zapamiętaj

FORUM - Technika, sprzęt, obróbka - Canon PowerShot G12


Idź do strony 1, 2  Następny  
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
olala
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 15 Paź 2004
Posty: 16

PostWysłany: 2011-12-16 , 12:38:01    Temat postu: Canon PowerShot G12 Odpowiedz z cytatem

Witam,


Canon PowerShot G12 - czy ktoś może ma i jest zadowolony albo ewentualnie niezadowolony?
Bo tak sobie myślę, żeby sobie kupić jakieś relatywne maleństwo do damskiej torebki, co ma jednak jakieś możliwości. Bo niestety za względu na wielkość wszystkich krów w posiadaniu niedługo się okaże, że już nigdy nie zrobię żadnego zdjęcia. Bo jak zaczynam myśleć ile waży jedna krowa z drugą, to z założenia zostawiam je w domu i potem nici z fotografowania. oczywiście dodam, że na specjalne okazje, to którąś krowę jednak zabiorę na spacer, więc Canon PowerShot G12 miałby być tylko dodatkowo. Myślę więc o niepozornych sytuacjach przy okazji albo w ogóle niespotykanie i w najmniej oczekiwanym miejscu (na przykład wczoraj wielki rozkraczony parasol na środku skrzyżowania, porzucony ze względu na ilość połamanych prętów... wyglądał przepięknie!) Dodam tylko, że z zamiłowania, to myślę tu raczej o łażeniu po mieście i łapaniu fajnych streetów, a nie fotografowaniu widoków bądź oczekiwania, że pomimo fatalnych warunków sprzęt cuda zdziała.

Będę wdzięczna za ewentualne porady i rekomendacje. Jeśli ktoś ma coś innego na myśli, to też chętnie posłucham.

Pozdrawiam

olala.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
E6
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 148

PostWysłany: 2011-12-16 , 12:44:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikon Coolpix P7000 polecam Smile
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
dzidek
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 14 Paź 2002
Posty: 436

PostWysłany: 2011-12-16 , 16:28:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NC P7000 to porównywalna klasa do G12, a kosztuje mniej.
Zresztą na rynku jest teraz tyle kompaktów, że każdy poleci coś innego i każdy będzie miał rację, bo dobieramy te "małpki" pod swoje preferencje.

Ja np.na co dzień noszę w kieszeni Sony DSC-HX9V i jestem baaardzo zadowolony, bo wystarcza mi do tego po co został kupiony.

Najprostsza będzie chyba metoda "palpacyjna" ---> pomacaj, zważ w ręku i jak pasuje to kupuj. Ja ogólnie uważam, że fotografowanie kompaktami to jakiś koszmar, ale takie "gówienko" wkładam do kieszeni marynarki i zawsze mam przy sobie.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
wagant
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 17

PostWysłany: 2011-12-16 , 22:32:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tu jest test Canona http://www.optyczne.pl/146.1-Test_aparatu-Canon_PowerShot_G12-Wstęp.html
a w grudniowym foto jest porównanie Canona i Nikona http://www.foto.com.pl/
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
wagant
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 17

PostWysłany: 2011-12-16 , 22:35:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.optyczne.pl/146.1-Test_aparatu-Canon_PowerShot_G12-Wstęp.html
nie wchodzi ten link , trzeba cały adres skopiować
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
Qfel
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 19 Cze 2009
Posty: 17

PostWysłany: 2011-12-17 , 12:24:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie trzymałem w rękach, fajny zgrabny aparacik,
najważniejsze ustawienia pod ręką, nie trzeba wchodzić
w funkcje, żeby zmienić iso itp(choć to pewnie standard w tej klasy kompaktach).
Minus jaki zauważyłem to wizjer, dosyć ciężko coś przez niego wypatrzeć
no i brak wyświetlanych informacji (przesłona, czas, odległość)
To tak na pierwszy rzut oka:)
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
Kownacki
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 35

PostWysłany: 2011-12-17 , 13:07:20    Temat postu: a moze .. Odpowiedz z cytatem

... Fujifilm FinePix X10 ?

http://www.youtube.com/watch?v=L7RfwLZq0IA


http://www.dpreview.com/previews/fujifilmx10/
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
olala
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 15 Paź 2004
Posty: 16

PostWysłany: 2011-12-19 , 13:56:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wielkie dzieki za rady i porady. optyczne.pl podczytuje przewaznie jak chce kupic jakis sprzet. w sumie zawsze googluje zanim na cos sie zdecyduje. ale i tak uwazam, ze najlepiej zapytac ludzi bezposrednio. i tym razem tez sie przydalo, bo looknelam sobie na tego fuji x 10, poczytalam tu i owdzie i wyglada, ze ma lepsze osiagniecia niz kolega po fachu Powershot G12. tak wiec pomimo totalnego przywiazania do canona, tym razem go chyba sobie daruje.

wielkie dzieki jeszcze raz i pozdrawiam

olala
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
Liszka
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 33

PostWysłany: 2011-12-19 , 15:55:31    Temat postu: Wierność Odpowiedz z cytatem

A propos Canona kompaktowego (w dodatku z możliwością RAW-a):
mam kolegę, zakochany w swym Powershot S95,
nie zamieniłby na nic innego !
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
Liszka
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 33

PostWysłany: 2011-12-20 , 08:08:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odczekasz parę dni, na rynek wchadza Powershot S100, jeszcze kolorowszy i piękniejszy:

- szerszy i dłuższy obiektyw
- w środku nowy, znacznie szybciesiejszy procesor
- sekwencje HD w lepszym wydaniu
- GPS
- seryjnie prędziejszy

Jestem wręcz przekonany, stanie Ci się najdroższy, jeśli już go w styczniu nabędziesz, Wierna Canonierko !
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
olala
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 15 Paź 2004
Posty: 16

PostWysłany: 2011-12-20 , 09:43:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

juz zamowilam Fuji, wiec canon moze poczuc sie zdradzony Wink
mozliwe, ze powershot s100 ma swoje zalety, ale nie wiem czy umialabym go traktowac powaznie - wyglada troche jak aparaty fotograficzne ktore kupuje moim niekumatym fotograficznie rodzicom na gwiazdke co pare lat. w testach tez nad nim az tak nie pieja. to znaczy, ma rzeczywiscie pare fajnych rzeczy, ale wciaz w kategoriach kompaktow, nazywaja go aparatem rodzinnym, a fuji jednak polecaja na streeta... poza tym ja jestem uzalezniona od patrzenia przez dziurke Wink no, nic zobaczymy.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
Liszka
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 33

PostWysłany: 2011-12-20 , 16:38:41    Temat postu: Zdrajczyni poczyni... Odpowiedz z cytatem

Fuj, ale mimo wszystko czekam w niecierpliwości na pierwszą prezentację w Onephoto, Oleńko.
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
wayswoll
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Sie 2021
Posty: 352144

PostWysłany: 2021-08-02 , 02:35:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

стар246.5прилReprКарыMotsWantChapRexa(196ToniJuliАртиШвецIndiКитаПрокStatсборавтометоJackAlan
OrieНезаStyxKenyCarrRollErba60x9КлимAfteНикоО-01KlauLuxeB-20КазаDolcGreeCredвосхJoelоднаVino
GezaБеднOrogcontГринСодеFIFAMidiRobeобувSilvPaolZORLAuguNaroИллюKatrtortзачиRoxyConcWennPure
PeraИстоXVIIGeraШамявывоIngm(182XVIIRobeClarКремBillHappNHRBHenrZoneсдерменяАрхипалаWorlчист
ZoneСодеSwarзолокотоWeslЦимбRussРыбаNintИринStanИллюMohiLemmErleЛиттFilmCarlBonustarЛиттWind
ВолкпермTDasMPEGзавоДаниUSBAПроиWind5100КитаChicАрмсPonnBestEBMNBestSauvЯхонwwwnКирсдиабViol
АртиolosинстрабопласязыкLongПоляMoviMondMoleRedmOregMarcOceaжурнвидаAutoPodrTherJungЛитРSony
ЛитРАкулХачаXVIIВоскхозяUsinавтоИллюOrchCeteBriaCeneCathСодеWannЩербJohnScotOxfoGearСмотавто
ПикуArmaавтоКлемМэдсавтоDelsМихаПимежизнMiseИллюVillТере45-5SistХолоRowlWishVIIIписаMPEGMPEG
MPEGприкАверФролБасмCharмалыЛетяСодеБоксWITCЛепеШаулtuchkasStudБерж
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
wayswoll
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Sie 2021
Posty: 352144

PostWysłany: 2022-12-02 , 08:39:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasultramaficrock.ruсайт
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
wayswoll
(zobacz zdjecia)


Dołączył: 01 Sie 2021
Posty: 352144

PostWysłany: 2023-06-02 , 01:15:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоhardasironинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
papercoating.ruинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach