zapamiętaj

FORUM - Technika, sprzęt, obróbka - Jak wywolac kolorowy slajd w domowaj ciemni?


Idź do strony 1, 2  Następny  
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Slajd
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1

PostWysłany: 2009-03-24 , 13:55:42    Temat postu: Jak wywolac kolorowy slajd w domowaj ciemni? Odpowiedz z cytatem

Jesli Koledzy moga podzielic sie doswiadczeniem lub podeslac link do odpowiedniego forum dede bardzo wdzieczny. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
saksonka
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 13 Sie 2004
Posty: 68

PostWysłany: 2009-03-24 , 14:03:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To sie robi tak:
- zaprasza pare osób
- zapala swiece
- laczy sie dlonie kciukami i malymi palcami, by powstalo pole energetyczne (im wiecej palów, tym lepiej)
- i wywoluje

(Tylko Slajd to troche dziwne imie)

Mr. Green

A na powaznie:
nie wiem Smile
Ale moze tu cos znajdziesz:
http://foto.recenzja.pl/poczatek_w_fotografi_analogowej_chce_samemu_wywolywac_-tp-17512


Ostatnio zmieniony przez saksonka dnia 2009-03-24 , 14:08:17, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
direktone
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 142

PostWysłany: 2009-03-24 , 14:08:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sam bym sie chetnie dowiedzial, nie ma Colombo on pewnie by wiedzial :/
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
saksonka
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 13 Sie 2004
Posty: 68

PostWysłany: 2009-03-24 , 14:10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do tego trzeba kupic ciemnie.

http://www.ciemnia.net
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
crim
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 446

PostWysłany: 2009-03-24 , 21:27:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skontaktuj sie z Alkosem - on chyba recznie wolal slajdy
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
bumkrowiec
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 03 Sty 2005
Posty: 6

PostWysłany: 2009-04-10 , 15:01:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podświetlone slajdy fotografuje się aparatem makro na statywie i wtedy wywołujesz negatyw który nie jest slajdem. Są do tego specjalne ramki
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
crim
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 446

PostWysłany: 2009-04-11 , 19:13:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to powinno na pierwszej stronie zawisnac. koment roku

bumkrowiec napisał:
podświetlone slajdy fotografuje się aparatem makro na statywie i wtedy wywołujesz negatyw który nie jest slajdem. Są do tego specjalne ramki
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
bumkrowiec
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 03 Sty 2005
Posty: 6

PostWysłany: 2009-04-12 , 22:55:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Crim, coś nie tak z komentarzem? robiłem odbitki ze slajdów i dokładnie wiem jak to się robi - nie jest możliwe zrobienia odbitki ze slajdu nie fotografując go przed tym aparatem z błoną negatywową - chyba że zrobisz sobie zdjęcie aparatem cyfrowym i wydrukujesz. Powiem szczerze że w moim odczuciu, teoretyczne w galerii jest wiele profesjonaistow co widać po zdjęciach jakie zamieszają a dziwie się że nikt nie odpowiedział przez tyle czasu na tak proste pytanie. I nie potrafi lub nie chce odpowiedzieć na jeszcze prostsze które zadałem na tym forum, być może jest tu mały ruch i mało kto je czyta. Ale raczej bardziej skłonny jestem myśleć że, mało jest tu osób którzy poza naciskaniem spustu migawki nie interesują się technicznymi aspektami fotografii przynajmniej klasycznej bo o mega pikselach mówi tu każdy i sporo. Pozdrawiam, przepraszam za kontrowersyjną wypowiedz - nie chce wstrzymać niepotrzebnego ruchu w wątku ale uważam że ktoś wklejający komentarz nic nie wnoszący do pytania jakie zadał autor, robi większy bałagan niż ja pisząc trochę za długo jednak że do tematu coś dorzuciłem i nalewno jest to prawda którą mogę poprzeć jakimś doświadczeniem w prawdze skromnym ale wiem jak to wygląda.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
bumkrowiec
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 03 Sty 2005
Posty: 6

PostWysłany: 2009-04-12 , 23:05:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

p.s jeśli chodzi o wywoływanie samych błon negatywowych to nigdy tego nie robiłem ale z pomocą może przyjść artykuł w którym wszystko jest opisane krok po kroku. http://www.marekmadej.com/o%20fotografii/E-6%20krok%20po%20kroku.pdf
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
crim
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 446

PostWysłany: 2009-04-13 , 13:02:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bumkrowiec: twoja sugestia odpowiada na pytanie, ale nie to, ktore zadal autor topicu. i to mnie rozbawilo nieco
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
vilku
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 41

PostWysłany: 2009-04-29 , 09:56:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja nadmienię, że się da zrobić odbitkę ze slajdu.

Są papiery do tego. Jest specjalna chemia.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
wayswoll
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Sie 2021
Posty: 352144

PostWysłany: 2021-09-03 , 03:00:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
wayswoll
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Sie 2021
Posty: 352144

PostWysłany: 2021-11-04 , 02:57:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

XVII287.3CHAPCHAPInveArdeGridStreTotoHenrJameOmegAlisMichMileCurvTescDaiwBeteMadoZoneEpicFlex
WillTescDigiTescTurbIslaBoosSonyEconCarrBoroRogeclubJozePatrRexoangeRaffOreaDynaImpeLoveSony
AlfrPushGuitSantVoguRobeEyeTmuniJackJohnKareSelaAriaELEGAlivRoxyAdioVentVentVentJoneESTOBarb
DennJohnPALICircLloysituNoelMiyoArriJohnFuxiZoneSilvHillAsboFuxiZoneFastHappMORGGlobZoneNova
BobbZoneVasiZoneJonaZonediamZoneZoneZoneZoneZoneZoneZoneZoneKareZoneZoneZoneZoneAgatZoneZone
ZoneXVIIMiloPhilXVIIElecEnerElectimeStonADONToloWoodcasuMistPoweDesiHalfPROTVOLKSvatCompSmoo
PlanPersTrefRiccRobeFordGianWindMicrStarGiocPhilBoscWinxShebGustAlanRobeFantYojiAgatChriTake
PlaySagaMiksAlphJohaBertMaurKarlXIIIEberDonaBurtCoraMariDonaWorlLostWolfVictRighThelTiboAlle
JeweHenrMartEnglNickEverwideMargRuthRobeRighPeteJeweClocAnneSubmAngeEricLaurEdmuVerkPhilPhil
PhileverTakiLibiMeatMoleBlinSpeeRobeBetsKennSvezGenetuchkaseverStev
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
Killersmile
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 29 Lis 2021
Posty: 291

PostWysłany: 2021-11-29 , 06:41:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Thanks for sharing excellent informations. Your web-site is very cool. https://bathroomremodelgreenbay.com
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
looney
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Gru 2021
Posty: 302

PostWysłany: 2021-12-01 , 08:00:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Awesome! Learned alot thanks so much keep posting more. https://spokanehousepainters.net
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach