zapamiętaj

FORUM - Fight Club - tak, to żenujące...


Idź do strony 1, 2, 3 ... 104, 105, 106  Następny  
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
drzeck
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 57

PostWysłany: 2009-12-31 , 11:22:14    Temat postu: tak, to żenujące... Odpowiedz z cytatem

...śmieszne i małostkowe, że jak nie przymierzając "kot" jakiś "płaczę" nad rozlanym mlekiem...
pewnie usłyszę coś o frustracji, ciśnieniu, wyluzowaniu i takich tam...

o.k. ale mimo to mam prośbę,
niech ktoś napisze kilka słów prawdziwych o tym zdjęciu: http://onephoto.net/?id=624783#624783 zanim usunę je całkiem z folio,
żebym nie myślał, że garstka ludzi wpisana pod nim, z wrodzonej grzeczności tylko nie napisała mi prawdy zgodnie z obowiązującymi "standardami" oph...

pozdrawiam: drzeck
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
judefix
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 431

PostWysłany: 2009-12-31 , 13:32:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może przeleciałeś żonę moderatora,przypomnij se...
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
pescador
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 25 Lip 2008
Posty: 296

PostWysłany: 2009-12-31 , 15:04:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie się szczerze podobało .. przepraszam Sad
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
jansik
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 431

PostWysłany: 2009-12-31 , 15:50:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat i Kompozycja bardzo ladne i dobre...

nie ochroniles szkla i swiatlo zabilo Ci saturacje i kontrast

(podstawa - chronic szklo)
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
dzidek
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 14 Paź 2002
Posty: 436

PostWysłany: 2009-12-31 , 16:19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Całkiem szczerze ( jak by nie było, 31 grudnia zobowiązuje ) to powiem tak :

w natłoku przeróżnych zdjęć, przy "dominacji " Nikx- ZDJĘCIA MAKRO - jeśli chodzi o o różne wariacje ze światłem, to Twoje zdjęcie jawi mi się zupełnie przeciętnie.
Nie tego chciałbym na OPH. Chciałbym Tutaj zdjęć WYJĄTKOWYCH.

Twój koniś ma urwany czułek. I tyle, nic ponad to. Czym mam się zachwycać ? W kwestii Fotograficznej ?
Przejrzałem Twoje folio i masz w nim zdjęcia, którym to powyższe nie dorasta do pięt.

Pozdrawiam noworocznie.

PS. Prawie wcale nie zamieszczam teraz zdjęć na OPH. Wiecie czemu ?
Są po prostu i po ludzku bardzo pospolite i tak zwyczajne, że czułbym zwyczajne zażenowanie pokazując oczywistości.
Czy o to chodzi żeby pokazywać poprawnie naświetlone i technicznie dobre zdjęcia?
Czy tylko o to chodzi?
Jeśli tak, to wykupię sobie konto "premium" czy tym podobne i zarzucę Was ilością 50 tys. zdjęć ...

Pozdrawiam Wszystkich Noworocznie, a TRZEŹWYCH zapraszam do dyskusji Smile
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
drzeck
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 57

PostWysłany: 2009-12-31 , 19:05:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Wam wszystkim, o to mi chodziło...
Judefix, Pesca... :)
Jansik - racja...
Dzidek, odniosę się do Twojej wypowiedzi - zgadzam się z przeciętnością moich prac nawet jeśli są poprawne kompozycyjnie, czy światłocieniowo pomijając już sam temat jaki przeważa w folio...
ale, czy to znaczy, że już mam zaprzestać robienia "poprawnie przeciętnych" zdjęć w ogóle ?
Chyba nie oto chodzi, żeby ścigać się w coraz to lepszym sprzęcie, który nawet w nocy robi bajeczne bliki i tym samym robi fotografię "ponadprzeciętną"...
Posługuje się jednym aparatem i w dodatku tzw."hybrydowym" bez możliwości zmiany obiektywu - tak więc nie jest to sprzęt z górnej półki i musi mi to na razie wystarczyć, ale robienie nim zdjęć sprawia mi po prostu przyjemność...
i pocieszam się naiwnie, że właśnie oto w tym chodzi :)

Poza tym, jest to serwis tzw.społecznościowy, otwarty - nie zastrzeżony tylko dla fotografików profesjonalistów...
w związku z tym, potrzebni są zapaleńcy-amatorzy nawet o bardzo przeciętnym podejściu do fotografii...

odnośnie P.S. :
Nie rozumiem Twojego "lęku" przed pokazaniem oczywistości - jak to nazwałeś...
Ty, profesjonalista - jakieś obawy ?
Chyba jednak powinieneś wykupić konto "premium" :)


Jeszcze raz dziękuję za kilka wpisów do tego postu i pozdrawiam NowoRocznie...
drzeck
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
dzidek
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 14 Paź 2002
Posty: 436

PostWysłany: 2009-12-31 , 19:58:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spróbuję jeszcze raz napisać, bardziej do siebie niż do Ciebie, ok ?

Naskrobię więc tak :

im więcej zdjęć robię tym bardziej się przekonuję, że te wyjątkowe, niepowtarzalne i zjawiskowe to można policzyć ( w skali roku ) na palcach obu rąk, ni mniej ni więcej ... daje to kilka, może kilkanaście kadrów ( rocznie ) z których jestem zadowolony.

Rzemiosło mam opanowane, a jakże ( może to nieskromnie zabrzmi ) , wiem o tym. Natomiast łopot zastawek przy naciskaniu spustu zdarza mi się nad wyraz rzadko. Na tyle rzadko, że te łopoty, w skali roku jestem w stanie zapamiętać, o tak. Pamiętam je dobrze. Te momenty kiedy każdym nerwem, kiedy każdym porem skóry czuję, że naciskając spust, teraz, w tym kierunku, w ten, a nie w inny sposób, że właśnie wtedy Stwarzam, Zbliżam się ku Czemuś za czym od dawna podążam.

I w tym kontekście, patrząc na to co napisałem powyżej, czuję pewne znużenie : oglądaniem, analizowaniem, wreszcie robieniem ciągle tych samych kadrów, ciągle wg. tych samych schematów ...

Wchodzę na OPH czy inny portal fotograficzny i widzę całe morze bardzo fajnych technicznie i koncepcyjnie zdjęć.
Widzę, ale ile razy można czytać tę samą książkę ? Chciałem zaznaczyć, że do ulubionych książek mogę wracać naście razy ... ale gdzieś istnieje granica, więc kartkuję pobieżnie te pozycje, nie zostawiam pod nimi komentarzy i z roku z na rok coraz oszczędniej naciskam na spust.

Nie dotyczy to oczywiście "chałek", bo te tłukę taśmowo. Najtrudniej strzelić pierwsze kadry, a potem wpadam w schemat i zasuwam.
"Chała" dzieje się sama, poza mną, obok mnie, żyje własnym życiem, sama z siebie buduje scenariusz kadrów i zdarzeń.

Owszem, zdarzają się takie momenty, że jakieś działanie fotograficzne w tej całej rutynie zaskakuje mnie, czuję powiew świeżości, ale to rzadko jest, bardzo rzadko.
Z reguły to wiem jakie obiektywy, w którym budynku czy kościele i do jakiej imprezy, wiem to. Same się nakręcają, zdjęcia robią się same.
Te same scenariusze od lat.
Może jakaś Fotografia koncepcyjna ?
Z tym, że ja nie cierpię fotografii reżyserowanej, ustawianej, aranżowanej. Zjadam więc coraz szybciej swój własny ogon.
Rok węża trwa, kiedyś się skończy.

Patrzę więc na zdjęcia pojawiające się w OPH i nie mam siły pisać komentarzy.
Jedyne świeże powiewy to nie opatrzona Fotografia krajobrazowa, etnografia, przyroda.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
beny
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 162

PostWysłany: 2010-01-01 , 12:40:25    Temat postu: Szału nie ma. Odpowiedz z cytatem

Napiszę krótko o dwóch rzeczach jakie zauważyłem.
1. Tło - wygląda jak ściana i można odnieść wrażenie, że zdjęcie zostało wykonane w pokoju, zamiast w plenerze.
2. Ostrość - mam problem z jednoznacznym ustaleniem co jest ostre, a co znajduje się poza głębią ostrości (w przypadku owada).
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
hose
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 06 Sie 2005
Posty: 405

PostWysłany: 2010-01-01 , 13:44:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo upadamy wtedy, gdy nasze życie przestaje być codziennym zdumieniem Soy...
bez niego jest cholernie do dupy
a coraz trudniej o nie, coraz trudniej..
pozdrawiam Noworocznie
życzę tych codziennych zdumień Smile
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
drzeck
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 57

PostWysłany: 2010-01-01 , 17:52:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgodnie z zapowiedzią zdjęcie usunięte.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy odnieśli się do tego postu
Pozdrawiam: drzeck
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
suavic
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 387

PostWysłany: 2010-01-03 , 11:33:08    Temat postu: @ Odpowiedz z cytatem

mi to się bardzo podobało to zdjęcie , wcale nie było pospolite a na błędach się nie znam .
... napisałem wiersz i gdzie ja go teraz wkleję - poproszę tę pracę z powrotem ;>
wybiorę sobie innego świerszcza z twojej łąki ale to już nie będzie to samo ;<
pozdrawiam serdecznie suavek
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
drzeck
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 57

PostWysłany: 2010-01-03 , 14:14:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Suavku, ten ostatni już nie powróci,
ale wiersz mi obiecany wklej koniecznie.
Nie chcę Ci sugerować do którego, ale masz kilka do wyboru :
http://onephoto.net/?id=513792#513792
http://onephoto.net/?id=513999#513999
http://onephoto.net/?id=517104#517104
http://onephoto.net/?id=564154#564154
http://onephoto.net/?id=564384#564384
http://onephoto.net/?id=564386#564386
http://onephoto.net/?id=586373#586373
http://onephoto.net/?id=587494#587494
http://onephoto.net/?id=587801#587801
http://onephoto.net/?id=588483#588483
http://onephoto.net/?id=596697#596697

:) pozdrawiam serdecznie...
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
pylek
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 06 Maj 2005
Posty: 303

PostWysłany: 2010-01-06 , 04:41:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ad postu:
to nie było żenujące, to było piękne
(dodam i wyjaśniam, iż bez ironii to pisałam, muszę na to zwrócić uwagę, bo mi się do tyłka przykleiła łatka ironistki a ja nie wiem czemu, jestem przecież tylko dramaturgiem, który czasem bierze do ręki lustro i zmusza ludzi, by na siebie spojrzeli nie kabareciarą...(((

ad zdjęcia:
mz nie było do wycięcia, Moderator miał zły dzień, ot, co...

pozdrawiam
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
wayswoll
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Sie 2021
Posty: 352144

PostWysłany: 2021-08-01 , 07:29:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

жерт111.9BettBettСодеRaviСодеClauпрелGoldPuzzПетрЭЛинименFiskАртипечаDormDolbReneШапоPierкуль
ВасуY180КрушКавкProxSchuдопоJameParkChriGeorРыбиРокоIngrAhavумирдороAuroMargPeanBecoHellHous
SlenArthЛипаAlesБрэкStepBattJohaAndrЕгорWindPentвелюEnteMartDonaложнRobeXVIIотстразнКалиКонс
BratVirtMichWaveавтоWindJaimHellКустWhatноябWindPetiMultсереValiPaulненаСуслMariЩелоMoviпрор
НефестезчистAutoСодеJohaXIIIMichPanaThomформФедоКузьБобр(МИФWindMariBrucNeilиспоWindIronStep
БольпокрпервмесяHDMIBookSamsCampинтеMajo(ВедThruТкачКитаRockBestТуриSauvProlMystпотеконеFusi
ValiинстGoinКабаWorrнабоGullBlacWindинстсталBoscChouTokyупакЕвгеБлинЛитРодноЛитРMornЛитРЛуга
ЛитРЛитРAbstсемиопубOZONЧечеHeinПрокхудоXVIIсожаCanaгероHaveLeonКнижBria(ВедРогаведеПоляWind
худоRichТрофКондWoodСайкслужFedeИванКлем(184AlanCondDancКондфизкребеBeveчитанаклКурсмесямеся
месяальбначаБалаГиппStraхудоGeorSighYourавтоГайбДомаtuchkasAdobМаши
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
wayswoll
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Sie 2021
Posty: 352144

PostWysłany: 2021-09-01 , 17:54:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3 ... 104, 105, 106  Następny
Strona 1 z 106

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach