zapamiętaj

FORUM - Towarzyskie - pytanie prawie-podchwytliwe


Idź do strony 1, 2, 3 ... 74, 75, 76  Następny  
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

mniej wrzut = mniej do oglądania
TAK
14%
 14%  [ 2 ]
NIET
64%
 64%  [ 9 ]
BEZ RÓŻNICY - i tak jest lepiej niż na naszej-klasie
21%
 21%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 14

Autor Wiadomość
failsafe
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 23 Lis 2001
Posty: 183

PostWysłany: 2010-02-10 , 17:52:51    Temat postu: pytanie prawie-podchwytliwe Odpowiedz z cytatem

czy gdyby na oph można było wrzucać mniej zdjęć (np. limit 1 na tydzień), byłoby mniej zdjęć do oglądania?

dziwne pytania przychodzą mi na myśl po zderzeniu z galerią. I głowa trochę boli jakby...
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
wellcomeoverdeath
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 487

PostWysłany: 2010-02-10 , 19:43:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

":i tak jest lepiej niż na naszej-klasie"
nie podoba mi sie ta opcja.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
suavic
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 387

PostWysłany: 2010-02-10 , 19:48:27    Temat postu: 8 Odpowiedz z cytatem

mniej już było
tak jak jest jest dobrze
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
judefix
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 431

PostWysłany: 2010-02-10 , 19:51:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja mam myśl,
pół zdjęcia na pół roku.....
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
dsniadek
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 193

PostWysłany: 2010-02-10 , 20:34:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na dziwne pytanie dziwna odpowiedź oglądalibyśmy tyle samo zdjęć, przecież chłam i tak się olewa
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
asiulus
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 28 Lis 2006
Posty: 14

PostWysłany: 2010-02-10 , 22:28:23    Temat postu: Nie bardzo rozumiem opcje do wyboru, ale... Odpowiedz z cytatem

Duży limit nie zawsze oznacza więcej fajnych zdjęć. Kiedyś limity były niższe - standardem były 2 zdjęcia na 14 dni- a było co oglądać, oglądający też byli bardzo liczni. Niższy limit na pewno wymusiłby przynajmniej na niektórych osobnikach staranniejszy wybór prac do publikacji, więc i poziom powinien pójść w górę. Moderacja miałaby mniej roboty z odsączaniem ewidentnych gniotów. Teraz zdarza się, że cała kilkuzdjęciowa wrzutka (najczęściej)początkujących użytkowników, idzie do moderacji ze względu na bardzo niski poziom, więc i tak w głównej galerii zostaje znacznie mniej zdjęć, niż zostało wrzuconych.
Każda hurtowa wrzutka gniotów przyciąga uwagę. Efekt: niewybredne komentarze, i entuzjastyczne czaty, które tak fajnie się pod nimi czyta, ale które nie mają nic wspólnego z dyskusją o fotografii.
Jestem za obniżonym limitem dla nowych opehowiczów. Po pokazaniu kilku niezłych zdjęć (nie musiałyby być genialne, ale nie ewidentne gnioty) limit należy im podnosić.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
failsafe
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 23 Lis 2001
Posty: 183

PostWysłany: 2010-02-11 , 13:14:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asiulus - pamiętam tamte czasy i ciutkę za nimi tęsknię Wink. Nie robię dość dobrych zdjeć by je tutaj prezentować (choć pewnie wkrótce masochizm zwycięży i wrzucę jakiegos megagniota) ale lubię tutaj zaglądać. I trochę człowieka deprymuje jak na 100 fot do obejrzenia nadaje się 10-15, a przecież nie każda z tych "wybranych" jest dobra i wartościowa.

no, ale tak sobie tylko dywaguję Wink
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
kobietaniepowazna
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 20 Kwi 2005
Posty: 509

PostWysłany: 2010-02-11 , 13:15:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mysle, ze nie ma co za duzo glowkowac i sprawdzac teorie wprostproporcjonalnosci do zachadzacych zjawisk na tym portalu...bo i tak nie prowadzi to do zadnych wnioskow z ktore pociagna za soba jakiekolwiek dzialanie....
...po prostu zawuazalnie chyba dla kazdego wzrosla liczba gniotow do maximum codziennego, portal stracil bardzo na kliamcie elitarnosci, mozna juz wstawiac nie tylko zdjecia artystyczne, reportazowe , eperymentalne ale takze takie rodzinne, albumowe, zwyczajne i nikt sie temu niedziwi, moderowanie zdjec ogranicza sie do naprawde beznadziejnych przypadkow a reszta gniotow dalej zyje swoim zyciem w czyims portofolio. istnuieja tez cale portofolioa uczestniow, gdzie na 10 zdjec 8 jest wymoderowanych, ale to nic...bo przeciez kadzy fotografowac moze troche lepiej albo gorzej....Smile
Proponuje zmiane nazwy portalu na bardziej zrozumiala i odpowiadajaca jej tresci...np. foto- wrzuta.pl Crying or Very sad
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
asiulus
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 28 Lis 2006
Posty: 14

PostWysłany: 2010-02-11 , 18:34:24    Temat postu: Oglądanie gniotów szkodzi. Odpowiedz z cytatem

Oglądanie licznych słabych zdjęć nikomu służy.

Rzadko publikuję, więc niski limit mi nie przeszkadza. Nie mam nic przeciwko, żeby ktoś, kto robi wiele fajnych prac mógł ich wstawiać więcej - chętnie się z nimi zapoznam. Jestem za ograniczeniem napływu przede wszystkim ewidentnych gniotów - raczej nie ma co do ich niskiej wartości żadnych wątpliwości. Jest jednak sporo prac które jedni uznają za genialne, a inni - za wymęczony wykwit aHtysty. Odbiór takich prac to już kwestia indywidualnego poczucia estetyki.

Życzyłabym jednak i sobie, i innym więcej cierpliwości, by oprócz złośliwych aluzji pod bardzo kiepskimi zdjęciami nowicjuszy pojawiały się też uwagi pozwalające autorowi zrozumieć, dlaczego foto jest złe. Wiem - OPH to nie szkółka. Jednak niektórzy na pewno wyciągną jakieś wnioski - ba, może nawet zechcą się poduczyć przed następną "wrzutką", zamiast się obrażać. Problem w tym, by w porę zdiagnozować świadomie wrzucających ewidentne gnioty prowokatorów herbu "drugie życie opehowicza", którzy niestrudzenie dbają o to, byśmy mieli zapewniony nie tylko chleb, ale i igrzyska Wink Bez których OPH nie byłoby tym, czym jest (cokolwiek to znaczy) Wink Ja tam ich lubię Wink
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
sawek
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 09 Paź 2005
Posty: 9

PostWysłany: 2010-02-11 , 20:08:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kobietoniepoważna Smile u mnie 8 gniotów na 10 zdjęć jest całkiem realne ale ... dziwi mnie fakt że nie wymoderowano ostatniego mojego zdjęcia !!
Ostatnie zdjęcie w moim pf mz. jest równie "dobre" co przedostatnie więc dlaczego o nim zapomniano ?
Cała seria 4 zdjęć z krzykliwymi mewami wisiała w głównej cały tydzień ! I co ? jakiś mod się obudził i wymoderował mi wszystkie ! Smile
Także prośba: chciałbym aby dwa ostatnie rzędy zdjęć dostały szarą ramkę (czyli każde wymoderowane), no bo ja już taki jestem pedancik Wink
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
kobietaniepowazna
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 20 Kwi 2005
Posty: 509

PostWysłany: 2010-02-12 , 07:48:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sawek...posprzataj w folio, zacznij sie starac, bo potrafisz tylko lubisz byc gladzony...nawet tym postem o gniotach oczekujesz poswiadomie pocieszenia i akceptacji od nas....kurde wysil sie , wyrzuc gnioty i zapomnij o nich!!....nie widze powodu wspierania cie charytatywnie na duszy...a jak potrzebujesz czegos takiego do na garnek.pl i czytac pudelek.pl wink:
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
failsafe
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 23 Lis 2001
Posty: 183

PostWysłany: 2010-02-12 , 08:52:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe... może zmienić by nazwę portalu na ten-photo-a-day? Wink
onephoto to ewidentna zmyłka Wink
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
smileks
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 22 Paź 2004
Posty: 97

PostWysłany: 2010-02-12 , 13:24:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... miało być elitarnie, a jak jest każdy widzi ... i kompletnie nie dziwi mnie fakt ciągłego odpływu ludzi z tego serwisu - bo kto by tam chciał dziś identyfikować się z poziomem prezentowanych tu zdjęć?

... moderacjo wróć!!!

unSmile
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
sawek
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 09 Paź 2005
Posty: 9

PostWysłany: 2010-02-12 , 16:57:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kobietoniepoważna, nie chodzi mi tu o zrozumienie mojej "sztuki" czy "gładzenie" ale chodzi mi o fakt zrozumienia dlaczego inny moderator nie wyrzucił a inny wyrzuca (po jakimś dłuższym czasie).
Dwa ostatnie zdjęcia są bardzo podobne i jedno stoi a drugie leży Smile
Dlaczego mam wyrzucać jakieś zdjęcia które są wymoderowane ? A może właśnie TE zdjęcia są dobre ? Mam uważać (i inni oglądacze też) że jeśli zdjęcie jest wyrzucone to jest złe ? (bardzo często się to zdarza ale też nie jest to regułą). Jeśli innemu modowi się podobało to znaczy że chyba były dobre ?
Wychodzi na to że moderatorzy się w ogóle nie znają na sztuce fotografii czy piękna fotografii (tak, to są dwie inne rzeczy) i też nie są obiektywni. Działają tylko i wyłącznie na zasadzie powiadomień użytkowników. A czy każdy użytkownik jest znaFcą ?
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
failsafe
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 23 Lis 2001
Posty: 183

PostWysłany: 2010-02-12 , 17:53:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moderacja moderacją, ale pamiętam że drzewiej skromniejszy limit działał jako moderacja sama w sobie. Bo nie dało się zasypać galerii w ciągu paru minut przez kilku ledwie pstrykaczy taką lawiną gniotów, że aż oczy więdną. Moderacja aktywna jest użyteczna, ale lepiej moderować przy jakimś uśrednionym potencjale prac.

reasumując, optuję za zmniejszaniem limitów

ale z drugiej strony, wolałbym aby limity były jak największe i jak najwratościowiej wykorzystane, tyle że na to liczyć nie można chyba...

ps. smile - czemu piszesz że nie ma moderacji?
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3 ... 74, 75, 76  Następny
Strona 1 z 76

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach