FAQ

Najczęściej zadawane pytania.

Pytania ogólne

Pytania dotyczące zdjeć, limitów, galerii itp

Pytania dotyczące oceniania, komentowania, polecenia itp

Pytania dotyczące społeczności onePhoto ;-)

Pytania ogólne

Odpowiedź na pytanie:Czy mogę mieć dwa konta?

Nie. Zgodnie z Regulaminem, jeżeli założysz dwa konta, to jedno z nich (to z niższym numerem ID) zostanie usunięte. Jeżeli złamiesz regulamin i nie będziesz przestrzegał zasad obowiązujących w OnePhoto.net, zastrzegamy sobie możliwość usunięcia Twoich kont również w serwisach Plfoto.com i Obiektywni.pl.

↑ Do góry

Odpowiedź na pytanie:Czy mogę zmienić login?

Nie. Informacja o tym jest widoczna podczas zakładania konta.

↑ Do góry

Odpowiedź na pytanie: Kim są Moderatorzy? Czy pokazują swoje zdjęcia?

Moderatorzy to użytkownicy OnePhoto.net z długim stażem i rozbudowanymi galeriami. Zanim zostali moderatorami pokazali bardzo dużo dobrych zdjęć i napisali setki/tysiące rzeczowych komentarzy. Mają albo wykształcenie fotograficzne, albo duże doświadczenie w robieniu zdjęć. Miej dla nich szacunek, bo pracują dla dobra serwisu poświęcając prywatny czas. Każdy z moderatorów musiał zapracować na swój status dobrą opinią u Admina. Nie działają w ramach odwetu. Każdy z nich widzi efekty pracy pozostałych moderatorów i może się od ich decyzji odwołać (przywrócić zdjęcie). Pamiętaj jednak, że nie ma ludzi nieomylnych.

↑ Do góry

Odpowiedź na pytanie:Zapomniałem hasło, jak mogę je odzyskać?

Warunkiem koniecznym do odzyskania hasła jest podanie w ustawieniach swojego konta poprawnego adresu e-mail (adres podaje się podczas rejestracji). Aby odzyskać hasło, skorzystaj z formularza przypominania hasła – w odpowiednim polu wpisz adres e-mail, który został podany do logowania. Jeżeli jest poprawny, system wyśle hasło. Jeżeli e-mail jest niepoprawny, lub nie masz do niego dostępu, lub usunąłeś e-mail ze swojego konta - możesz napisać do redakcji. W wiadomości musisz podać następujące dane: numer konta, login, oraz informacje która pozwoli Cię zidentyfikować.

↑ Do góry

Odpowiedź na pytanie:Co to jest konto ZOOM?

Konto ZOOM to płatna usługa, dzięki której możesz między innymi zwiększyć limit zdjęć dodawanych do galerii oraz korzystać z serwisu bez konieczności oglądania reklam.

↑ Do góry

Pytania dotyczące zdjeć, limitów, galerii itp

Odpowiedź na pytanie:Czy mogę skasować zdjęcie i dodać w zamian inne?

Możesz skasować każde zdjęcie. Zdjęcie usunięte w ciągu 15 minut od jego dodania nie liczy się do Twojego limitu i możesz dodać w zamian inne. Zdjęcie skasowane po 15 minutach od dodania liczy się już do limitu.

↑ Do góry

Odpowiedź na pytanie:Podałem złą kategorie/opis/tytuł - czy mogę to zmienić?

Tak. Gdy jesteś zalogowany, pod każdym zdjęciem wyświetla się opcja Edytuj Zdjęcie – dzięki niej możesz zmienić kategorię, opis, tytuł, słowa kluczowe i przypisanie do katalogu lub serii w Twoim portfolio.

↑ Do góry

Odpowiedź na pytanie:Sześć zdjeć na 14 dni to mało! Kiedy będę mógł wiecej?

Moderatorzy regularnie przeglądają listę "pierwszych zdjęć" nowych osób. Jeżeli Twoje pierwsze zdjęcia będą prezentowały przyzwoity ich zdaniem poziom, podniosą Ci limit do siedmiu zdjęć na 14 dni. Kolejne zwiększenia limitu to już kwestia Twoich dalszych dokonań. Pamiętaj jednak, że zawsze jednak możesz dodać zdjęcia do serii, w których nie ma limitów.

↑ Do góry

Odpowiedź na pytanie:Zniknęło moje zdjęcie! Co się stało?

Zostało skasowane przez moderatora. Dlaczego? Najwidoczniej naruszało Regulamin. Zakładając konto w serwisie OnePhoto.net deklarujesz, że znasz regulamin, oraz że będziesz się do niego stosował. Pamiętaj, że Twoje zdjęcie może też zostać wymoderowane bez podania przyczyny.

↑ Do góry

Odpowiedź na pytanie:Jak korzystać z Serii?

Serie to nowa funkcjonalność, która zadebiutowała wraz z premierą nowej odsłony OnePhoto.net. Serie służą do porządkowania fotografii pod kątem ich motywu przewodniego i/lub tematyki. W seriach nie obowiązują limity dodawania zdjęć, bo prace publikowane przy wykorzystaniu tej funkcjonalności nie trafiają do galerii głównej. Serie są widoczne z poziomu menu użytkownika (pod hasłem "Serie" i "Moje serie"). Publikowanych w ramach serii zdjęć nie można oceniać ani polecać. Można natomiast powiadomić o nich swoich znajomych za pośrednictwem funkcji "Powiadom znajomego", widocznej na stronie widoku zdjęcia.

↑ Do góry

Odpowiedź na pytanie:Jak szybciej przeglądać zdjęcia w OnePhoto.net?

Nowa wersja serwisu OnePhoto.net dla wygody użytkowników została zoptymalizowana pod aplikację Cooliris, która jest dostępna jako dodatek do przeglądarki internetowej pod adresem http://www.cooliris.com/.  Dzięki Cooliris może szybciej i łatwiej przeglądać opublikowane w serwisie zdjęcia.

↑ Do góry

Pytania dotyczące oceniania, komentowania, polecenia itp

Odpowiedź na pytanie:Kiedy będę mógł oceniać?

Gdy będziesz miał w portfolio minimum pięć zdjęć (zdjęcia wymoderowane się nie liczą). Prawo do oceniania może zostać zablokowane, jeżeli nie będziesz przestrzegał Kodeksu Etycznego. Zapytaj moderatora kiedy będziesz miał przywróconą możliwość oceniania, nie licz jednak, że nastąpi to szybko. Redakcja zastrzega sobie możliwość trwałego zablokowania oceniania.

↑ Do góry

Odpowiedź na pytanie: GO, PD, PG, IMHO itp - skróty na OnePhoto.net

Oto najczęściej używane skróty przy opisywaniu zdjęcia:

GO - głębia ostrości

PG - prawy górny (róg) lub prawa górna (cześć zdjęcia)

PD, LG, LD - analogicznie - prawy dolny, lewy górny, lewy dolny

IMHO - In My Humble Opinion - moim skromnym zdaniem

IMO - In My Opinion - moim zdaniem


 

↑ Do góry

Odpowiedź na pytanie:Jak oceniać? Co znaczą poszczególne oceny?

1. Bardzo słabe, prawie same wady, nie podoba się.

2. Słabe, sporo wad. Niewiele się udało.

3. Nic specjalnego, przeciętne. Wystarczyło nachylić się nad kwiatkiem i zrobić zdjęcie.

4. Poprawne, jeszcze się nie podoba, ale widać właściwy kierunek.

5. Niezłe, posiada zalety poprawnego i na dodatek trochę się podoba (nawet mimo wad).

6. Dobre. Nie na tyle, by inni od razu próbowali zrobić podobne zdjęcie, ale zdecydowanie się podoba.

7. Bardzo dobre, najwyższa nota za zdjęcie, które się podoba, ale wywołuje silnych emocji. Tak mogą zostać ocenione "ładne" zdjęcia nie niosące większych wartości, lub bardzo dobre fotografie bez szczególnie wypracowanej estetyki.

8. Świetne. Od tego poziomu zdjęcia są zarówno "ładne" jak i dobre. Takie zdjęcia można wysyłać na konkursy fotograficzne lub przeznaczyć do publikacji.

9. Rewelacyjne. Takie zdjęcia powinny być zauważone na konkursie fotograficznym lub wśród zdjęć opublikowanych.

10. Mistrzowskie. Takie zdjęcie może wygrać konkurs fotograficzny lub znaleźć się na okładce. Radzimy zachować umiar w korzystaniu z tej oceny. Jeśli chcesz dać 10, najpierw przemyśl sprawę i wróć do zdjęcia za godzinę, za dwie, następnego dnia. Jeżeli nadal uważasz, że jest to jedno z najlepszych zdjęć jakie widziałeś w życiu - postaw ocenę 10. Jeśli nie - nie stawiaj jej na siłę, bo deprecjonujesz jej wartość!

↑ Do góry

Odpowiedź na pytanie:Skąd biorą się oceny pod zdjęciami, jeżeli nie widać kto je wystawił i nie ma nawet komentarza?

Żeby zobaczyć wszystkie oceny, wystarczy kliknąć w link Zobacz oceniających, który znajduje sie pod zdjęciem. Zobaczysz kto i jak ocenił oraz jak prezentuje się rozkład ocen.

↑ Do góry

Odpowiedź na pytanie:Dlaczego zablokowano mi ocenianie bez ostrzeżenia?

Odpowiedź na pytanie: Dlaczego zablokowano mi ocenianie bez ostrzeżenia?

Oto możliwe powody:

    * oceniałeś w ramach odwetu

    * oceniałeś sam siebie z innego konta

    * oceniałeś nieuczciwie

    * podpadłeś administracji

 

Potraktuj to jako ostrzeżenie. Możesz napisać w tej sprawie do Admina.

↑ Do góry

Odpowiedź na pytanie:Jak korzystać z Prywatnych Wiadomości?

Prywatne Wiadomości są dostępne zarówno z poziomu strony głównej serwisu (biała koperta widoczna obok panelu logowania w prawym górnym rogu ekranu), jak i zakładki "Twój profil”. Aby wysłać wiadomość do innego użytkownika, musisz wpisać w polu Login adresata jego login, z którego korzysta w serwisie.

↑ Do góry

Pytania dotyczące społeczności onePhoto ;-)

Odpowiedź na pytanie:Jak skontaktować się z autorem zdjęcia?

Na stronie portfolio każdy może (ale nie musi) podać do siebie e-mail lub inne dane kontaktowe. Z autorem można się też skontaktować przy pomocy prywatnych wiadomości. Jeżeli takiej możliwości nie ma, a chcesz np. kupić zdjęcie - napisz do redakcji.

↑ Do góry

Odpowiedź na pytanie:Co oznacza skrót TWA?

TWA to Towarzystwo Wzajemnej Adoracji, czyli grupa osób wzajemnie wysoko oceniających swoje zdjęcia, wzajemnie komentujących swoje zdjęcia "sympatycznie i zawsze pozytywnie" bez względu na ich jakość. Nielubiane zjawisko przez większość autorów ceniących uczciwość i jasne zasady.

↑ Do góry


 


 

© 2001 - 2019 Royal Ad Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością