News


Oko na tatę

[ 2013-04-30 13:38:16 ]

Tatuś z odkurzaczem, tata na sankach z pociechami, tata z zakasanymi rękawami, zmywający naczynia – czyli tatuś domowo zaangażowany. Jest czy go nie ma? Choć czasem chowa się jak może, zadaniem konkursowiczów jest go odnaleźć i uwiecznić na fotografii. Bo, jak dowodzi przykład rodzin szwedzkich, równy podział obowiązków domowych ma same zalety, a bez zaangażowania ze strony ojców, nigdy nie uda się go osiągnąć.

Ambasada Szwecji w Polsce, Instytut Szwedzki oraz Instytut Spraw Publicznych zapraszają do udziału w otwartym konkursie fotograficznym Oko na Tatę. Dwa najciekawsze zdjęcia, przedstawiające polskich tatusiów w akcji, zostaną nagrodzone udziałem w plenerowej wystawie przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Regulamin dostępny na www.isp.org.pl/tata

 

\

 

Dla kogo:

Konkurs jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Szczególnie zachęcamy mamy, by złapały za aparat i uchwyciły tatusiów, dzielących z nimi obowiązki domowe. A może na zdjęciach pojawią się domowi tatusiowie widziani oczami dziecka? Do udziału zapraszamy również fotografów i dziennikarzy, którzy chcieliby w ten sposób zabrać głos w debacie o domowej roli polskich ojców.

Nagrody:

Dwa najciekawsze zdjęcia zostaną nagrodzone udziałem w plenerowej wystawie „Życiowa układanka. Rodzina w Szwecji” poświęconej idei równego podziału domowych obowiązków, na przykładzie szwedzkich rodzin. Zwycięskie fotografie przedstawią polską perspektywę w temacie domowego równouprawnienia. Wystawa odbędzie się w prestiżowej lokalizacji przy warszawskim hotelu Bristol, od 20 maja do 3 czerwca 2013 .

Co trzeba zrobić:

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu dowolną techniką zdjęcia, przedstawiającego polskich ojców w trakcie domowych obowiązków. Każdy uczestnik może nadesłać maksymalnie 3 fotografie. Mile widziane są opisy, prezentujące historie uwiecznionych na fotografii tatusiów i ich rodzin.

Termin nadsyłania prac:

Ostateczny termin nadsyłania zdjęć upływa 13 maja 2013 roku o północy.

Adres nadsyłania prac:

tata@isp.org.pl

Z dopiskiem: OKO NA TATĘ

Jury:

W skład jury wejdą przedstawiciele Ambasady Szwedzkiej, „Gazety Wyborczej” i Instytutu Spraw Publicznych.

O wystawie i konferencji:

Wystawa „Życiowa układanka. Rodzina w Szwecji” będzie częścią konferencji, organizowanej przez Ambasadę Szwecji, Instytut Szwedzki i Instytut Spraw Publicznych, poświęconej godzeniu życia rodzinnego z zawodowym. W konferencji weźmie udział m.in. Maria Arnholm, szwedzka Minister ds. Równouprawnienia. Panele dyskusyjne będą poświęcone na przykład znaczeniu skutecznego godzenia życia rodzinnego z zawodowym dla gospodarki i finansów państwa czy perspektywie przedsiębiorcy, zatrudniającego matkę lub ojca. 

Konferencja odbędzie się 22 maja 2013 roku o godzinie 10 do hotelu Bristol w Warszawie. 
 


 

© 2001 - 2021 Marek Kozera