zapamiętaj

FORUM - Technika, sprzęt, obróbka - Oswietlenie przy zdjeciach makro


Idź do strony 1, 2  Następny  
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MatiMonster
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 2

PostWysłany: 2011-03-27 , 13:07:48    Temat postu: Oswietlenie przy zdjeciach makro Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich fanow fotografii,
chcialbym zapytac zebranych tu z wiekszym doswiadczeniem niz moje o sprawe oswietlenia przy zdjeciach z obiektywem szerokokatnym. Problem polega na tym ze fotografuje z dosc bliska (bez flesza) w tle z papierem kredowym i powstaja niekorzystne refleksy swietlne na wybrzuszeniach papieru, eksperymentowalem z roznymi zrodlami swiatla ale albo kosztem jasnosci albo odblasku nie dochodze do idealnego efektu. Czy ktos z Was Szanowni Forumowicze moze polecic jakis system oswietlenia/lampe/projektor lub trick tak aby doskonale oswietlic papier kredowy i inny i nie dostac refleksow ? Zwracam uwage na koszty inwestycji w granicach rozsadku i dostepnosc produktu najlepiej w internecie. Z gory dziekuje za udzielona pomoc i pozdrawiam
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
dzidek
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 14 Paź 2002
Posty: 436

PostWysłany: 2011-03-27 , 14:47:08    Temat postu: Re: Oswietlenie przy zdjeciach makro Odpowiedz z cytatem

MatiMonster napisał:
witam wszystkich fanow fotografii,
chcialbym zapytac zebranych tu z wiekszym doswiadczeniem niz moje o sprawe oswietlenia przy zdjeciach z obiektywem szerokokatnym. Problem polega na tym ze fotografuje z dosc bliska (bez flesza) w tle z papierem kredowym i powstaja niekorzystne refleksy swietlne na wybrzuszeniach papieru, eksperymentowalem z roznymi zrodlami swiatla ale albo kosztem jasnosci albo odblasku nie dochodze do idealnego efektu. Czy ktos z Was Szanowni Forumowicze moze polecic jakis system oswietlenia/lampe/projektor lub trick tak aby doskonale oswietlic papier kredowy i inny i nie dostac refleksow ? Zwracam uwage na koszty inwestycji w granicach rozsadku i dostepnosc produktu najlepiej w internecie. Z gory dziekuje za udzielona pomoc i pozdrawiam


Pierwsze co mi się nasuwa to ułatwienie sobie życia i rezygnacja z papieru kredowego na rzecz matowego.
Chyba, że podpisałeś umowę na zlecenie fotografowania przedmiotów " koniecznie na tle papieru kredowego".

W tym wypadku wycygań zaliczkę od zleceniodawcy i kup jakiś tani stół bezcieniowy lub zrób go samodzielnie :

http://www.cyberfoto.pl/pytania-o-osprzet/102421-fotografia-bezcieniowa-wykorzystanie-stolu-bezcieniowego.htm

Przepraszam, że tak trochę żartobliwie, ale ... czy rzeczywiście musisz męczyć się z papierem dającym odblaski i refleksy ???

Pozdrawiam, soy
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
ryszmal
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1

PostWysłany: 2011-03-27 , 19:24:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Twoje zapytanie dość ogólnikowe Co chcesz fotografować??????Motyle czy pierścionki np. ??????????????????? Question
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
jedenosiem50
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 101

PostWysłany: 2011-03-27 , 20:42:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fotografowanie powierzchni błyszczących to niezłe schody, a fundowanie ich sobie w charakterze tła to pomysł dobry inaczej.
Walka z odblaskami to clou fotografii.
Czemu chcesz robić makro krótkim obiektywem?
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
MatiMonster
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 2

PostWysłany: 2011-04-01 , 00:36:59    Temat postu: Przede wszystkim podziekowania Odpowiedz z cytatem

Witam,
przede wszystkim podziekowania dla wszystkich, ktorzy uderzyli w klawiature zostawiajac slad na moim watku, szczegolnie dla dzidka- stol bezcieniowy to chyba to, przynajmniej warto sprobowac przy niewielkim nakladzie czasu i srodkow.
A wiec rozwieje wszystkich watpliwosci co do celu mych dazen i dlaczego mam szeroki kat: nie, nie chodzi o wyspecjalizowane makro ale o zdjecia tekstu na papierze kredowym (pare fotosow z rzadkich publikacji) i wiem ze moze pytanie bylo dosc enigmatycznie sformulowane ale chodzilo mi o niesugerowanie celu aby nie zawezac pola odpowiedzi. To na tyle ale jezeli ktos jeszcze chce sie podzielic doswiadczeniami to kazdy post mile widziany. Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
dzidek
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 14 Paź 2002
Posty: 436

PostWysłany: 2011-04-01 , 07:14:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz rozumiem. Słuchaj, dobry CPL ( filtr polaryzacyjny ) powinien zgasić dużą część refleksów ).

Myślę też czy nie można się pokusić o zakup jakiejś przezroczystej folii matującej. Coś takiego jak nakleja się na ekrany np. palmtopów, ale żeby nie była z klejem i w odpowiednim rozmiarze. Myślę, że jak poszperasz w necie to coś na pewno znajdziesz. Z pewnością wyjdzie znacznie taniej niż dobry CPL ( kilkaset złotych ).

Dlaczego nie skorzystasz np. ze skanera ?

W sumie to sam zaraz zacznę szukać tej folii, bo ostatnio miałem duży problem. Przygotowuję fotografie do publikacji książkowych, często muszę na szybko,z marszu aparatem wykonać kilkadziesiąt kopii i ostatnio dorwawszy się do archiwum XIX-wiecznych zdjęć w pewnym muzeum wystąpił właśnie problem z odblaskami ...

Jak coś znajdziesz - wklej tu linki. Ja zrobię podobnie.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
PanCzernik
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 22 Mar 2011
Posty: 6

PostWysłany: 2011-04-01 , 09:33:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też mnie ten test na skanerze zainteresował,
moją kartkę kredową wypełniła zwykła maszyna
do pisania w roku 1990, załączam fragment
bez żadnych korekcji z Canona CanonScan 8800F,
odblasków nie zauważyłem:

http://i56.tinypic.com/dmcmlg.jpg
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
peem
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 241

PostWysłany: 2011-04-01 , 11:21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzidek napisał:
Teraz rozumiem. Słuchaj, dobry CPL ( filtr polaryzacyjny ) powinien zgasić dużą część refleksów ).


Od siebie dodam, że tani też zgasi.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
peem
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 241

PostWysłany: 2011-04-01 , 11:27:53    Temat postu: Re: Przede wszystkim podziekowania Odpowiedz z cytatem

MatiMonster napisał:

A wiec rozwieje wszystkich watpliwosci co do celu mych dazen i dlaczego mam szeroki kat: nie, nie chodzi o wyspecjalizowane makro ale o zdjecia tekstu na papierze kredowym (pare fotosow z rzadkich publikacji) i wiem ze moze pytanie bylo dosc enigmatycznie sformulowane ale chodzilo mi o niesugerowanie celu aby nie zawezac pola odpowiedzi. To na tyle ale jezeli ktos jeszcze chce sie podzielic doswiadczeniami to kazdy post mile widziany. Pozdrawiam


Nadal nie rozumiem dlaczego szeroki kąt....i dlaczego w ogóle makro. Makro to zazwyczaj kilka liter w kadrze - taką skalę masz na myśli?
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
wayswoll
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Sie 2021
Posty: 352144

PostWysłany: 2021-09-02 , 08:11:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
Killersmile
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 29 Lis 2021
Posty: 291

PostWysłany: 2021-11-29 , 07:34:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Perfect work you have done, this site is really cool with good information. boudoir photo shoot long beach
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
looney
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Gru 2021
Posty: 302

PostWysłany: 2021-12-01 , 09:45:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

great site keep posting more! https://hairextensionscolumbusohio.com
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
idasanka
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 02 Gru 2021
Posty: 162

PostWysłany: 2021-12-02 , 03:46:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

This is really awesome! i love it newborn photography san diego
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
looney
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Gru 2021
Posty: 302

PostWysłany: 2021-12-07 , 07:46:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I really loved it here but are there any recent updates? Thanks executive coaching new orleans
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
Killersmile
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 29 Lis 2021
Posty: 291

PostWysłany: 2021-12-09 , 14:02:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Awesome! Learned alot thanks so much keep posting more. window cleaning spokane wa
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach