zapamiętaj

FORUM - Fight Club - POBUDKA !!!


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 48, 49, 50  Następny  
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hose
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 06 Sie 2005
Posty: 405

PostWysłany: 2009-07-16 , 10:16:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mino, problem jest dużo bardziej skomplikowany.
mz. to że istnieje układ zwany (niesłusznie zresztą) spiskiem jest pewne, wynika to choćby z prostego rachunku ekonomicznego i założeń ustroju kapitalistycznego, to nie powinno szokować.
Zamiast nawoływań do rewolucji która mz. skończy się, rozbojami, kradzieżą, gwałtami na wielką skalę zastanów sie jak się w tej rzeczywistości (skoro ją już dobrze poznałaś) odnaleźć. System ten choć nie do końca sprawiedliwy nie jest zamknięty na inteligentnych, chcących wykorzystać swoją wiedzę ludzi. Praktycznie każdy kto chwile zastanowi sie jak ten system wykorzystać jest zdolny stworzyć sobie (oczywiście na skale swoich możliwości) swoje własne "eldorado".
Wiedza jest kluczem do wolności.. zastanów sie czy ważniejsza jest dla Ciebie wolność ideałów która skończy się do niczego nie prowadzącą rewolucją czy wolność finansowa która otwiera przed Tobą nieograniczone możliwości.
(Jeśli trzeba któryś wątek rozwinąć z chęcią przedstawię swój punkt widzenia Smile )
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
direktone
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 142

PostWysłany: 2009-07-16 , 11:14:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ot wypowiedz człowieka twardo stąpajacego po ziemi, w tych kilku słowach zawarłeś wiedzę wynikającą gruntownego premyslenia i poznania tematu.Z tym ze wolność finansowa to nie wolność ... rewolucja jak najbardziej ale przedewszwystkim wewnętrzna.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
topielica
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 919

PostWysłany: 2009-07-16 , 12:16:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolne są dzikie zwierzęta i to nie do końca.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
hose
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 06 Sie 2005
Posty: 405

PostWysłany: 2009-07-16 , 13:01:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

direktone napisał:
ot wypowiedz człowieka twardo stąpajacego po ziemi, w tych kilku słowach zawarłeś wiedzę wynikającą gruntownego premyslenia i poznania tematu.Z tym ze wolność finansowa to nie wolność ... rewolucja jak najbardziej ale przedewszwystkim wewnętrzna.


"Nie możesz posiadać prawdziwej wolności bez finansowej wolności”.
"Wolność może nic nie kosztować, ale ma ona swoją cenę”.

To cytaty z "Kwadrant przepływu pieniędzy" Roberta Kiyosaki'ego
polecam, otwiera troszkę umysł, zamiast mamić rewolucjami.

Wolność finansowa to najlepsza z wolności mi znanych
Nigdy nie będziesz wolnym człowiekiem jeśli jesteś zależny od pracy jaka wykonujesz (nieważne czy jesteś właścicielem coca-coli czy pracownikiem najemnym), jeśli twoje koszty życia są wyższe lub równe dochodom nie możesz nazywać się "wolnym człowiekiem".
Wolność taką liczymy w ilości dni/miesięcy/lat które jesteśmy w stanie przeżyć bez obniżania standardu życia nie pracując, czyli z oszczędności. Oczywiście różne są standardy i każdy musi sobie wykombinować sam standard życia jaki mu tam pasuje i lubi.
I wyjątkiem nie są nawet społeczeństwa w których nie ma pieniądza. Jest tam praca najemna za wartości wymienialne (posiłek, odzież itd.)
Również polowanie jest pracą, "dziki" człowiek tez do końca nie jest wolny.. od czasu do czasu MUSI polować, naprawić szałas itd.

Osobna sprawą jest co kto zrobi ze swoja "wolnością finansową".


PS
Z przykrością stwierdzam że pomimo prowadzenia "własnej firmy" jestem "pracownikiem" banku który udzielił mi kredytu i daleko mi do wolności finansowej. Niemniej wydaje mi się że rozumiem te mechanizmy i prędzej czy później, lepiej lub gorzej będę je wykorzystywał do własnych celów.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
mina
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 26 Mar 2004
Posty: 442

PostWysłany: 2009-07-16 , 13:48:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hose - żle mnie zrozumiałeś...ja nie namawiam nikogo do rewolucji, do rozlewu krwi. Tu chodzi o uświadomienie ludzi!!! Aby popatrzyli na wszystko z innej perspektywy. Bo najgorszą rzeczą jest nieświadomość i niewiedza. Doskonale wiem że tak naprawdę nigdy nie jest się do końca wolnym. Ale te trochę wolności jaką mam mi wystarcza. Tylko problem w tym że i to chcą nam odebrać - na nasze własne życzenie! Słyszałeś o tzw. Grupie Bilderberg? Jeśli już się dowiesz, lub znasz, to odpowiedź mi na pytanie: czy uczciwi ludzie mają coś do ukrycia? Poczytaj o powiązaniach polityków z wielkim biznesem, ze światem przestępczym. Pieniądz rządzi światem - prawda stara jak świat. A ci co mają pieniądze mają ich w bród i czego teraz chcą? władzy. I Ty chcesz zaufać takim ludziom i oddać resztki wolności jakie masz? Poczytaj o Codex Alimentarius. Zgadzasz się aby inni decydowali za Ciebie co masz jeść? jak się leczyć? chcesz mieć specjalne zezwolenie na uprawę warzyw czy owoców w przydomowym ogródku?

Jednak większość ludzi, a nawet powiedziałabym że 90%, ma mentalność niewolnika. Ech.... Będziecie zapewne pierwszymi którzy dadzą się zaczipować. Zawiodłam się...
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
failsafe
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 23 Lis 2001
Posty: 183

PostWysłany: 2009-07-16 , 14:21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mina napisał:
czy uczciwi ludzie mają coś do ukrycia? [...] Pieniądz rządzi światem - prawda stara jak świat.[...] A ci co mają pieniądze mają ich w bród i czego teraz chcą? władzy


ja jestem uczciwy i mam cholernie dużo do ukrycia
choć, pewnie nie. Pewnie nie jestem uczciwy do końca. Sprzedałem książkę na allegro i nie zapłaciłem od niej podatku... Cholera jasna, mam nadzieję, że to nie wyjdzie na jaw, kiedy będę sławny.
A ty, mino, jesteś uczciwa? Nie przyjęłaś nigdy pieniędzy za jakąś pracę i przypadkiem nie zapomniałaś się z nich rozliczyć z USem? W świetle prawa nawet nowożeńcy otrzymujący prezenty na ślubie mają obowiązek odprowadzić od nich podatek od darowizny. Tak samo na urodziny czy imieniny, z wyjątkiem rzecz jasna prezentów od osób z najbliższym pokrewieństwem. A więc: jesteś uczciwa? Masz coś do ukrycia?
Moim zdaniem kazdy ma coś do ukrycia, a tak zwana uczciwość to jedno z największych oszustw wszechczasów. Dlatego, że uczciwość polega na tym, że podobno inni kradną a my jesteśmy aniołki. Nie spotkałem jeszcze osoby mającej na temat tejże uczciwości inne zdanie. Zawsze ci inni są nieuczciwi.
I pewnie są.
Ale czy tylko oni?

Cytat:

Zgadzasz się aby inni decydowali za Ciebie co masz jeść?


ja się nie zgadzam. Dlatego chcę sobie kupić jakieś 1000 ha i uprawiać na nich zboże, paść krówki. Wtedy sam będę decydował o tym, co jem Wink. Innej opcji wolności w tym względnie nie widzę.

W ogóle cała ta gadka o teoriach spiskowych to nieporozumienie jest. Tak jakby niektórzy ludzie uznawali tylko dwa stany: pełnej naiwności, że życie jest różowe i przypomina glamury soltaxa, albo że jest porąbane jak dziwolągi cheruba. I często chyba tak jest, że ludzie naiwni, jak się uderzą w głowę, to od razu w drugą skrajność popadają. A przecież w rzeczywistości - tak mi się przynajmniej zdaje - życie jest raczej szare. Każdy dba o swój interes. Przede wszystkim swój. To jest logiczne i sensowne. Robienie zdziwionej miny, że ktoś kombinuje by mieć większa władzę jest chyba więc przyznaniem się, że wcześniej uważało się, iż państwo jest dla człowieka a UE, koncerny i cała reszta towarzystwa służą ludzkości Wink
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
mina
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 26 Mar 2004
Posty: 442

PostWysłany: 2009-07-16 , 14:33:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Failsafe ...widzę że pewnych rzeczy nie rozumiesz lub udajesz że nie rozumiesz

miłego dnia
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
failsafe
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 23 Lis 2001
Posty: 183

PostWysłany: 2009-07-16 , 14:45:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rozumiem, tyle że ja studiowałem między innymi takie rzeczy Wink. Jestem po jakimś tysiącu bardzo odkrywczych dyskusji, stąd może mniejsza ochota należytego formułowania osądów Wink

wbrew pozorom, jestem anarchistą z przekonania. Przy czym założę się, że na tym forum nie ma zbyt wielu osób, które rozumiałyby co to jest anarchia. Bo obiegowa definicja nie jest tą właściwą. Jako anarchista a zarazem przedsiębiorca, najchętniej posłałbym UE, nasz rząd, sejm, senat i TVP do innego wszechświata. To, że wszyscy dookoła próbują mi robić wodę z mózgu zauważyłem dawno temu i akceptuję. Tak jak akceptuję tornada, trzęsienia ziemi i śmierć mojej kochanej kotki. Mówiąc krótko: to wszystko co traktowane jest jako teoria konspiracji, uważam za słuszne i zarazem sezonowe, niezbywalne i nie do obejścia. Takie jest życie.

Nie podoba mi się to, co się dzieje dookoła, ale jednoczesnie wątpię, by można to było zmienić. A luddystą zostawać nie zamierzam. Nie zamierzam też tracić czasu na sprzymierzanie się z luddystami.

pewnie jednak faktycznie wielu rzeczy nie rozumiem, ale jak mawiają: im głębiej w las, tym więcej drzew. Nie zazdroszczę tym, którzy rozumieją, bo to znaczy, że oni wszystko co ich kłopocze są w stanie ogarnąć jedną myślą. Ciekawe czy myśl szeroka... czy...? Wink Żeby nie było, że robię się złośliwy, to także życzę miłego dnia.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
failsafe
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 23 Lis 2001
Posty: 183

PostWysłany: 2009-07-16 , 15:03:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a wracając jeszcze do filmu... dobrze, że zaczyna się fragmentem matrixa. Matrix jest filmem który w dużym stopniu oparty został o fundamenty gnosis i gnosis jako taka leży u podstaw wszelkich teorii konspiracji. Są jednak teorie mające sens i go nie mające. Gnostycyzm zakładał niemożność poznania świata. Znana chyba wszystkim koncepcja jaskini platońskiej odwoływała się do tego samego zjawiska - ograniczonych zdolności postrzegania, które w logicznej konsekwencji ograniczają zdolność rozumowania. Przykładów można wysnuć wiele. Fizycy w opisie jedenastowymiarowego wszechświata posługują się np koncepcją płaszczaków, które korzystając z elementów jaskini platońskiej. Niemożność poznania świata nie ogranicza się rzecz jasna do poziomu fizyki czy biologii, dotyczy także społeczeństwa, ale tutaj jest znacznie większe pole do nadużyć. Bo tak się składa, że edukacja większości ludzi sprowadza się do programu telewizyjnego. Boją się uczyć i myśleć, a jak już się czegoś dowiedzą, to nazywają to teorią konspiracji. Bo oni tego nie wiedzieli wcześniej Wink
Ta cała grupa o której mowa w filmie, to pewnie jest tajny rząd ludzkości, który jak na rząd przystało, dba o marketing Wink. Czarne limuzyny z czarnymi szybami to element obowiązkowy, zaraz obok czarnych śmigłowców Wink Przemówienie Keneddiego jest ciekawe, zwłaszcza jeśli uwzględnimy jak biedaczek skończył. Ale czy jest tam mowa o czymś konkretnym? Podobny poziom konkretów znaleźć można w książkach Dana Browna.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
jansik
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 431

PostWysłany: 2009-07-16 , 15:06:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... Cokolem ustroju kapitalistycznego jest Bank... glowny nerw systemu... ktos musi tej gory smalcu bronic... jakas grupa wtajemniczonych... Zloto z Fort Knox wyemigrowalo...
Credytem ubezwlasnowolnili spoleczenstw, co pozwolilo "IM" na Jawne i Bezczelne Wyrypanie calego swiata !
Teoretycznie (Marks przewidzial to 200 lat temu) i praktycznie... mamy do czynienia z Kompromitacja Systemu Kapitalistycznego... Kto tego nie widzie i nie chce zrozumiec jest naiwniakiem w kolejce na Chip !i

Domino dopiero zaczelo padac.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
aquarius
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Paź 2002
Posty: 96

PostWysłany: 2009-07-16 , 15:08:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fail, pomiłuj, nie "teoria konspiracji" tylko "spiskowa" Razz
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
mina
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 26 Mar 2004
Posty: 442

PostWysłany: 2009-07-16 , 15:21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Failsafe ....widać że masz wiedzę i gadane - oby jak najwięcej takich ludzi. Tylko jeszcze dobrze byłoby gdyby z tej wiedzy zrobić jakiś użytek Smile Dla swojego dobra i dla innych.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
jarek1182
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 70

PostWysłany: 2009-07-16 , 15:23:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mina napisał:
Słyszeliście o Codexie Alimentarius?


Ja klepałem to na studiach (Wydział Nauk o Żywności) Rolling Eyes
Wystarczy spojrzeć na normy EU i wszystko staje się jasne.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
jarek1182
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 70

PostWysłany: 2009-07-16 , 15:35:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hose napisał:


"Nie możesz posiadać prawdziwej wolności bez finansowej wolności”.
"Wolność może nic nie kosztować, ale ma ona swoją cenę”.

To cytaty z "Kwadrant przepływu pieniędzy" Roberta Kiyosaki'ego
polecam, otwiera troszkę umysł, zamiast mamić rewolucjami.


Również polecam. Ksiązka jest godna uwagi. Kiyosaki napisał jeszcze kilka, między innymi w swoich książkach uwzględnia to, jak zarobić na "kryzysie"
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
mina
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 26 Mar 2004
Posty: 442

PostWysłany: 2009-07-16 , 16:13:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fritz Termeer - niemiecki naukowiec. Podczas II wojny światowej pracował dla koncernu farmaceutycznego IG Farben. Nowe preparaty testował na więźniach obozu Auschwitz. W Norymberdze został skazany na siedem lat więzienia. Wyszedł po czterech - podobno dzięki wstawiennictwu Rockefellerów. Został prezesem firmy Bayer i stworzył Codex Alimentarius.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 48, 49, 50  Następny
Strona 2 z 50

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach