatorski z góry zakładają, że amator nie będzie wychodził poza pewne powiększenia dlatego rozdzielczość tych szkieł jest niższa.

Co do body, to te lepsze mają mniejsze szumy, większą dynamikę czyli zdolność rejestrowania bardziej tonalnie "rozpiętych" scen, lepszy AF, jaśniejszy wizjer, który ułatwia ręczne ostrzenie, większe krycie powierzchni kadru w wizjerze itp.

Natomiast jeśli chodzi Ci o sprzęt głównie do netu to nie musisz szat rozdzierać, bo te różnice nie będą tak widoczne.
Owszem, lepsze ( i droższe ) szkła mają ładniejszy bokeh, są jaśniejsze, lepiej przenoszą kontrasty barwne, ale w internecie nie będzie to aż tak widoczne. Do prezentacji internetowej bardziej przyda Ci się porządny program graficzny i wiedza o obróbce zdjęć.

Przepraszam, że takie truizmy i tak ogólnie, ale widzę, że trochę się "miotasz".

Określ się bardziej dokładnie czego oczekujesz, co będziesz tym sprzętem robić, co i jak drukować.

Może ktoś pomoże Ci wtedy bardziej konkretnie.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
topielica
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 919

PostWysłany: 2010-04-18 , 19:39:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Dzidku , że napisałeś . Co ja chcę : Chcę robić zdjęcie w dużym przybliżeniu i żeby było wyraźne , chcę powiększyć do A4 , a nawet troszkę więcej. Zupełnie amatorsko . Żadne kalendarze czy coś takiego. Nie czerpię kasy z fotografii. Nie chce żeby mi szumiało gdy robię w ciemnym pomieszczeniu bez lampy. O Nikonach D3000 lustrzankach wyczytałam kiedyś w artykułach na oph , że dobre dla amatorów. Mam program do obróbki zdjęć tylko , że poza resize i crop czy lekkim wyostrzeniu nic nie robię . Tylko się nie śmiej , bo ja się nie znam Smile.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
dzidek
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 14 Paź 2002
Posty: 436

PostWysłany: 2010-04-18 , 20:01:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz, ale bardziej ekonomicznie będzie Ci się zaznajomić z jakimś programem do odszumiania niż kupować body, które nie szumi. Zresztą, nie ma takich. Kupiłem ostatnio 5D Mk II i z 35/1.4 robiłem zdjęcia prawie po ciemku, ale on też szumi tylko trochę mniej ...

Naprawdę zastanów się czy warto pompować kasę w sprzęt, kasę która się nie zwróci. Chyba, że ją masz i tak chcesz.
Wiem jak jest. Też tak mam, że jak coś kupuję to chcę jak najlepiej za jak najmniejsze pieniążki.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
topielica
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 919

PostWysłany: 2010-04-18 , 20:10:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję i ..... pójdę do sklepu z wiedzą , którą posiadłam i podejmę decyzję Smile
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
dzidek
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 14 Paź 2002
Posty: 436

PostWysłany: 2010-04-18 , 20:18:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardziej skup się może na doborze optymalnego szkła do Twoich potrzeb, body to prawdopodobnie w Twoim przypadku sprawa drugorzędna.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
wayswoll
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Sie 2021
Posty: 352144

PostWysłany: 2022-05-23 , 09:42:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teuf
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
wayswoll
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Sie 2021
Posty: 352144

PostWysłany: 2022-05-23 , 09:43:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

157.3
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
wayswoll
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Sie 2021
Posty: 352144

PostWysłany: 2022-05-23 , 09:44:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Repr
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
wayswoll
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Sie 2021
Posty: 352144

PostWysłany: 2022-05-23 , 09:45:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CHAP
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3 ... 44, 45, 46  Następny
Strona 1 z 46

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach