Kim jestesmy

Wszystko zaczęło się w październiku 1999 roku. Wtedy pojawiła się w sieci Galeria Jednego Zdjęcia, stworzona i administrowana przez Michała Kulkę. Szybko stała się bardzo popularnym serwisem, głównie wśród osób tworzących listę dyskusyjną pl.rec.foto.

 

Powstawała w dużej części ręcznie - nowe zdjęcia wysyłane mailem były dopisywane do galerii. Zautomatyzowane było jedynie dodawanie komentarzy - oparte na prymitywnym skrypcie cgi napisanym w perlu. Żywot galerii nie był długi - po miesiącu zainteresowanie i generowany przez użytkowników ruch przekroczył możliwości łącza i galeria upadła. Serwis został jednak doceniony przez redaktorów biuletynu listy pl.rec.foto (dodatku do magazynu „Foto”) i opisany w pierwszym jego wydaniu.

 

Galeria odrodziła się w styczniu 2000 roku w nowej formie, oparta o oprogramowanie bazodanowe, na wydajnym serwerze i podpięta szybkim łączem. Błyskawicznie zaczęła zapełniać się zdjęciami. Do istniejącego systemu opinii i komentarzy dodano możliwość oceniania zdjęć i kilka dni później ranking oraz galerie tematyczne. W ciągu czterech miesięcy prawie 600 autorów nadesłało ponad 1000 zdjęć. Strony onePhoto wyświetlane były średnio 150 tys. razy tygodniowo.

 

W maju 2000 roku galeria przeobraziła się po raz kolejny. onePhoto przestało być jedynie galerią fotografii wielu autorów - stało się wszechstronnym serwisem fotograficznym.

 

Jesień 2008 roku to premiera nowej odsłony serwisu. Dzięki opiniom użytkowników udało nam się dopasować nowe funkcjonalności specjalnie pod ich potrzeby. Nowe onePhoto to nie tylko poprawione błędy poprzednich wersji, lecz również więcej możliwości dla zarejestrowanych użytkowników. Liczymy, że pozwoli Wam to w większym stopniu uczestniczyć w życiu onePhoto i wpływać na jego kształt. Cały czas pracujemy nad nowymi funkcjami. Jeśli masz sugestie lub komentarze, prześlij je mailem na adres: redaktor@onephoto.net.

 


 

© 2001 - 2024 Marek Kozera